Jump to content

Litoral Romania


V i c t o r
 Share

Postare recomandată

totusi ma gindesc ca sint indicatoare pe acolo :)

daca nu e tirziu pina duminica, iti zic eu unde incepe breteaua respectiva

Modificat de DragosR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Maine ma intorc eu si o savin pe ruta noua. Ar trebui, ca, venind dinspre Bucuresti, in Murfatlar sa faci dreapta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu e tarziu, plec in concediu pe 15.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Luni am ajuns si eu la mare.... Pentru noul segment de Autostrada o sa vezi ca ii plin de anunţuri pe Autostrada soarelui, iar in Murflatar ii panou mare care indica directiile de urmat!

Modificat de sebip
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, asa e, dupa ocolirea prin orasul Cernavoda (unde e un dop de trafic), la Murfatlar se face dreapta si se urmaresc semnele cu A2. Este foarte buna varianta noua, se ocoleste complet Constanta si se iese inainte de podul de la Agigea. Mie mi-a convenit de minune situatia ca trebuia sa ajung in 2 Mai. Am ajuns bine, cu o mica intarziere din cauza intrarii prin orasul Cernavoda dar... a fost acceptabil pana la urma.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cu centura asta s-a mai descongestionat traficul in Constanta?

stie cineva cum mai e cu algele din apa in zona de Nord?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alge?! Pot sa spun ca a devenit o intrebare mai importanta decat cat de calda e apa sau cum e vremea :lol:

Saptamana trecuta am vazut cum presteaza altii serviciile turistice.In Tenerife,in playa de Las Americas au plase impotriva rechinilor,de alge nu se pune problema.

Am tras o concluzie cat timp am fost acolo...dam bani munciti cu greu pe niste servicii mizere.

Un serjur de 7zile in Mamaia la hotel Golden Tulip e mai scump decat 7 zile petrecute in Tenerife.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, asa e, dupa ocolirea prin orasul Cernavoda (unde e un dop de trafic), la Murfatlar se face dreapta si se urmaresc semnele cu A2. Este foarte buna varianta noua, se ocoleste complet Constanta si se iese inainte de podul de la Agigea. Mie mi-a convenit de minune situatia ca trebuia sa ajung in 2 Mai. Am ajuns bine, cu o mica intarziere din cauza intrarii prin orasul Cernavoda dar... a fost acceptabil pana la urma.

am vazut si eu ca in cernavoda se gatuieste. dar asta din cauza masinilor parcate pe banda 1 si care nu sunt ridicate, mai ales ca unele au anunturi de vanzare in geam. cu o aproximare, cat timp se economiseste pe varianta asta noua?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu cred ca ce iei pe mere dai pe pere. Concret: luni dimineata m-am asezat frumos la coada pentru intrarea in Cernavoda INCA de la terminarea podului de la Cernavoda. Cred c-am pierdut vreo 40 de minute pana am putut sa-i dau bataie decent dupa iesirea din Cernavoda. Dar daca imi aduc aminte din anii anteriori cam atat am pierdut cat am bajbait si prin Constanta pana am ajuns la podul de la Agigea (multe semafoare, soferi indisciplinati, lipsa indicatoare rutiere etc etc).

Una peste alta daca n-ar fi fost traficul din Cernavoda lucrurile ar fi stat bine.

O alta observatie: bucata de la Murfatlar pana la intrarea efectiva pe bucata de autostrada (creo 2 km) este tranzitata si de trafic greu, in special camioane care opereaza la lucrarile pe autostrada. Ele merg binisor dar s-ar putea sa fiti tentati sa le depasiti insa bucata asta de drum are in majoritatea ei linie continua pe mijloc. Mare grija la ce faceti pentru ca sunt echipaje de politie pe motociclete care supravegheaza zona.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Celor ce merg in statiunile din sud (Neptun ... Mangalia ... Vama Veche) le recomand trecerea Dunarii cu bacul pe la Calarasi (Chiciu) apoi drumul spre Negru Voda. Peisaj foarte frumos, drum liber fara nervi, ambuteiaje, pandari cu radare... Totul este sa nu va grabiti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu folosesc varianta asta de vreo 4-5 ani.

Mi se pare cea mai buna alegere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu am fost niciodata pe acolo. poti sa dai mai multe detalii?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atentie pt cei care sunt sau urmeaza sa ajunga in Mamaia!

In urma unui control sanitar,s-a constatat ca sunt scoase spre vanzare(implicit consum) preparate stricate/expirate/tinute in conditii necorespunzatoare .

Nu suntem sanatosi,cat de mult se injosesc unii doar pt niste bani in plus.Trist.

Atentie la toxiinfectiile alimentare

Modificat de TIBI_84
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut

ajutati-ma si pe mine cu un sfat pentru o cazare buna in costinesti. vreau sa plec pe marti, miercuri si sa stau 2-3-4 zile(in functie de cum ma simt). ma intereseaza o pensiune bunicica, linistita, nu departe de plaja.

multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atentie pt cei care sunt sau urmeaza sa ajunga in Mamaia!

un link spre sursa ?

Ar trebui, ca, venind dinspre Bucuresti, in Murfatlar sa faci dreapta.

nu e tarziu, plec in concediu pe 15.

trebuie sa stai pe banda 1, pentru ca ajungi in centrul (asa cred eu ca e... :D ) Murfatlarului- acolo era si inainte o intersectie destul de maricica ce nu scapa neobservata nici inainte cind mergeai spre Constanta.

De ce banda 1? pentru ca pe banda 2 se merge spre CT :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sursa...reportaj mediatizat la televizor pe diverse posturi.

Legat de pensiuni bune in Costinesti,gasesti pe strada principala pana in gara.Pe partea stanga cu intri in statiune.

Modificat de TIBI_84
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am aflat ruta cu bacul de la calarasi. o fi drumul frumos, insa e si mai lung [300 vs 260km]. iar traversarea cu bacul costa 35 de lei, in timp ce podul e 5.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sursa...reportaj mediatizat la televizor pe diverse posturi.

Legat de pensiuni bune in Costinesti,gasesti pe strada principala pana in gara.Pe partea stanga cu intri in statiune.

multumesc frumos!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu plec vineri la 3-4 dimineata si planuiesc sa ma intorc luni.

Am ales Costinesti, mai ales ca vin mai multi colegi de munca. E cineva pe acolo in acest weekend? poate bem o bere rece :beerchug:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai grija, numai la Ciobanasul (parca asa-i zice) sa nu mananci. Anul trecut am fost seara si dupa 2 ore de asteptat si scandal ne-au adus mancarea rece si nefacuta. Nu mai are rost sa spun ca am plecat de acolo flamanzi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A fost cineva pe plaja privata intre Venus si Saturn?

Chiar nu a fost nimeni pe plaja asta? :huh:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

era frumos cind era o plaja virgina; acum o fi si mai ceva in plus de atit!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pleaca cineva maine dimineata spre mare?un tandem cu babuinul?

Brgds

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bineinteles, eu. Daca drumul e greu si ajungem tarziu, oprim in Mamaia pentru plaja de dimineata, cam asa este planul...

Plecam intre 6 si 7, cam asa ceva...

Modificat de theo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!