Jump to content

Litoral Romania


V i c t o r
 Share

Postare recomandată

Si am ajuns. In 2h 30 min eram si cazati. Hotelul Palas arata foarte bine, camerele curare personalul amabil. Ca si restaurante sunt o gramada pe langa hotel. Pana acum am experinentat doua si nu am plangeri de facut.

Send from my Sony Xperia S

Modificat de robi_zet
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Maine intentionez sa merg spre mare si ma gandeam daca nu e mai convenabil sa trec direct prin  Bucuresti  ( in jur de 10-11 am) ca si alternativa la centura? merita?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Duminica nu sant probleme pe centura Bucuresti .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Centura e o varza cu carne.dupa ce se face pe o banda,ai gropi si nervi.pune 10min in plus si ia-o prin oras.

Am ajuns dupa un drum aglomerat,presarat cu mii de prosti,ce nu au auzit de semnalizare,oglinda retrovizoare,ce au obligat la frane serioase!

Si cei cu loganul ce merg cu 131 si depasesc pe altul ce merge cu 130...in 15 min!!!!!!!

Pace tuturor,ma relaxez cu bericile la momo!

Brgds

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce plaja recomandati in mamaia prin zona crema summer club?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Relax la piscana de la hotel Pelican.

Se simte ca e sambata mult mai multa lume.

Send from my Sony Xperia S

post-42557-13761283518977_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

post-34488-13761924885145_thumb.jpg

rasaritul de la etajul 12...

brgds

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In drumul spre litoral in cele din urma am traversat bucurestiul prin centru.... de la 11:10 pana la 11:50....cam 40 de min... nu a fost aglomerat insa sunt fff multe semafoare...

Sent from my GT-S6500D using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E calda apa la mare dar din pacate la Mamaia cel putin acum apa e plina de alge:(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

octavia 4ever

cat e taxa de intrare in mamaia ?

Sent from my iPhone

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu mai este taxa demult... de asemenea nu este taxa nici la pod la cernavoda

Sent from my GT-S6500D using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Recomand nordul Mamaiei (plajele de la iesirea din statiune spre Navodari).In sfarsit avem plaje curate, aerisite, civilizate, dotate cu baie, vestiare, dusuri, muzica buna,  la care ai acces cu 20 de lei/sezlong in timpul saptamanii si 50 de lei/sezlong in weekend (ceea ce mi se pare just avand in vedere ca pe majoritatea plajelor din Mamaia au crescut numarul de sezlonguri, le-au inghesuit unul in altul, nu mai vezi marea de atatea umbrele si te simti sufocat de atata lume...) Preturile barului sunt ceva mai ridicate, insa si serviciile sunt pe masura.Marele plus este parcarea din spatele plajei, nu trebuie sa mai ai emotii ca nu gasesti loc de parcare in statiune, nu mai mergi pe jos pana la plaja etc..Am vazut si niste forumisti in parcare, Audi A5 alb, Golf R alb :D salutari aici! Nu mai zic ce masini sunt in parcare, zici ca e expozitie auto...

In timpul saptamanii plajele erau cam pustii (ceea ce mi-a placut foarte mult). Se aglomereaza in weekend insa poti vorbi cu cei care administreaza plaja sa iti rezerve cate sezlonguri vrei pentru a doua zi.Marea a fost foarte calda desi vreo doua zile a fost plina de alge..Recomand o plimbare cu jetskiul...daca vrei adrenalina il recomand pe cel de 275 cp....deci...desparte marea in doua ca Moise!!!  :)) 0-100 km/h in 3 sec... 

 

La capitolul mancare recomand restaurantele Osteria d'Italy https://www.facebook.com/OsteriaDItaly, Restaurant/terasa Rasarit de Soare, Restaurant MCM, si aproape de Olimp recomand POPASUL PESCARILOR  http://popasul-pescarilor.ro/wp/poze-clienti/ unde se mananca cele mai bune preparate din peste proaspat pe malul marii.

 

Vacanta placuta!  

post-79494-0-52722000-1376302130_thumb.j

post-79494-0-96233000-1376302136_thumb.j

post-79494-0-64578500-1376302142_thumb.j

post-79494-0-39894900-1376302146_thumb.j

post-79494-0-77673900-1376302153_thumb.j

post-79494-0-30443200-1376302159_thumb.j

post-79494-0-31517500-1376302168_thumb.j

post-79494-0-72680900-1376302178_thumb.j

post-79494-0-88300300-1376302238_thumb.j

post-79494-0-75279500-1376302350_thumb.j

Modificat de corad0
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu ajung joi seara in Mamaia pentru o saptama  :) Asa ca orice sfaturi, impresii, sunt binevenite pentru mine  :D

Modificat de Bebeee
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

inarmeaza-te cu rabdare :D aglomeratia si mitocania merg mana in mana

 

aa si de preferat sa fii la 7 juma pe plaja (dimineata) asta daca nu vrei sa te bronzezi din picioare :))

Modificat de alios
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vad ca zic colegii ca poti rezerva sezlong.. Nu as vrea sa ma trezesc mai devreme in concediu decat deobicei :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ajungi pe plaja pana in ora 10 gasesti sigur, cel putin in timpul saptamanii, (asta pe plajele din Nord)  in weekend iti recomand sa mergi mai devreme ca e FULL!  

Modificat de corad0
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@corad0: imaginile 6,7,8 de pe ce plaja sunt ?

 

Ai stat la Regal ? Ferrari-ul ala e "rezident" acolo. In iunie avea inca 2 fratiori langa el.... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, la Regal. Tot acolo l-am vazut si eu parcat langa un Ferrari F430 galben de CT :) Pozele acelea sunt de la Popasul Pescarilor, restaurantul de care povesteam aproape de Olimp. Neaparat trebuie sa ajungeti si pe acolo daca mergeti la mare, se mananca incredibil (platou pescaresc)  si terasa e fix pe plaja :) Am atasat un link unde gasesti mai multe poze..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gasesti sezlong usor in timpul saptamanii... eu de ex am mers pe plaja kudos inspre nord(dupa hotel Lido) si erau o gramada de sezlong uri libere... nici nu e foarte multa lume... la unele plaje mai poti si negocia cu 15 lei pe zi...da sincer nu e chiar asa curata zona... in apa pe langa alge mai gasesti si ambalaje:(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Draq ma pus sa ma uit la pozele alea cu platouri pescaresti ?Deja am bale la gura... :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cat de mincinos este taranusul asta cu fente de Miami Vice.

Pacat de Hamza ca e fotbalist bun,dar jegul de mazare intrece masura si are impresia ca e stapan la Mamaia.

Cum ma nene sa pui pandarii sa bata un om nevinovat?

 

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/exclusiv-radu-mazare-acest-fotbalist-a-vrut-sa-ma-calce-cu-skijetul-il-dau-in-judecata-pentru-tentativa-de-omor-405846.html

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sti care e faza tare, eu chiar ieri il admirat pe mazarea cum mergea cu smeul :)) si deodata numai vad smeul :)))

 

El se indrepta dinspre navodari spre intrare in mamaia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Campanie anti alcool la volan Mamaia :) :

 

 

post-79494-0-27457500-1376419119_thumb.j

post-79494-0-74343800-1376419121_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ coraD0 & all

 

Anul trecut am fost si eu la Popasul Pescarilor. Mancarea foarte buna, preturile un pic peste medie, dar merita sa incerci macar o data. Recomand!

Modificat de flo86gyf
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!