Jump to content

Bord Passat B4


kovacs
 Share

Postare recomandată

sal, ma intereseaza daca mai ai oglinda stanga electrica.

la mine nu mai dezabureste si e dus si motorasul.

mercic!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu cred ca stie omu unde sa posteze anuntul...

are doar 6 posturi in total.. ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut baieti sunt nou pe forum si nu am putut sa postez la dezmembrari......... am un passat 1900td din 1993 la dezmembrat geamuri electrice fata spate oglinzi electrice......scaune incalzita fata... scaun reglabil AC funct. interior impecabil.... jante aluminiu 14*100.............cauciucuri noi f+s.............nu are ruginala usi, aripi sau praguri ... are o pata mica la incuietoarea de la porbagaj sau sa fie busita................. o dau pentru ca nu mai am certificatul la masina:( se da toata sau bucatele motorul are 214.000 km e adusa din canada

astept oferte ma scuzati ca am postat aici da nu merge inca sa postez la dezmembrari

scuze baieti, dar am gasit anuntul de mai sus postat pe pagina 2 aici si m-am gandit ca cel care a SCRIS ANUNTUL aici va verifica de obicei tot aici!

SCUZE PENTRU DERANJ SI DATA VIITOARE VOI FI MAI ATENT , SI VOI MAI INTELEGATORI!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

salut,

Am si eu o problema cu becul de la apa.

Dupa cam 20-25 km, dupa ce motorul e cald, becul de sub ceasul care arata temperatura apei incepe sa palpaie necontrolat cand apas acceleratia, indiferent de trapta de viteza, lucru care nu se intampla cand masina sta pe loc, scoasa din viteza.

Nu inteleg de ce! Ulei si filtru nou, apa si antigel (50/50) ating nivelul maxim al vasului de expansiune.

poate fi de la senzor?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da...poate sa fie sonda de temperatura dusa...

iar atunci da semnale aiurea in bord...

incearca sa schimbi s0nda sa vezi daca mai faca pe nebunu' becul din bord ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merge orice sonda pt apa? intreb pentru ca am un ceas separat care masoara temperatura apei si avenit cu tot cu sonda. oare potriveste?

Am schimbat acu' 2 zile uleiul si becul a inceput sa palpaie mai rar si mai tarziu, cam dupa 40 min.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
calinutzzzz

buna la un passat b4 din 94 kilometraj analogic cum se poate demonta cu cat mai mare usurinta bordul ma refer mai ales la cablul kilometrajului

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da este foate usor de scos cablu de kilometraj. in compartimentul motor sub parbriz pe cablu de kilometraj gasesti o bucata de plastic alb care se fixeaza intr-o ureche de metal ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am nevoie de cateva informatii...

Am cluster cu kilometraj mecanic (analogic) si ma gandesc sa-l inlocuiesc cu unul digital.

A mai facut cineva operatiunea asta? Cum e dispozitivul in cutie? Din ce am vazut in ETKA la ambele variante exista acel pinion in cutia de viteze, cel electronic avand in plus un fel de traductor...sau poate gresesc. Poate aveti voi ceva info in plus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

as avea si eu nevoie de o informatie , masina e 2.0 benzina (4cil) si dn pacate a murit procesor de pe spatele ceasurilor de bord , am facut cu greu rost de un alt bord dar din pacate acesta este de 2.8 (6cil) , am probleme cu turometru se poate face o calibrare a acestuia sa functioneze sau trebuie sa caut alt bord  ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te poti inspira de aici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!