Jump to content

Coduri piese OEM Octavia 2


sorin_balan
 Share

Postare recomandată

E posibil sa fie de la debilmetru care e calibrat sa functioneze pt alte valori. 1K0 615 611 AB placa protectie disc frana stanga spate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
  • Replies 1,6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • andrei_221

    370

  • GABIVVX

    116

  • Al Bundy

    75

  • lakete007

    42

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma puteti ajuta cu un cod al unui capac pentru locasul din stanga din portbagaj.

Tin tot felul de lucruri pe acolo si m-am saturat sa le gasesc imprastiate prin tot portbagajul.

Stiu ca se poate improviza ceva care sa si arate bine dar ma gandesc ca daca pretul nu e exagerat de mare pentru cel de fabrica atunci nu merita efortul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu gasesti separat, vine doar cu capitonajul lateral si este vreo 500 lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DMA600001 - 185 lei. Se prinde cu scai in buzunarul din stanga.

post-17228-0-45784600-1329583897_thumb.j

Modificat de andrei_221
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru cod dar nu ma referam la geanta ci la capacul care acopera tot locasul acela. Parca la cele care au magazie de CD-uri vine acoperit cu un capac din mocheta ca si restul capitonajului. Oricum pretul e mult prea mare daca iei tot capitonajul asa cum zice Al si probabil ca cel mai usor o sa fie sa gasesc pe cineva care are capacul respectiv, sa iau forma exacta si sa improvizez ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oricum pretul e mult prea mare daca iei tot capitonajul asa cum zice Al si probabil ca cel mai usor o sa fie sa gasesc pe cineva care are capacul respectiv, sa iau forma exacta si sa improvizez ceva.

Nu a fost facut un topic cu capacul improvizat pentru zona aia (facut de Al Bundy, parca) ?

Modificat de DRAPAR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum a venit iarna, s-a ales prafu de scutul motor de plastic pe care il avea in dotare Octavia mea. Ma intereseaza niste coduri de piesa pentru scutul metalic de la pachetul de drumuri grele si elementele de fixare, am inteles ca vine cu 2 suporti metalici.

Va multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt 5 piese care trebuie luate,2 suporti ,2 bride fixare si scutul.Brida 1K0018926B,brida(sunt 5 versiuni si depinde de motor).scut 10 modele,suporti 2 modele..pt masini cu intercoller(cazul tau)..si pt masini normale.Mai exista un burete antizgomot si protectoe si un set de suruburi.Sa lasi o serie de caroserie poate reusesc ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

seria caroserie TMBB41Z662177518 pt scut motor metalic. multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

modele ar fi trei, plastic lung sau scurt si metal.

metal

metal.png

plastic lung

plastic_lung.png

plastic scurt

plastic_scurt.png

Modificat de MihaiO2
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@MihaiO2 ,scutul metalic difera de la benzina la diesel.Scutul de plastic e pt ds lung si benzina scurt.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, m-ar interesa si pe mine ce cod are piesa sau ansamblul care fixeaza extinctorul de scaunul soferului. Mentionez ca masina nu a venit din fabrica cu aceasta optiune. TMBBS41Z372091237. Atasat gasiti si extinctorul pe care vreau sa il montez.

Multumesc anticipat

post-102797-0-07405200-1330025358_thumb. post-102797-0-26579600-1330025373_thumb.

Modificat de ciolib
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si pe ce il fixeaza?

Uite de ce ai nevoie.

tmp.pdf

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut, as dori si eu codurile pentru senzori de parcare pe fata la octavia 2 din 2004, am dat jos unu din al meu si are emblema de audi pe el si are codul 7H0 919 275 si nu gasesc second hand doar 7H0 919 275 cu terminatia C sau A. Acum intrebarea mea stie cineva daca s-ar potrivi senzorii cu terminatia C sau doar ca si al meu fara terminatie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,as dori si eu un cod pentru plasa din dreapta portbagajului,a mea s-a destramat (rupt) si toate boclucurile se plimba prin portbagaj.

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@vladutz86ii codul furnizat de tine sa scos din fabricatie in 2006 si sa actualizat in 7H0 919 275 C GRU(pregatit pentru vopsire la culoarea barii).Poti pune cu C in coada fara probleme.Pe original ajunge la 75 euro.

@rdirectoru,din pacate plasa respectiva nu se livreaza separat si iti vine doar cu tot capitonajul portbagajului.Cost estimativ 90 euro.Daca esti interesat imi lasi o serie de caroserie sa iti pot furniza codul corect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

rdirectoru, sau mai bine iti faci asa cum au facut al bundy, lucian1950, nicu CNN si altii. Si-au facut un compartiment in partea stanga, in timp ce tu ai putea sa-l repari pe cel existent

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc,voi proceda intocmai!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate cineva sa ma ajute cu, codul de la pedalele si footrest-ul de la Octavia RS? Presupun ca merg pe orice Octavie,nu? Pentru cea cu DSG imi trebuie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!