Jump to content

Geamuri electrice - probleme


deathwish
 Share

Postare recomandată

nu a fost lovita, am dat o fractiune de secunda SUS-JOS, dupa asta... are problema

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Desfa fata de usa si vezi ce are, eu iti garantez ca e vorba de vestitele clipsuri de plastic, care ridica geamul .Costa 200RON unele originale si sunt de aluminiu .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am eu unele de plastic acasa. Sunt perfecte. Problema a fost la cablu nu la cleme. Daca e de la plastice imi dai un PM si vorbim.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e de la cleme. Cablu. Si trebuie schimbat rapid ca pierzi si motorasul. Si nu vrei sa afli cat costa !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am eu unele de plastic acasa. Sunt perfecte. Problema a fost la cablu nu la cleme. Daca e de la plastice imi dai un PM si vorbim.

o sa desfac maine usa, sper sa ma descurc p-acolo

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
e posibil sa se fi desprins gemul de macara si ce auzi tu e sa fie macaraua care coboare,

tie ti s-au dus macaralele adica defapt sunt niste chestii de plastic care tin geamu de macaraua propriuzisa aia o sa te coste de-o sa inebunesti aici in sua am avut aceeasi problema si numa una o fost 120 $ in romania cred ca e cel putin dublu deci te uiti la niste bani frumosi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e greu sa dai fata de usa jos sa vezi ce se intampla.

Si apoi mai exista si varianta sh daca ai nevoie de ceva...

Totusi e curios sa se manifeste diferit in functie de butonul pe care il actionezi.

Modificat de AndyG
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am io o macara fata sofer. Daca merge si pe dreapta ti-o vand cu fix 120 RON. Mie nu mi-a mai trebuit! E nou nouta si in cutie :)

Intereseaza-te!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca iti trebuie doar un kit de reparatie al macaralei si parca sunt diferite pentru stanga/dreapta. Iar pabloescobar cred ca la asta se refera ca iti vinde, caci o macara completa e peste 400RON. Asa imi pocnea si mie si am schimbat kit-ul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am patit asa ceva la geamul din dreapta...dar problema a fost cablul rupt.

P.S Am eu clemele de la geamul din dreapta. Daca ai nevoie de ele sa ma cauti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

iar daca nu vrei sa dai sute de lei noi pe o macara intreaga din care o sa folosesti doar plasticele, te duci la Volskparts (gasesti tu topicul....) si cumperi doar plasticele. eu le-am luat acum o luna si ceva cu 25 ron/buc. sau cam asa ceva.

Bafta multa!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am io toate piesele pentru geamuri electrice daca ai nevoie cauta-ma si motorase .......tot ce vrei ofer si asistenta :lol:

0722845334 Andrei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mare atentie cum desfaci panoul ca eu n-am stiut ca trebuie ridicat in sus si am tras ca bou si mi-am rupt vreo 4 picioare de alea ce tin panoul pe usa si o trebuit sa inventez ceva ca n-am gasit nicari

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Salut, stiu ca o sa ma certati cu searchul dar ... nu am gasit decat despre clemele alea da nu e acelasi lucru la mine.

"Cateodata" (cam des in ultimul timp) cand vreau sa ridic geamul se blocheaza dupa ce urca vreo jumate din cursa lui normala,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, stiu ca o sa ma certati cu searchul dar ... nu am gasit decat despre clemele alea da nu e acelasi lucru la mine.

"Cateodata" (cam des in ultimul timp) cand vreau sa ridic geamul se blocheaza dupa ce urca vreo jumate din cursa lui normala,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atunci ai fie clemele fie sarmele care culiseaza geamul slabite. Cat de curand se vor rupte. I-ati un kit de reparatie este 130ron din cate imi amintesc si ai cleme noi si sarmele alea tot noi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@abuwz Ce spui tu ar insemna ca e ceva electric. De ce sa mearga

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cand inchizi din chei (scrie in manualul masinii) nu este activata functia de blocare in caz de obstacol

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o posibila cauza pentru comportamentul geamului tau:

daca ai deconectat bateria, trebuie re-setate pozitile de min si max ale geamurilor pentru ca acestea sa functioneze corect. Aceasta resetare se face din cheie: ridici geamurile din cheie complet si le cobori complet si iar le ridici complet.

Dupa ce faci figura asta observa daca se mai comporta ca inainte. Atentie! nu mai trage cu mana de geam (ca la dacie) ca s-ar putea sa ramai cu geamul in mana (ca la dacie).

numai bine

Modificat de abuwz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am un prieten care a patit acelasi lucru cu geamu,si a trebuit sa schimbe motorasu :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!