Jump to content

Proceduri VCDS


Seby19
 Share

Postare recomandată

Si exista si reverse? Back-up in caz ca se vrea downgrade?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da.

Sent from my  using Tapatalk.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc, de raspunsuri, urmeaza sa va contactez in privat pt a face incercarea :D

Drive safe!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu vreau Update la Ceasuri.

Asa pote imi apare si mie imaginea Vagon, si poate cu un drum o sa am si OIL TEMP !

;) Florine astept detalii cand stii ceva !

Ms mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Update doar la reprezentanta si nu o sa ai oil temp Asa cum nu stiu sa se schimbe imaginea masinii la B6.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce vag com este mai bun sa il achizitionez pentru mine pentr sters o eroare uneori ?

am gasit, merci

www.ross-tech.com

Modificat de costi0075
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Costi - e bine asa.

Update doar la reprezentanta si nu o sa ai oil temp Asa cum nu stiu sa se schimbe imaginea masinii la B6.

sa facem rost de update-uri si le facem noi. Sa vedem ca am facut rost de ceva.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Ar exista posibilitatea de afisare a informatiilor de pe climatronic pe afisajul RCD510 la masina din semnatura? Este modelul de climatronic din 2008-2009, nu cel din 2010. Ma gandeam ca se poate face vreo codare sa afiseze ca si la modelul nou din 2010. Multumesc si scuze daca s-a mai discutat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu se poate....doar la varianta noua.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum pot scoate luminile din pozitii , adica becurile sa existe acolo dar sa nu functioneze cand dau doar pe pozitii ? Se poate si din VAG-ul ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU prea ai cum software. decat sa inlocuiesti becurile cu rezistente de putere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles Al Bundy , dar mie imi e foarte greu sa ajung la pozitii pentru a le scoate , nu mai zic si pentru a le schimba . Eu am tot incercat , dar mi se vede aiurea XENON pe faza de drum , iar pe pozitii lumanarea :D . Exista si metoda de a da jos grila fatza si tot ansamblul pana se ajunge la dat jos si farul iar dupa sa se schimbe sau se strica ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pui leduri cat mai apropriate la culoare, de farurile xenon.

A doua fraza.... nu o prea inteleg ... daca te referi la dat jos bara, ca sa demontezi farurile - normal ca se da jos, se remonteaza si nu se strica nimic... daca lucrezi cu grija si stii ce ai de facut.

ca sa schimbi becurile de pozitie, nu trebuie sa dai jos farurile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna tuturor,

Felicitari pentru toate ideile si recomandarile transmise pana acum, pe acest topic. Vin si eu cu o provocare. Cum pot sa anulez eroarea pentru senzorul de presiune pneuri cu ajutorul vagcom?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Ai buton de "Set" in torpedou (b7)?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna tuturor,

Felicitari pentru toate ideile si recomandarile transmise pana acum, pe acest topic. Vin si eu cu o provocare. Cum pot sa anulez eroarea pentru senzorul de presiune pneuri cu ajutorul vagcom?

intai, posteaza problema... ai masina echipata cu valve cu senzori si are unul probleme... ai sistemul cu monitorizare prin intermediul senzorilor de ABS, ai butonul langa schimbatorul de viteze... etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am o propunere !

Nu se poate muta toate codarile, pe prima pagina ?!

Adica am vazut la alte forum-uri, ca se tot actualizeaza pe prima pagina.

E mai simplu asa sa cauti o anumita procedura VAG-COM.

Sa cauti in peste 100pagini, cat are topic-ul asta e foarte greu.

Asa Procedurile VAG-COM sa se tot pun la inceputul topicului.

Rog un moderator/admin sa analizeze propunerea ! ;)

Ms.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, este o buna idee, oricum a mai strans cineva cateva codari intr-un post...dar ar fi mai buna ideea asta pe prima pagina.

Acolo mai pe la mijlocul paginii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In mod normal primul post ar trebui sa fie editabil pe o perioada nelimitata, iar creatorul (Original Poster) sau moderatorii il pot edita oricand. Asa e de ex. pe xda-developers.

Modificat de tlc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De acord, se incumeta cineva sa-mi posteze linkuri catre postul cu codarea "X" pentru a o muta pe prima pagina?

Daca se aplicau sanctiuni cand un user intreba un lucru fara sa citeasca o pagina in urma se spunea ca am ceva cu el ... asa ... s-a ajung la 105 pagini!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai in linkul pus de mine adunate de un user vreo 7 codari.

Pe la mijlocul pagini..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa este si pe mai multe forumuri, primele 1-2 pagini sunt cu Subiectul Topic-ului!

Mi se pare mai corect asa.

Asa se pot sanctiona si ce-i care intreaba fara sa se se uite.

Asa sincer decat sa caut 103 pagini o Procedura, ori ma las pagubas, ori intreb in topic !

Am si eu ceva proceduri adunate, daca trebuie le postez, numa sa mi se ceara, sa nu populez topic-ul aiurea!

Am incercat sa adun toate procedurile intalnite intr-un word !

Spor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare!

Vin cu o mica problema si anume: daca incui masina, din interior se pot deschide usile.

Cred ca atunci cand mi-a activat un coleg inchiderea masinii la viteza de 15km/h a gresit cand a bifat.

Cand am facut proba, a deschiderea usilor din telecomanda se deschidea doar usa de la sofer. Trebuia apasat de 2ori pentru a se deschide si celelalte usi.

Cine ma poate ajuta sa fac ca atunci cand incui masina sa nu mai mearga deschis din interior?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci, ca idee

- descuierea doar la sofer si restul inchis - e vb de deschiderea selectiva - cand este incuiata din telecomanda

- daca masina s-a incuiat la 15kmh - nu are ce optiuni sa se puna... decat sa faca asa ori nu - si revenim - daca s-a incuiat, din interior se deschide imediat - la prima tragere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!