Jump to content

Coduri piese OEM Octavia 2


sorin_balan
 Share

Postare recomandată

Vin si eu cu un cod

Semnalizator cu lumina de intrare oglinda dreapta Octavia II

Cod: 1Z0 949 102 D

Are careva de vanzare? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 1,6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • andrei_221

    370

  • GABIVVX

    116

  • Al Bundy

    74

  • lakete007

    42

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutam

Nu-mi mai merge(si-au dat duhul si ultimele beculete de acolo) lampa stop suplimentara la O2-ul meu combi. Daca stie cineva cum se schimba aceasta(nu de desfacut, asta am reusit), daca gasesc numai soclul cu becurile sau toata lampa si un cod eventual

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu se mai fabrica din 01.05.2005 dar cred ca e ok.

3C0 919 965 echivalent cu 3c8919965

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este ok, o sa imi ajunga de azi in 4 zile lucratoare , probabil luni sau marti.. Sa vedem dupa ce mai necesita si ce poate face jucaria...

Ms!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna la toata lumea. Rog pe cineva daca ma poate ajuta cu codul la suportul scumiera +pahar din jumbo box pentru Octavia2 ???Am atasat poza.Multumesc.

post-50303-0-64562200-1289555372_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal

M-ar interesa codul pentru o bujie incandescenta de la Skoda Octavia2, 2008, 1.9TDI, motor BXE, TMBCS21Z482110677.

Se stie si un pret/loc de unde as putea sa cumpar? Ce firma ar fi mai buna?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna la toata lumea. Rog pe cineva daca ma poate ajuta cu codul la suportul scumiera +pahar din jumbo box pentru Octavia2 ???Am atasat poza.Multumesc.

N-am gasit decat de undeva sa comanzi, daca asta vrei. Costa 31.25 EUR + transportul

http://www.skodateile.cz/index.php?pg=product∏=246&menu=%C5%A0koda|Octavia%20II%28A5%29|St%C5%99edov%C3%A1%20konzole&img_b=IMG_2856.JPG&album_adr=/album&album_start=0

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Sarbatori fericite la toata lumea! Ma poate ajuta si pe mine cineva cu un cod pentru consola centrala bord (modelul cu navigatie si clima pt Octavia 2 facelift). Multumesc!

post-17279-0-26662800-1293488517_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt mai multe coduri.

depinde si ce culoare vrei

am nevoie de o serie de sasiu.

Modificat de Kostas
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Seria de sasiu este TMBBM21Z3A8030554 , iar modelul este cel din poza atasata (argintiu cu niste carouri). Multumesc!

post-17279-0-13010100-1293748214_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe acea serie de sasiu mi-a dat ca are una argintie cod 1Z0858069AA BE9 (argintie) (fara navigatie)

tot argintie am gasit pt masinile cu clima si navigatie cod 1Z0858069AC BE9, cred ca asta e ce ai tu nevoie.

daca ai nevoie de cea din poza poti verifica pe spatele ramei din imagine codul scris pe ea. (asta daca cine a facut poza mai are rama)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc frumos. Poza am gasit-o pe un site unde era argintiu simplu si argintiu cu model (cum am eu pe masina)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

Salutare. Am o intrebare pentru cine ma poate ajuta: modulul de confort de pe octavia 2 avand codul 1K0959433AK este acelasi cu cel de pe alte masini din grupul VAG, avand cod identic? Caut sa cumpar unul SH pentru octavia mea, iar tot ce gasesc provine de pe golf V, tiguan, etc. Multumesc anticipat pentru raspuns.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

salut tuturor!

ma intereseaza un cod pentru rezervor motorina skoda octavia II combi,an 2006, cod motor BJB, 77kw, serie sasiu TMBHS41Z562191560.

Va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1K0201060DQ - 1800 lei , comanda 4-5 zile lucratoare

Modificat de Kostas
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare: as dori sa stiu si eu un cod pentru sirena de la alarma, si un pret daca se poate. Serie sasiu: TMBCS41Z062264053

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Imi puteti spune daca sunt diferente de cod intre amortizoarele de la PDG si cele standard.

Merci,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu siguranta ca da! ETKA face distinctie dupa suspension range(01,02,06,etc),plus ca sunt coduri diferite, mai multe poate cu bunavointa-i recunoscuta sa ne spuna din interiorul sistemului Kostas.. :icon_thumright:

Shock absorber .pdf

Modificat de radioman
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,

stie cineva dc pentru varianta de interior din poza (panza nu piele) se pot schimba doar segmentele de bord marcate cu sageti sau trebuie tot bordul?se poate un cod si niste preturi pentru piesele marcate si pt fetele de usi? multumesc

post-7992-0-51955200-1298165072_thumb.jp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@sorin_ss, daca masina ta are material textil si culori identice, da-mi seria de sasiu si astfel iti pot scoate codurile originale.

@cornel3, da sunt coduri diferite. daca vrei coduri exacte am nevoie de mai multe informatii despre masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am tapiteria neagra. dar am gasit la dezmembrari o octavia de anglia cu tapiterie crem si m-ar interesa dar nu se nimeresc fetele de usi de pe fata si bordul. ma poti ajuta si asa? multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!