Jump to content

Litoral Romania


V i c t o r
 Share

Postare recomandată

Cred ca tu esti cel subiectiv, avand in vedere ca esti din Constanta. Eu n-am cum sa fiu subiectiv, avand in vedere ca trec prin Constanta de 2 ori pe an. In plus, nu sunt singurul care a spus ca drumurile in Constanta sunt proaste.

Cat despre politizare... m-ai inteles gresit. Nu am avut intentia de a politiza nimic, am facut doar o presupunere ca actualul primar al Constantei are o mare parte din vina. Daca vrei sa compari un drum, il compari cu cele pe care le stii. Sunt de acord ca nici in Moldova nu sunt drumuri bune, insa pe acolo nu trec in fiecare vara milioane de turisti, care platesc printre altele si taxa de intrare in statiune din Mamaia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost weekend-ul asta la mare, pentru un festival de muzica electronica. Am stat in Navodari dar m-am plimbat si prin Mamaia, Eforie si Constanta. Impresiile mele sunt urmatoarele: multi manelari si alte specii subumane, drumuri proaste si foarte proaste (in special in Constanta si pe drumul vechi), aglomeratie foarte mare, mult stat bara-la-bara, taxa de autostrada, taxa de intrare in Mamaia, cazare scumpa, restaurante scumpe si proaste. Singurul lucru pozitiv pe care il am de zis este ca, cel putin in Navodari, plaja era destul de aerisita si apa curata, dar pentru mine asta e egal cu zero pentru ca nu stau la plaja.

Concluzie: nu voi mai calca pe litoralul romanesc cel putin cativa ani.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in atentia colegilor care aleg sa plece la mare pe ruta macin-constanta: aveti grija la urmatoarea localitate dupa macin (cerna), sunt niste marleti pe acolo care umbla cu bate in masini si cauta sa jefuiasca. mi s-a intamplat ieri, am avut noroc ca am scapat fara sa patim nimic. masinile sunt cu numar de bulgaria

Modificat de djpedros
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si nu ai sunat la 112...sau cum?..ai trecut si i-ai lasat asa?..mi se pare incredibil...ce e acolo? haiducie??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am sunat la 112, am vorbit cu politia din macin, ne-am intlnit cu ei in macin, le-am spus ce s-a intamplat, le-am dat datele masinilor, urmeaza sa ii sunam azi sa ne spuna ce au mai facut. din cate am inteles plangerea trebuie s-o fac la politia pe raza careia s-a petrecut incidentul si nu mai am nici un chef sa ma deplasez iarasi pana acolo. sincer, imi este teama. masinile erau un volvo break, argintiu, model mai vechi (posibil v70, dar nu bag mana in foc), puteti sa-l cautati pe net sa va faceti o idee cam cum arata, numarul era cc1517ck, cea de-a doua masina era un renault megane model mai vechi, o culoare nedefinita (un albastru spre verde), nu i-am retinut numarul pentru ca l-am vazut doar in oglinda, tot ce tin minte e ca era tot cu numar de bulgaria

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, are idee cineva despre Vila Iris sau Vila NIKOS, ambele din Eforie Sud??? Am tot cautat pe net o locatie in Eforie Sud si singurele mai rezonabile mi s-a parut astea... cateva detalii si poze cu ele gasiti aici:

http://www.e-cazari.ro/Cazare/vila-Iris-Eforie-Sud/589.html

http://www.e-cazari.ro/Cazare/vila-NIKOS-Eforie-Sud/556.html

Daca cineva a fost la una din ele si poate sa-mi dea relatii... sau eventual sa-mi faca alta propunere!

Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in atentia colegilor care aleg sa plece la mare pe ruta macin-constanta: aveti grija la urmatoarea localitate dupa macin (cerna), sunt niste marleti pe acolo care umbla cu bate in masini si cauta sa jefuiasca. mi s-a intamplat ieri, am avut noroc ca am scapat fara sa patim nimic. masinile sunt cu numar de bulgaria

nu e nasol drumul pe acolo ? am fost acu vreo 8 ani ultima oara sa trec cu bacul pe la galati si drumul era foarte prost...

mai lejer e galati-braila-baraganu-tandarei-harsova-constanta

e mai lung putin, dar e drum national si nu stai cu frica ca sar rachetii din tufis...

asa era acu 10 ani prin bulgaria, si inca cred ca se mai practica pe la granite... asa cum e si prin sudul italiei unde-s mafiotii.. cunosc pe cineva care trecand noaptea pe acolo s-au oprit 2 masini in fata lor, asta a intors repede si a dat cu marsalierul in ei, si apoi s-a tot dus, ca altfel ramaneau acolo :santa:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

drumul e fara gropi insa are ceva denivelari. parerea mea e ca e mai bine de trecut pe la braila decat pe la galati, de acolo pana la macin e un drum foarte lin, ca-n palma

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare.dintre cei care stiu si pot sa se simta bine si pe litoralul romanesc,merge cineva in weekend-ul 27-28-29 august la mare?reteta e veche,neptun,sara hotel,momo beach.

as allways,merg cu toXXic si nevastuicile aferente.

zile frumoase de conced va doresc.

brgds

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Care sunt impresiile de la ci care au stat aici:Club de Vacanta Mediterraneo Club de Vacanta 4 stele? Clubul are si plaja privata? Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

club mediterraneo este un cartier de vile,gen cartierul francez.sunt intre neptun si olimp,nu au plaja,tre sa ocolesti lacul1 ca sa ajungi la plaja,dar locatia e mega.

brgds

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E clar! Ma apuca plictisu' pana la plaja. :salut: Trebuie sa caut o locatie sa arate aprox. la fel dar mai aproape de plaja. Nici nu stiu daca o sa gasesc asa ceva la noi :banghead:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu prea ai sa gasesti.,daca ai relatii,incearca la vilele de protocol.sau la costinesti,la vilele de pe faleza,alea inspre epava.sau la 2mai,alea sunt chiar la buza plajei.

brgds

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se va intampla si asta....vom face plaja pe betoane..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mare pacat de faza cu plajele...mai mergem cat se mai poate.

hotel sara,120parter-140lei etaj/noapte,dubla.aveti poze cu locatia aici pe topic.am facut rezervarile pt weekend.

brgds

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As vrea sa merg si eu la mare dar la camping dar trebuie sa fac rost de 200 ron de la cineva....

Acum sa vad daca fac rost de bani,ne vedem acolo....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mare pacat de faza cu plajele...mai mergem cat se mai poate.

hotel sara,120parter-140lei etaj/noapte,dubla.aveti poze cu locatia aici pe topic.am facut rezervarile pt weekend.

brgds

Asta e hotelul vali ? http://www.hotelsara.ro/

Mai pune pozele odata ca nu le gasesc. Mersi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dap,caut postul si iti scriu

pagina 9,posturile 209,211.ai poze cu hotelul,gradina,plaja momo beach

in pagina 15 am descris ce am mancat si la ce preturi,la terasa diro si meditteraneo,iar in pagina 16 am pus pozele tuturor bonurilor,notelor de plata,asa, pt necredinciosi.sper sa iti fie de folos

brgds

Modificat de vali_devill
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru ca fetita mea de 6 ani are nevoie de aerosoli iar eu nu pot sa plec mai devreme cred ca voi merge la mare incepand cu 14.09.2010. Am nevoie de parerile voastre, daca mai exista ceva animatie sau gasesc totul pustiu si nu ar strica daca ma puteti ajuta cu o cazare cat mai aproape de malul marii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu sint eu priceput dar parca marea nu mai e cum a fost cind eram mic (anul asta are o scuza cu atita amar de apa dulce...) ca imi amintesc si acum ca atunci cind se usca apa pe mine ramineam plin de sare pe piele....acum nici in aer nu prea se mai simte.

pt junior cred ca ma voi orienta la apa mult mai sarata, desi acum aici a scapat de toti mucii posibili si imposibili si nu mai aud nici un zgomot cind respira.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal all. ;) Am ajuns azi noapte la hotel Opal din Cap Aurora . De m

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sal radu!sunt pe plaja la momo in neptun!poate bem un suc.la mediteranneo.

brgds

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Week-end-ul ce tocmai a trecut, am ajuns din gresala la mare. Spun din gresala, pentru ca in momentul cand am plecat de acasa ma indreptam spre Zoo Baneasa...

Vroiam sa merg pe centura dar nu am mai facut dreapta de pe A2 si la rugamintile copilului am tinut-o tot inainte...

Asadar fiind sambata, am apelat la un prieten si anume Vali Devil. L-am sunat nestiind ca domnia sa se balacea deja in apa marii... Nu a raspuns dar m-a sunat imediat cum a iesit din apa...Am cerut numarul de la Hotel Sara unde domnia sa are cartierul general :)

Am ajuns la Hotel Sara si am fost surprins de cum arata si inauntru. Este foarte curat, foarte ingrijit si este foarte liniste... Si daca tot l-am verificat pe Vali la cazare :vaidecapulmeu: a trebuit sa continui munca de detectiv si sa vad daca preturile pe care domnia sa le-a postat pe aici sunt cele adevarate.

Sambata seara am mancat la Diro unde pentru o masa copioasa am achitat 69.60 Ron ( 3 persoane ).

Duminica dimineata am luat micul dejun la Mediteraneo unde am achitat o nota de 93.60 Ron... cu precizarea ca s-au mancat ceafa de porc, snitel de pui, un mare platou rece, cafele, ciocolata calda, sucuri, deserturi, salate, si ce garnituri a vrut fiecare...Bine'nteles tot 3 persoane..

Asadar, un mare + pentru Hotel Sara, Terasa Diro si Club Mediteraneo si multumiri colegului Vali Devil pentru ajutorul acordat.

Raman dator de cinste :)

Mari "succesuri" si drumuri bune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal all. :) Am ajuns azi noapte la hotel Opal din Cap Aurora . De m
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!