Jump to content

Golf 4 Variant "OCEAN"


bbogdanmircea

Postare recomandată

0740200724 Suna la numarul asta! E persoana de incredere si o sa ai si cel mai bun pret! In jur de 130-135 de euro!

Modificat de flaviusmaff
Link către comentariu
bbogdanmircea

Merci mult flavius.

Am urmat sfatul tau si pare de incredere omul, mai ales ca e ungur. (multi n-o sa inteleaga remarca asta poate)

 

In alta ordine de idei, dupa vreo 6 luni cand a stat frumos in cutie, am schimb si eu sambata uleiul de la cutia de viteze cu ulei original VAG.

Ma costase 100 ron uleiul si nu gasisem nicaieri un pret decent ptr manopera, pana la urma ieri am gasit.

Impresii:

-uleiul vechi a curs ca apa din cutie

-uleiul asta de cutie ma asteptam sa fie mai gros, de fapt este foarte subtire, zici ca este ulei de gatit

Am fost surprins ca a intrat doar 1.5 litri desi in carte zice 2 litri, dar dup-aia am masurat cat a iesit si tot 1.5 litri a iesit.

 

Ca si impresii dupa, nu ma pot pronunta deoarece nu l-am schimbat din cauza la anumite simptome, ci doar  ptr ca masina a implinit anul asta 10 ani si macar atata lucru merita, daca altceva n-am schimbat :P

 

Azi cand vine coletul revin cu alte poze si impresii.

 

Intrebare intrebatoare:

 

Imi expira RCA-ul in curand, si am facut o estimare de o noua polita pe 1 an la emag, unde anul trecut am obtinut cel mai bun pret, si culmea ca acum este mai scump cu vreo 60 ron decat anul trecut.

S-au scumpit asigurarile sau s-a scumpit emag-ul ????

Ne auzim!

Link către comentariu

s-au scumpit asigurarile (sau ai avut evenimente in ultimul an).

si la mine vad ca s-a scumpit fata de ultima plata (fac pe cate 6 luni eu)

Link către comentariu
bbogdanmircea

N-am avut nici un eveniment la care sa fiu eu vinovat.

Probabil ca s-au scumpit, o sa sun si la UNIQA dar anul trecut aveau pret mai mare decat emag care face prin broker.

Asta n-am inteles-o cum poate un broker sa-ti dea pret mai bun decat agentia la care faci...

Merci de info.

Cred ca ma orientez si de un tempomat, cam cat ar fi unul OEM ptr TDI nou ?

Link către comentariu

pt ca brokerul are niste discount-uri ...

am intalnit ceva similar luna trecuta cand am cumparat un aspirator Karcher...la reprezentant oficial aveau pretui mai mari decat la un distribuitor.

 

tempomat ia din dezmembrari, noi stiu ca ajung la 350 lei ( ? )

Link către comentariu
bbogdanmircea

Ce bine ca ai raspuns tu ca tot ai si tu Depo.

Ia lamureste-ma si pe mine:

 

La astea Depo am vazut ca scrie pe site la becuri H7/H7/H3 si farurile mele au H1 pe faza lunga, poti sa confirmi ca trebuie sa mai cumpar un set de H7 ptr faza lunga???

Si alta chestie la semnalizari trebuie becuri de alea colorate portocaliu?

Vreau sa le montez diseara si sa cumpar dinainte becuri ca dup-aia nu mai pot misca masina dupa ce dau bara jos.

Link către comentariu

sa ne faci poze, pareri cu noile faruri.

eventual poza cu cele vechi si apoi cu astea, seara la perete.

 

cat au fost?

Link către comentariu
bbogdanmircea
Publicat (modificat)

Cum adica alb???? Are sticla portocalie ???? La mine la golf sticla e clara si becul e portocaliu. Daca si becul e portocaliu si sticla tot portocalie banuiesc ca nu e problem, chiar ar trebui sa fie cel mai ok.

Am vazut ca in cutie vine si un capac ptr farur din dreapta, ala care il scoti ca sa umbli la faruri, de ce vine acel capac, sunt mai voluminoase astea si nu mai incape capacul original?

 

 

@Muale: m-au ajuns 130 de euro de la numarul de telefon postat mai sus, foarte serios vanzatorul

Am facut niste poze aseara pe intuneric si o sa fac si la noapte cu noile faruri sper, asta depinde daca am unde sa le reglez, daca nu macar la perete reglate cat de cat.

Sper sa se vada semnificativ mai bine, altfel n-am facut nici o afacere, nu le-am luat doar ptr aspect.

Modificat de bbogdanmircea
Link către comentariu
TurboDIesel

ai H7 pe ambele faze, in rest se potrivesc becurile vechi...pe semnalizare e un portocaliu afumat

Link către comentariu

Cum adica alb???? Are sticla portocalie ???? 

 

Sincer, nu mai tin minte exact! Cred ca ai dreptate si e portocaliu becul, ca si eu aveam tot geam transparent la semnal! Capacul ala a venit si la mine, incearca si vezi care incape! Eu nu stiu pentru ca la mine la benzina nu are asa ceva!

Modificat de flaviusmaff
Link către comentariu
bbogdanmircea

Deci asta e explicatia cu acel capac, la benzina nu este!

Daca se potriveste cel vechi asta nou il donex la vreun coleg forumist cu benzinar.

Merci de sfaturi baieti, sper sa tina vremea si sa le montez mai pe seara.

trebuie doar 2 becuri H7 ptr faza lunga sa iau completare, si sa scot motorasele si toate becurile de pe farurile vechi deci.

La dat bara si grila jos sunt expert deja :P

Link către comentariu

aaa vin fara motorase?

lentila farurilor din ce material este? dar lupa?

Link către comentariu
bbogdanmircea

Toate farurile vin fără motorașe.

Lupa cik ar fi din sticla, sticla farurilor s-ar putea sa fie altceva.

Flavius ne va spune cu siguranță. :-)

Link către comentariu

Pai la banii astia sa vina si cu motorase ar fi ceva! :D  Lupa din ce stiu e din sticla, si sticla farurilor tot din sticla! Oricum ca si calitate mie mi se par ok, pana acum nu am avut probleme cu ele! Am uitat sa te intreb daca pui xenon sau bec halogen?

Link către comentariu
bbogdanmircea
Publicat (modificat)

Pun halogen sper sa nu ma dezamageasca adica sa fie mult mai bine conturata lumina si mult mai omogena zona de lumina.

La farurile mele am zone cu ceva lumina si zone in care de-abia ajunge ceva ceva...

Daca nu se intampla treaba asta, e nasol, ptr ca nu ma intereseaza xenon, chiar daca am spalatoare la faruri, deci as fi mult mai "legal" decat altii, daca as avea xenon pe lupa si spalatoare de faruri.

Mi-ar lipsi doar instalatia de leveling aia la 350 de euro :P :beer:

Modificat de bbogdanmircea
Link către comentariu
bbogdanmircea

Mie mi-a spus zebroxksky ca se vede f bine cu halogen, mai bine decât xenon de 35 w.

De astea le-am și luat.

Daca nu se vede ok le returnez.

Link către comentariu

Eu pe ale mele am xenon de 8000 k si 35w, nu te sfatuiesc sa pui asa pt. ca pe timp de noapte cand e ceata nu prea ai sa mai vezi cu ele.

Cel mai bine e sa pui de 4500 ( asa am sa fac eu ) si vorba lui Flavius "Ideea e sa pui si xenon pe ele, adica asa se vede cel mai bine! Care mai e rostul daca lasi tot halogen??!! " nu stiu cat de bine o sa vada cu halogen, cum ti-am mai zis pe PM eu sunt multumit de ale mele cum bat cu exceptia xenoanelor pe ceata. Si DA lupa e din sticla.

Parerea mea pt. 200 ron ar merita un xenon :D

Modificat de ~LauR~
Link către comentariu
bbogdanmircea

img20130513201920.jpg
img20130513201927.jpg
img20130513201933.jpg
img20130513201940.jpg
img20130513201953.jpg
 

Am facut transferul in aproximativ o ora.

De aratat arata foarte foarte bine, si sunt lucrate foarte bine farurile, ma asteptam sa fie mai chinezarii.

Cred ca ies acum la o tura cu ele asa nereglate sa vad ce e de capul lor.

Link către comentariu

arata bine.

becul de pozitie nu prea e ok, e prea spre albastru si nu se asorteaza cu restul :)

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!