Jump to content

Folie geamuri pt protectie solara


cristip
 Share

Postare recomandată

Mai exact langa spalatoria Decent. Doar ca ultima oara cand am fost la ei aveau doar folie 3M. Pentru Liumar poti incerca la Margraf (Str. Revolutiei pe langa Piata Ovidiu).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

dogarel si cine face montaje d-astea si la ce preturi nu stii? eu stiam undeva 200 euro dar la geamurile fata nu iti dadea nimic... erau raspunderea ta.. ei iti dadeau hartie cu omologare rar care atesta vizibilitatea foliei doar de pe spate lateral si luneta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gata sunt fericit ! :)

Am vorbit azi cu domnul Radu Ceornea de la CARa Proteckt si m-am programat marti dimineata pentru un set de folii pentru toate geamurile (mai putin parbriz ) :ok:

Imi pare deja rau pt cei ce nu vor putea de saptamana viitoare incolo prin geamurile mele ..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa pui poze daca poti.. sunt curios cum arata si poate-mi pun si eu :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@alinos: mie mi-au cerut pentru folii Llumar pe toate geamurile (inclusiv cele fata) 6.500.000 lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

RAR-ul spune DA,un politist(sau "capu'-n clozet",cum imi place sa-i alint)spune "NU ma intereseaza-fa contestatie,bla-bla".Eu,personal nu imi pun folie,daca mergi tare,tre' sa vezi bine in jur,altfel,dupa ce agetzi vreo doua mertzane,si platesti de te kk pe tine,iti trece;dar arata suuuper bine si vara e chiar extraordinar sa ai "ochelari de soare" la geamuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Referitor la pret mie mi-a spus ca maxim va fi 147 Eur + TVA deci cam 6.900.000 lei .. Nu stiu de ce depinde, probabil de modelul/nuanta aleasa. O sa aflu marti .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta unde pe bratianu sau pe revolutiei ?( au cerut 6.500.000)

Masina mea vine tocmai in februarie dar vreau sa pregatesc terenul , banuiesc ca preturile nu difera prea mult dar calitatea este cea care conteaza.

La montaj dau geamurile jos ( luneta ) , pentru cele din fata se pune folie deschisa la culoare sau tot negru inchis?

Dau autorizatii pentru geamurile fata ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dogarel si iti dai si aprobare de la RAR pt geamurile fata? eu am avut un prieten cu geamuri negre 100% nu se vedea absolut nimic in masina din afara, si fata si spate si luneta si in fiecare seara se certa cu garda ca il opreau aproape toate echipajele care il intalneau.. pana la urma dupa doua contestatii si o adresa la IGP si cu niste pile si-a luat talonul inapoi si a vandut masina sa-si ia un coupe.. deci ce folos are hartia de la RAR pt geamurile fata daca tot iti ia talonul.. eu de 2 ani ma tot gandesc sa pun folie dar nu am timp sa umblu dupa talon asa ca am tot amanat :salut:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-am pus folieeee !

:lol:

Azi s-a intamplat fericitul eveniment .. Pana la urma mi-am pus pe toate geamurile aceeasi nuanta inchisa ( dar nu neagra-neagra) si masina arata genial :lol: Mi-a dat un teanc intreg de aprobari si autorizatii deci cele de pe spate si luneta sunt in legalitate totala ..in fata asta e pe raspunderea mea ;)

O sa fac si poze in curand dar deocamdata nu am avut camera la indemana .

Inca ceva , am ramas surprins de cat de bine se vede dinauntru afara ..ma asteptam sa fie putin deranjant dar nu e deloc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si noaptea (in intuneric "maxim") cum se vede?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate stiu, AliNOS, nu e omologabil RAR faptul ca iti pui folie pe cele din fata... Cum sa obtina ala contestatie pe baza asta??!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fratilor eu am folie pe geam fata si pe spate si pe luneta si nu prea s-au luat de mine militia.....o data cand veneam acasa pe la 3 s-a luat duba dupa mine ..ma oprit si m-a intrebat daca am folie pe geam ...le-am spus ca da....la cre ai "nu stii ca este interzisa prin lege folia"....am dat 500.000 sa-si cumpere si ei un kil de carene si mai ceva dulce pentru copii si am plecat ...

e aiurea sa nu poti sa-ti pui folie...daca eu consider ca am vizibiliate de ce sa nu-mi pun frate???????????????

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poze

Eu sunt incantat de cum arata masina :D efectiv !

Singura problema ar fi ca in august o sa plec prin Europa si atunci cred ca o sa mi le dau jos pe cele dp fata :) Una e sa le dai nehalitilor astora 200k o data la 3 luni daca ai ghinionul sa te prinda si alta e sa cotizezi 200 Eur sau chiar mai mult la polizei ,carabinieri sau chiar rendorseg :P

Oricum mai e pana atunci si deocamdata ma bucur de masina asa cum e..

13tc.jpg

29jz.jpg

35zm.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

arata fain!

eu tot albastra o am si-mi imaginam ca nu dau chiar asa de bine geamurile cu folie (imi plac masinile negre cu folie pe geamuri).. poate ajungi la intalnire si apuc sa o vad live.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
Ai garantie la ele 5 sau 7 ani ( tre sa ma uit - si asta include decolorare , apratitia de bule etc ) .

Pe mine cred ca m-a costat undeva in jur de 160 euro ( fara TVA ) .

Daca nu vreti factura se poate si asa :salut:

stiu ca au trecut cateva luni bune dar acum m-am trezit si eu ca vreau folie. Daca nu vrei FACTURA (sorry) iti mai dau toate actele necesare recuperarii talonului?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate stiu eu nu . Sau cel putin nu toate actele! Pe garantie si pe certificatul de conformitate parca e trecut numarul facturii ( ma uit maine in masina si iti spun sigur ) . Astea sunt cele mai importante pentru ca celelalte ( comunicatele chestorilor jianu si avramescu de ex pot sa ti le dau si eu sa ti le tragi la xerox).

Apropo de folie .. am deja 3 zgarieturi care habar n-am de unde au aparut ( 2 pe luneta si una pe geamul lateral dreapta spate) :salut: :) :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

imi pare rau sa aud, sper ca nu sunt mari. Nu acopera garantia???

ps :never got the chance: ARATA SUPER MASINUTA!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sper ca nu ai spalat geamurile pt ca nu trebuie sa le speli in jur de 30 de zile dupa ce au fost montate...din informatiile detinute de mine... ;stiam ca parca dca iti pui mai deschise pe fata decat gorrocs iti dau aia autorizatie rar valabila si pt geamurile de pe fata...?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stiu ca iti dau, oricum, trebui sa aiba transparenta (sau vizibilitate) cca 80% cred, si in orice caz cea de pe fata trebuie sa fie autorizata - nici cea perfect transparenta nu este admisa daca nu este autorizata. hmmmmm, noroc de mesajul tau, K, acum imi dau seama ca am facut o mare greseala cand am postat, acum o corectez si, va rog raspundeti din nou (facuta=factura) :salut: sorry (am tastatura noua, un jeg, maine ma duc si mi-o iau pe cea mai ieftina cu format normal) Va rog frumos sa ma scuzati.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Redliner 10x :ok:

In hartii scrie tocmai invers ..in caz de zgarieturi garantia pica !

@K Acum se fac 2 saptamani de cand am montat folia si prima mea grija cand o duc la spalat este sa spun "NU imi stergeti geamurile pe interior" iar oricine se urca la mine in masina este avertizat sa nu atinga geamurile , m-am purtat foarte bine cu ele .

Cea dp geamul lateral am o suspiciune ca ar fi o mica eroare de montaj iar cele doua mici dp luneta..duminica am pus acolo in spate un sir de covrigi dar totusi sa se zgarie asa usor :salut:

Asta a fost una dintre primele mele intrebari cand am ajuns acolo.. iar tipul a zambit si mi-a aratat o monstra :

:) ar trebui sa vezi cum arata folia omologata de rar pt geamurile din fata ! Nu este colorata DELOC , alb total ..singurul ei avantaj - stopeaza din UV parca !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca ai interiorul mai negru..sau de culoare inchisa( mai bine spus) cica se se vede mai negru daca sunt puse in "colaborare" cu cele de pe spate si de pe luneta..erau niste baieti care si-au pus pe masina urmatoarea "mostra" de folie care era un pic mai inchisa decat cea legala si au trecut in acte cat trebuia cica pt "organele de control"....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta a fost una dintre primele mele intrebari cand am ajuns acolo.. iar tipul a zambit si mi-a aratat o monstra :

:salut: ar trebui sa vezi cum arata folia omologata de rar pt geamurile din fata ! Nu este colorata DELOC , alb total ..singurul ei avantaj - stopeaza din UV parca !

Si-a pus un prieten al meu asa ceva si intr-adevar d-abia se vede diferenta. Daca nu-mi spunea ca are si pe geamurile din fata nu-mi dadeam seama :)

Noaptea insa zice ca-ti da impresia ca sunt negre toate ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai interesul e sa fie ziua negre cand e soare :salut: ami putin noaptea cand e putin mai nasol cu vizibilitatea :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

not true

am vazut folie 3m omologata, e colorata...nu foarte inchisa la culoare, dar oricum colorata. Erau de 3 feluri, cea mai deschisa fiind omologata. Cei de la carprotekt nu cred ca pun 3m, Anywayz, ma tenteaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!