Jump to content

Bord Passat B4


kovacs
 Share

Postare recomandată

Numai variantele pt america (u.s.a.)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

baieti! dupa cum stiti, am alta jucarie! Eu nu am turometru si imi cam trebuie!:P

intrebarea e: se potriveste un cluster de pe un B4, motor 1Z pe 1.6 al meu?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

prima data verifica daca ai la alternator un fir in plus care este conectat la el (pozitia W il gasesti inspre radiator vizavi de conectori de la incarcare si excitare) daca le ai nu trebuie sa iei decat un alt bord (instrumentele de bord) si gata ai turometru (gasesti pe b3 1.9 care au motor AAZ)

Modificat de DjMc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@calin...despre asta e vorba?!...ca nu imi prea dau seama la alternatorul meu...

post-53150-0-69715600-1294099156_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am incercuit cu negru care ii mufa pt turometru (ce da semnal la turometru)

post-62254-0-11784300-1294180750_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

m`ai lamurit! am sa mai arunc o privire asupra alternatorului!

asa ceva, se gaseste undeva?...cred ca e prima data cand vad! ma refer la CD player!

post-53150-0-52307200-1294213393_thumb.j

Modificat de Balta
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa cum arata butoanele pe acolo pare a fi dupa un model mai nou.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

gasesti pe golf 4 sau bora dar nu stiu daca ii singur sau doar in combinatie cu casetofon

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu vad ca e singur si ca are buton de volum, track, power....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

posibil sa fie pe b5 sau golfulet, bora .... da nu bag mana in foc, ce cd player am vazut pe golf 4 era in combinatie cu radio casetofon si avea si magazie de 6 Cd-uri

Modificat de DjMc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aia zic si eu! nu am mai vazut pan` acum, e tare ciudat, iar de vanzare, nu am gasit nicaieri!...E un fel de alpha, doar in loc de caseta are disc! si vad ca citeste si MP3 si WMA!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

Am si eu un passat 1.9 din 96care are o problema cu vitezometrul..in sensul ca nu functioneaza... :( probema este ca nu pare a fi din bord sau conector deoarece am pus altul in loc de la o dezmembrare si fix acelasi simptom...(apropo in rest totul merge perfect ) are cineva vreo idee? masina abia am luato si sincer nu prea am bani so duc la service ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

verifica pinionu de la cutie sau cablu de kilometraj daca ai asa ceva (afisarea kilometrilor parcursi ii face digital sau mecanic)

daca il face mecanic ai cablu si posibil sa fie rupt pe undeva

daca il face mecanic ai 2 fire elecrice care posibil sa fie intrerupt unu din ele sau sa duca o lipsa acuta de contact la mufa de la pinionul de pe cutie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

afisarea kilometrilor se face digital.o sa incerc sa vad cu mufa aceata din cutie ...totusi are cineva vrun manual service cu intalatia electrica a acestei masini? sa o iau babeste sa urmaresc firele care si cum vin...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai pe privet un link unde gasesti schema plus alte lucruri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DjMc...dar poti sa pui si aici link-ul sa vedem si noi schema sau acel DIY...

asta mai ales daca nu este prezentata in alt topic.. ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Cine stie ce ace indicatoare km/turometru etc,potrivesc pe b4 .Ma intereseaza modelul transparent ,care pot fi luminate.Am auzit ca cele de Logan si cele de Cielo ,dar nu stiu nimic concret.Daca stiti careva ,da-ti de veste ,va rog !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de logan mi se pare ca merg! am vazut undeva si cred ca merg! nu poti verifica decat la fata locului! Sunt sigur ca merg de la Audi 80 B3, B4, Audi 100, audi A4 B5!

nu sunt sigur, dar posibil sa mearga cele de Golf 4, passat b5, b5.5, lupo, polo, blablabla 1997-2005

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut,

Problema mea e similara cu a lui bogbyyy, dar invers :lol:

imi functioneaza doar vitezometrul in bord.

am cautat sa cumpar un bord cu ceasuri (vitezometru, turometru, temp. si fuel) dar nimic pentru diesel-analog.

help :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de logan mi se pare ca merg! am vazut undeva si cred ca merg! nu poti verifica decat la fata locului! Sunt sigur ca merg de la Audi 80 B3, B4, Audi 100, audi A4 B5!

nu sunt sigur, dar posibil sa mearga cele de Golf 4, passat b5, b5.5, lupo, polo, blablabla 1997-2005

Din ce ai zis tu,e posibil sa potriveasca cele de pe logan,dar nici asta nu e sigur. De pe renault clio symbol merg sigur !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am vazut pe golf 3 ace de audi 80! Nu cred ca se potrivesc perfect cele de Logan...dar tot asa nu se potrivesc si celelalte!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

arata bine

ar arata si mai bine cu niste ceasuri plasma custom.

trebuie invertor de curent pentru a lumina acele sau sunt vopsite?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!