Jump to content

Litoral Romania


V i c t o r
 Share

Postare recomandată

eu nu inteleg 'tactica' celor ce conduc hotelurile de pe litoralul nostru (sau mai precis din jupiter si neptun) ca nu vor clienti. adica daca eu imi arat disponibilitatea de a sta la tine la hotel, nu 3, 5, 7 zile ci 10-12 si te intreb daca imi faci o reducere pentru o asemenea perioada si tu imi spui ca nu si ca preturile sunt cele de pe site (desi chiar si acolo se specifica ca se pot schimba, dar banuiesc ca doar 'in sus'), nu e ca si cum imi refuzi banii? si da, unul din hoteluri a fost sara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Curios,anul trecut si acum 2 ani cand am platit cu bonuri de vacanta prin eximtur,la 5 nopti,ne-au mai dat una.

Brgds

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e posibil ca atunci acea reducere sa fi venit de la agentie din discount-ul propriu. am vazut ca la multe hoteluri in ultima saptamana au aparut astfel de reduceri probabil din cauza nr redus de turisti pe site-urile de profil, mai astept.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Merg la Vega in Mamaia in weekend. Mai merge cineva ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu ...acasa :D Concediu placut :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De sambata viitoare va astept la sara!

Brgds

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Abia m-am intors dupa un weekend petrecut in Mamaia.

Sunt deceptionat de cum prestam servicii turistice,potential avem dar nu stim ce sa facem cu el.Preturile sunt exagerate pt ce conditii ofera.

Spunea un coleg mai sus ca s-a intepat intr-un cui,eu m-am taiat intr-un ciob.Nu intelg cat de greu e sa duci cutia de bere la cos la plecare sau sa ceri un pahar cu apa pt a stinge tigarile(si nu de a le infige in nisip).Cat de greu e sa fim civilizati?

Ar sta lucrurile altfel daca am adopta felul bulgarilor de a face turism.Lor le e bine si sunt cautati,noi NU.Pacat :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost ieri,plecat dimineata si venit seara.La intoarcere PLECAT MAMAIA 19.30-SOSIRE BUCURESTI 23.40.Portiunea Constanta -Cernavoda..bara la bara 2.40 ore.Pag....in romania. :somnmare:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Anul acesta voi ajunge si eu la Neptun,Hotel SARA.Sa vedem cum va fi caci in poze arata bine.Am luat prin agentie,5 nopti 2 camere 10 mil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A fost cineva pe plaja privata intre Venus si Saturn?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa inteleg ca s-a mai dus de suflet o bucata de salbaticie (vezi postul 192) ?!?!? de fapt era de asteptat atita timp cit anul trecut aranjau drumul in zona..

Modificat de DragosR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@micutu6666: cand te duci la mare?

Eu o sa fiu in intervalul 16-21,luna asta,bineinteles la sara.sunt deja client fidel,e a opta oara la ei.

Brgds

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai trag si eu o tura de cateva zile, incepand de maine dimineata.

Tot la Sara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hmm...a inceput sa cam adune forumisti hotelul asta!asta inseamna ca este ok?hahaha.

Brgds

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare !

Cu aproape o luna intarziere din cauza programului infernal ce l-am avut dupa venirea din concediu, pot confirma cele spuse de Vali.

Pe aceasta cale tin sa-i multumesc pentru recomandare, sejurul a fost in perioada 10-16 iunie, la Neptun, hotel Sara. Despre hotel numai cuvinte de lauda, amenajare, personal etc, pentru cei fara pretentii ofera si sezlong+umbreda gratuit pe plaja proaspat inchiriata de hotel, pe vremea aceea nu aveau bar pe plaja dar urma sa-l instaleze.

Plaja MOMO super ok, la preturi rezonabile, restaurantele recomandate de Vali la fel.

Spatiile verzi apartinind primariei aveau iarba de 1m, iar santierul dintre lacuri era in floare in timp ce angajatii stateau la pescuit.

Concedii placute

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am ajuns iar la mare.drumul destul de aglomerat,prima aglomerare la plata,s-a ieftinit,acum e 5 lei,te anunta si pe tabelele de pe autostrada.

A doua aglomerare,imediat inainte de cernavoda,la capat de autostrada,vreo 3km,se trecea din 2 benzi la una.

Prin cernavoda s-a trecut glont,si asta a fost.

Aici e soare,apa,nisip,bere,fete,bere,fete,bere...nu e un norisor.

Brgds

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Retardatii astia nici nu au terminat portiunea de autostrada cernavoda -constanta si ei s-au apucat sa lucreze la constanta- mangalia.Plm..am vazut poduri aproape terminate la iesirea din constanta spre mangalia :vaidecapulmeu: Sau posibil acolo sa se termine A2??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.inca la neptun,vreau sa va spun ca apa este limpede ca de la robinet.si calda...momo beach rulz.

@theo: da unde stai domnule la sara,ca nici masina nu am vazut-o,nici la terasa-gradina,nici pe plaja,nicaieri?

Brgds

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hehehe, sunt cu o masina bengoasa, are nevoie de parcare speciala. Scuze ca nu te am sunat, am fost...sa zicem ocupat (verisori si alte intalniri spontane).

Lasa ca mai mergem, sigur o sa mergem la un...ceai fierbinte.

Despre mare, superba, fara alge, liniste pe plaja...nu am cuvinte. Hotelul...fara cusur, nu mai zic nimic. Sigur mai trag cateva ture pana la marele concediu.

Brgds blah_.gif

ps.am oprit si in Mamaia, nu am putut face baie de alge...

Modificat de theo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok domnu,s-a notat,eu maine plec,dar ma intorc in august...deja sara devine headquarter.

Brgds

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Azi a venit ziua plecarii.

Si de baie a babuinului,ca ploua ca in povesti.am avut parte de o vreme superba,si astept urmatoarea escapada.

Brgds

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, urmatoarea escapada peste doua saptamani, drum bun beduinule blah_.gif

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si cum niciodata nu am plecat pana nu a apus soarele,ne-am plimbat prin super ultra jegoasa statiune mamaia...am sa pun si poze cand ajung acasa.am gasit o plaja super,plaja crush,gen momo in neptun,dar nu se putea intra de saci cu alge...asa ca am plecat in navodari.

Stiam cum este aici,chiar acum postez de pe plaja kazeboo,cartierul general de kitesurfing(boarding) al domnului mazare.

Este un loc deosebit,cu o salbaticie aparte...stuf,nisip,lume putina,la polul opus fata de momo,dar imi place ca de fiecare data sa ne oprim aici inainte de plecare pt o ultima plaja si baie.poze exista,doar sa ajung acasa si sa scap de primele ture de servici.

Concedii placute tuturor!

Brgds

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

teaser...

post-34488-0-21175800-1311407290_thumb.jpost-34488-0-49156400-1311407336_thumb.jpost-34488-0-91243000-1311407364_thumb.j

restul cand termin cu serviciul...pe luni.

brgds

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

poate sa imi deseneze cineva pe o harta drumul spre mare [doar portiunea noua] cu evitarea constantei folosind noua centura? peste tot vad doar rute din cuvinte, dar nimeni nu s-a gandit ca o harta explica cel mai bine. multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!