Jump to content

Golf 4 Variant "OCEAN"


bbogdanmircea

Postare recomandată

Pentru bara spate de vopsit si reparat cum au scris ei acolo, deci fara inlocuit nimic am primit 500 RON in regie proprie.

Eu sunt multumit, de banii astia cu putin noroc pot sa gasesc o bara de la dezmembrari si sa o inlocuiesc pe a mea.post-37536-0-69065600-1347173198_thumb.j

post-37536-0-24463000-1347173206_thumb.j

Modificat de bbogdanmircea
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Si ptr ca a fost cuminte BBR-ul si a implinit 250 k km i-am facut niste cadouri:

-revizia dupa 10 000 km si 4 litri de Castrol

-burduf nou nout la planetara stanga ptr ca la revizie am constatat ca era crapat

-discuri si placute nou noute pe fata ATE ca si cele de pe spate

-2 litri de ulei ptr cutie

Modificat de bbogdanmircea
Link către comentariu

ce burduf ai pus ? sa ai grija sa urmaresti daca ramane pe pozitie ... cele aftermarket sunt ori mai scurte ori mai rigide si sar de pe pozitie...

Link către comentariu

Aktermarket era 30 si OEM era 90, dar ala aftermarket era mai elastic...deci am pus aktermarket...

Ce inseamna ca sare de pe pozitie?

De unde sare mai exact?

:( deja m-ai pus pe ganduri ... sincer eu am vrut sa pun OEM dar m-a convins tipul de la service ca e mai elastic ala la 30 de ron...

Daca sare ma duc si-i fac scandal...

Link către comentariu

Sunt plecat intr-un mic trip prin tara. Am fost la Sibiu si la etapa de VTM, acum sunt pe la Olanesti, am dat o fuga si pe TA.

Era sa-mi sparg baia la intrare in primul Lukoil de dupa Tg Secuiesc spre Brasov. Sunt niste cratere imense!!!

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Hmmm, am cam ramas dator cu niste operatiuni si anume de verificat daca s-a desfacut burduful de la planetara din coliere si de schimbat uleiul la cutie. Poate imi fac curaj si fac operatiunile astea weekendul asta.

Am mai fost plecat un weekend pe la Harghita Bai langa Miercurea Ciuc, masina s-a comportat bine inafara de un bec de faza scurta ars pe dreapta.Noroc cu proiectoarele de ceata care au inlocuit foarte bine faza scurta.

Cand am ajuns inapoi acasa, am vrut sa schimb becul si am observat ca s-a topit partia mufa de la bec cat si suportul de la bec.

Suspectez un contact prost la urechea care se prinde pe bec. Am strans-o un pic cu un patent si am mai strans-o si pe cablu putin.

Deocamdata vad ca functioneaza dar tot nu sunt multumit.

Am comandat un conector pentru H7 si cand vine o sa-l schimb ca sa stau linistit.

Link către comentariu

Venit in seara asta de acasa la Iasi, prins o ceata nasoala rau de la Pascani la Tg. Frumos.

Stergatoarele mele lasa urme albicioase pe parbriz care m-au terminat la ochi impreuna cu farurile celor de pe sens opus.

Exista alta solutie decat alte stergatoare noi?

Sa fie parbrizul murdar?

Link către comentariu

Si eu am venit de la Roman in seara asta si tot asa pe portiunea de Tg. Frumos o ceata nasoala.

Legat de stergatoare ar trebui schimbate deoarece si mie imi facea la fel inainte sa schimb lamele, am luat de la Carrefour niste lame Alca, au fost foarte ieftine

Momentan isi fac treaba binisor si le am cam de o luna, acum sa vedem cat ma tin si daca ma duc toata iarna.

Link către comentariu

O sa incerc si eu produsul, deocamdata am zis la baieti la spalatorie sa dea vreo 3 straturi de antidegresant pe parbriz si s-a mai estomapat efectul...

Pana una alta am facut si ITP, ceva probleme cu farurile dar am trecut pana la urma :D

Am inlocuit si husele de tip maieu de la scaunele fata cu altele identice luate de pe bestautovest, sunt poloneze deci de calitate destul de buna ... de la KEGEL http://www.pokrowce.com.pl/shirt-type-covers-koszulki-k4.html

Link către comentariu

kegel sunt niste exercitii pt fete :)) cat costa niste huse pt scaunele fata?

ce probleme la iTP,nu bateau bine farurile?

Link către comentariu

http://www.bestautovest.ro/huse-auto-maieu-fata-gri-pol.html astea sunt husele cu tot cu reviewul meu, data viitoare le-as lua pe alea albastru inchis duble la pret, oricum aspectul e pe gustul fiecaruia, unii considera ca e tiganie nah ...

Farurile mele bat ca naiba, ala de pe dreapta este original, dar reglat la maxim in sus nu ajunge la inaltimea normala.

Cel de pe stanga e un turcism schimbat de fostul proprietar, suportul pe care stau becurile se balangane in interiorul farurilor si suruburile de reglare nu au nici un efect, deci concluzia e ca sau e sarit din suruburi sau nu are deloc :D

Maine le dau jos sa vad ce poate fi facut cu ele...

M-a batut tare gandul sa le iau pe cele de aici http://vwforum.ro/topic/94804-faruri-si-stopuri-tuning-pt-vwaudiopel-sh-incepand-de-la-350lei/page__st__20#entry1942007 dar nu am citit pareri extrem de optimiste despre aceste faruri cu angel eyes

asa ca deocamdata am renuntat la idee...

In principiu daca nu se poate repara cel de pe stanga sau iau unul original din dezmembrari sau el iau astea Dectane.

Voi ce parere aveti?

Link către comentariu

Cand ajung la masina la 5 o sa fac.

Sigur nu o sa placa :P ca voi sunteti pretentiosi de felul vostru...

Aveti vreunul din voi faruri cu lupe aftermarket sau ati desfacut farurile si ati pus lupe?

Din ce am inteles doar farurile Hella se pot desface nu?

Link către comentariu

orice faruri ai avea...profita ca umbli la ele si pune-ti geamuri de sticla:)

Link către comentariu

Laurentiu, golf are sticla, bora are plastic.

Bogdan...sunt cativa care au desfacut...toate farurile se desfac...Hella se incalzesc/Valeo se sparg (e mai mult de munca avand adezivul mai tare).

Inginerul parca a desfacut farurile de pe Variantul lui; era un DIY.

Pune pozele si noi pregatim reprosurile :))

Link către comentariu

eu stiam ca nu toate sunt de sticla...dar gasesti separat daca vrei geamuri de sticla...

Link către comentariu

toate sunt de sticla la golf , se gasesc si sticle de schimb ... vrei neaparat cu lupe ? eu am tot faruri stock doar ca sunt vopsite cu negru si au semnalizare dubla , poate te intereseaza un schimb...

Link către comentariu

Era o afacere buna cu alea dectane in vederea punerii de xenoane ptr ca m-ar fi costat ieftin...mai ales daca farul stang s-ar fi dovedit ca nu se poate regla

L-am desfacut azi si era sarit surubul de reglaj vertical din nuca, am pus la loc, am mai schimbat si un papuc pe dreapta.

Urmeaza intr-o seara sa incerc un reglaj la perete si speram ca nu m trebuie sa cumpar nimic.

Iata si pozele cu husele ptr carcotasi:

19102012.th.jpg

19102012001.th.jpg

19102012002.th.jpg

Modificat de bbogdanmircea
Link către comentariu

Carcotasii sunt la Prima Tv :P

sincer nu arata rau...alte culori nu au?nergru de ex?

Link către comentariu

Dintre cele poloneze sunt si de alte culori:

http://www.bestautovest.ro/huse-auto-maieu-fata-graphite-airbag.html

http://www.bestautovest.ro/huse-auto-maieu-fata-bleu-marine-airbag-1.html astea tb sa le fi luat cred :P

http://www.bestautovest.ro/huse-auto-maieu-fata-albastru.html albastru deschis

Eu am vrut gri ptr ca asa erau si cele vechi, data viitoare trec pe bleu-marin.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!