Jump to content

Coduri piese OEM Octavia 2


sorin_balan
 Share

Postare recomandată

  • Replies 1,6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • andrei_221

    370

  • GABIVVX

    116

  • Al Bundy

    75

  • lakete007

    42

Top Posters In This Topic

Posted Images

Merg oricare pe masina ta numai de diesel sa fie...ideea e ca nu vad de ce ai pune tot simple si nu cu maxidot...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Al Bundy: 2008

@Gabriel: nu stiam ca pot pune cu maxidot. cei de la delcar Skoda au spus ca ar trebui sa fie la fel si ca nu pot pune cu maxidot. esti sigur ca se poate?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fiind din 2008 imperecherea ceasurilor cu ECU o face doar reprezentanta, si DA, poti pune maxidot, dar trebuie 2 cipuri noi in chei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-am ''pierdut'' capacele ce astupa gaurile din praguri, sunt vreo 3 pe fiecare prag. Stie cineva codul la acele capace? Va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu am gasit nimic,poti scoate un capac si poate are cod pe el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai daca aveam un capac... Mi le-au ''pierdut'' cei din service. Mi-am vopsit pragurile si la inspectia vizuala am descoperit ca nu mai sunt. Am fost si la reprezentanta si nu le gaseste. Tot in reprezentanta m-am uitat la masinile expuse si am observat ca astea ''mai noi'' au un fel de ceara in loc de dop... Am vb cu un prieten cu G5, a scos un dop d-ala afara, dar nici un cod pe el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci daca aia de la reprezentanta nu le gasesc...eu am mai putine sanse.Totusi daca ai posibilitatea sa faci o poza a locului exact unde vin capacele e perfect.Iti postez o schema de skoda..practic e de g5 dar asta e grafica care apare si la skoda 2 pt multe piese sunt comune.

post-64586-0-23004200-1320746189_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am primit pozele de la un prieten ... Asa arata. Ne-am uitat si la G5, nu au coduri pe ele!!! Poate gasesti pana la urma ceva.. Multumesc!!! :icon_thumleft:

post-50535-0-83650800-1320756521_thumb.j

post-50535-0-15272700-1320756552_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai o schita cu dispunerea doapelor;pozitia 3 1K0803583A si pozitia N 91055001.Cred ca e vb despre pozitia 3 ....1 euro bucata.Nu sunt sigur 100%,dar asta e schema ceea mai reprezentativa pt ce iti trebuie tie...oricum am cautat de mi-au sarit capacele...

post-64586-0-06267400-1320760849_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc Gabi!!! Sigur despre ''3 1K0803583A'' e vb.!!! Multumesc inca o data!!! :beer: :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai cred ca primul cod ar fi de vw si acesta de skoda. Acuma sunt in ceata ca n-am un subler sa masor garile. Le comand pe ambele in prima faza si pe urma vedem. Revin! Multumesc Cristi! :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am cautat cat am putut de bine,partea proasta e ca in unele grafice pe acelasi cod dau 2 desene diferite.Nici dupa cod nu am gasit o poza cu dopul nici in programe nici macar pe net,dasta afirm ca nu sunt sigur 100%.Oricum comanzi cate unul din fiecare...altfel nu iti poti da seama...sau te duci cu o poza la reprezentanta cu dopul trimis de prietenul tau...poate isi aduce animte cel de acolo de cum arata...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc Gabi ptr. timpul tau!!! Azi am dat comanda. Revin cand le primesc! Va multumesc ptr. ajutor!!! :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Le-am luat. Codul 1K0803583A nu l-or gasit. Cred ca nici nu s-o stresat prea tare. In schimb codu 6K0813583 este piesa ok. Va multumesc inca o data! :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Un cod pentru scutul motor din plastic la O2,2007,diesel,1,9 TDI,cod motor BJB? Multumesc anticipat! Eventual daca se poate si un pret.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Denumire model Octavia ambianta

Model OCT Data fabricatie 22.09.2006 An 2007 .Codul de original al scutului 1K0 825 237 AG in jur de 55 euro pe original.Variante pe af este in jur de 200lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un cod pentru capacul de plastic la motor pentru masina din semnatura?

Cele noi cu motorizarea 1.6 MPI nu au asa ceva.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Un prieten si-a cumparat o unitate gps aftermarket pentru Skoda Octavia 2 FL. Pe masina are sistemul audio original (cel cu MP3 - fara gps) si are nevoie de o masca/grila pentru integrarea in bord a noii unitati. Din cate stiu, este grila care se foloseste impreuna cu unitatea GPS care vine original pe masina (sistem Columbus). Stie cineva un cod pentru aceasta grila ca sa o pot comanda la dealer?

Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!