Jump to content

Coduri piese OEM Octavia 2


sorin_balan
 Share

Postare recomandată

pai ar trebui sa stim inainte ce culoare are rama existenta si ce model de unitate audio e pe masina.

sau seria de sasiu

altfel, sunt multe variante posibile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 1,6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • andrei_221

    370

  • GABIVVX

    116

  • Al Bundy

    75

  • lakete007

    42

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tocmai a scris omul "este grila care se foloseste impreuna cu unitatea GPS care vine original pe masina (sistem Columbus)."

RoDiesel, rama o gasesti si la dealer. Din cate stiu eu costa undeva intre 50 si 100 RON

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci Clodius de raspuns. Ma asteptam sa o gasesc la dealer - de acolo vrea si prietenul respectiv sa o cumpere - dar are dificultati in a-i explica celui de la vanzari detaliile piesei (unii zici ca sunt ... de pe alta planeta). Codul de care are nevoie - si astfel elimia orice dubiu - este pentru grila de la navigatia Columbus, pe argintiu daca se poate, si cu decupaje pentru AC manual (nu clima).

Seria de sasiu nu o stiu. Este O2 FL produsa acum vreo 3 luni.

Merci mult si, in masura in care se poate, va astept cu un cod.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1Z0858069BH 2AU aluminium bright pentru Columbus si AC manual.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Persoana de la vanzari piese care nu stie ce inseamna "rama adaptoare navigatie" nu are ce cauta la acel loc de munca. Uite un exemplu de ce am gasit eu pe google, insa nu calitatea nu cred ca se apropie de cea a ramei originale: http://www.magazin-online.ro/dvdcd-auto-cu-tv-si-navigatie/dvd-auto-cu-tv-si-navigatie/accesorii-dvd-uri/antena-tv-cu-amplificator-pentru-orice-dvd-sau2-2-2.php

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc Cristi (aka Al Bundy). Bine informat ca intotdeauna ...

Pentru Clodius: stia ce e rama adaptoare. Dar dupa ce prietenul a comandat una, i-au adus varianta ptr clima .. si ca sa evite orice alta eroare, am zis ca un cod e cel mai bun.

Sarbatori fericite tuturor si un An Nou cat mai bun

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Care sunt codurile ptr. debitmetru de aer si/sau echivalente 1.9 BJB - TMBCS41Z752076449. Multumesc!!!

SARBATORI FERICITE :santa: :sbine: !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

038 906 461 B sau cu piesa veche la schimb 038906461BX,BOSCH 0 281 002 531,BOSCH(piesa la schimb) 0 986 284 009,SWAG 30 92 9192,TOPRAN 110 887,VEMO V10-72-1067,MAGNETI MARELLI 213719681019,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Spuneti-mi si mie va rog codul pedalelor de aluminiu de la Octavia 2 RS ? Am auzit ca sunt aceleasi ca la Golf 5 , dar la un pret mult mai mic. Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit codul pedalelor de Octavia 2 RS la 55 euro, mult sub pretul celor de la VW care costa 90 euro, acum sper sa se potriveasca pedala de acceleratie la mine. Codul lor este 1Z2064200.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu uita si de suportul pt piciorul stang... 1K1 864 551 SUB, ca sa fie in ton cu restul pedalelor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma ajuta cineva cu un cod tampon pentru port-bagaj( partea mobila) sau haion cum ii zice pentru skoda octavia 2 2006 ?

mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru combi arata ca un surub cu ceva cauciuc in capat pentru amortizare.si are in fiecare colt(stanga-dreapta) unde se imbina haionul langa stopurile din spate(stanga-dreapta).mai poti verifica odata?

mersi.

Modificat de john_skoda
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In jur de 3.50 euro bucata 6Q6827499C.Nu am stiut ca masina e combi.

post-64586-0-45410200-1326179761_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut Gabi! Am un debitmetru si vreau sa stiu daca il pot pune la mine pe masina, daca e compatibil. Codurile de pe debitmetru VW 074.906.461 B si cod Bosch 0281.002.461. Sau mai bine spus, pe ce tip de motoare e compatibil MAFu asta! Merci! :icon_thumleft:

(Ptr. BJB am inteles de la tine ca imi trebuie vw 038.906.461.B si bosch 0 281.002.531)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Codul debilmetrului tau de original este 038 906 461 B asta in echivalenta la Bosch da 0 281 002 531 care merge la masini incepand cu an fabricatie 2000 ;1.9 100cp,1.9 105 cp,1.9 101cp,1.9 90cp,1.4 tdi 75cp,1.4 tdi 80cp in functie de fabricant audi,skoda,seat,vw.Codul dat de tine in ultimul post 074.906.461 B merge la 1.9 130 cp,2.0 140 cp,2.0 163cp,2.0 170cp,1.9 116cp,2.0 136cp,2.0 121cp,in functie de fabricant audi,seat ,skoda,vw.Din punctul meu de vedere nu merge.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut domnule Gabi! Un cod si preturi pentru sistemele de deschidere a usilor fata-spate, in doua trepte(cele de plastic aflate intre balamalele usilor). Imi cer scuze, dar nu stiu denumirea lor exacta. Sasiu TMBKS41Z168088266. Astept raspuns si pe PM daca a demontat-montat cineva, eventual link-uri.

P.S. Ca parere personala sistemul de la Octavia 1 este mult mai bun(gen Passat, Superb 1)

Multe multumiri tuturor!

Modificat de florica adrian
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fata 1Z0837249D(in jur de 15-17 euro),spate 1Z0839249D(in jur de 20 euro).Da ,sistemul de G4 si de la masini mai vechi e mult mai tapanos si rezistent.Seria ta de caroserie e postata gresit.

post-64586-0-50418200-1327340243_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scump domne scump(fara manopera) ! Piesele se gasesc doar pe original? Seria de sasiu asta e, nu am alta, poate ai sarit ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate stiu numai pe original vin.Seria este buna...probabil din greseala am inclus in ea TMBKS41Z168088266. punctul din final.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In cazul in care intereseaza pe cineva , codul difuzoarelor de inalte (tweeter) : 1Z0 035 411B - mie mi l-a schimbat pe dreapta spate cred ca e identic pe toate usile

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

.Din punctul meu de vedere nu merge.

Merci Gabi! Bun, parerea ta e ca nu merge, dar intrebare, se poate defecta ceva? L-am pus ieri pe masina, am bagat 20km si deocamdata n-a aparut eroarea. Ma pot trezi ca se opreste motoru sau incompatibilitatea se rezuma la un consum marit? Merci :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Consum marit,si posibil in timp sa afecteze.E calibrat pe altfel de consum si alt flux de aer.Daca merge si nu sunt probleme e ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O alta problema descoperita... Un cod ptr. protectia metalica din spatele discului de frana de pe spate(sofer/stanga).

p.s.: Gabi se poate ca din cauza debitmetrului de aer, asta ptr. cai mai multi, sa ma dea in nas dupa o perioada de 5-10 min. de stationare? O las la relantiu, sa se incalzeasca etc. 10 min. si cand dau sa plec cu ea, daca ii dau talpa, pe la 3000rot/min ma da putin in nas, pe urma isi revine... Merci! :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!