Jump to content

Passat B5 ARL cu faruri custom bixenon cu DRL si stopuri LED


C o s m i n

Postare recomandată

  • Administrator

Opriti-l !!! Ajunga sa scoata Phaeton din saracu' B5 ! :Driver:

PS: Bravos domnu' . Foarte tare chestia aia cu capacul de V5 (astept si eu mai multe detalii!!!) si oglinda. Utile.

Link către comentariu

Intrebari:

1. Unde ai gasit pinii opritori de la cotiera, si cu cat ? :( La mine sunt dati disparuti :P

2. De unde si cu cat ai luat capacul de V5 ?:D

3. Cum o sa faci cu incalzirea in scaunele din spate ?

In rest, masina e superba iar operatiunile facute sunt perfecte. Nici un repros nu am :Driver: Felicitari !

Link către comentariu

Admir fiecare modificare facuta de tine.Spune-mi te rog unde e butonul fals in dreapta Cd Player'ului ce sunt butonasele alea? :)

Link către comentariu

ar trebui o garda mai joasa la exterior...sa completeze interiorul care are numai idei bune pana acum,o idee daca imi permiti-pe audi s4(parca) este un led in spatele manerului de deschis usa,tot rosu my 2 cent

respect

Link către comentariu
Intrebari:

1. Unde ai gasit pinii opritori de la cotiera, si cu cat ? :Driver: La mine sunt dati disparuti :P

3B0 863 453 , 1 euro bucata la orice repr.

Bravo cosmine :) ....mama ei de frumusica de masina

Link către comentariu

Felicitari. Omu asta e dat naibii :D. BV BV BV ! Pacat ca si tu ai oglinda de Anglia si apare ciudat unghiul in care sta geamul, dar nu e nimic grav, cel mai important este ca acum arata a masina, nu cu ciotul ala (cel putin asta a fost parerea mea dupa ce am facut si eu aceeasi treaba cu oglinda). ;)

Link către comentariu

Oglinda mare de Anglia el a pus-o, dar se poate schimba sticla. Am vazut Bora cu oglinzi normale si nu cred ca toate sunt de Anglia(oglinzile dreapta)

Link către comentariu

Stiu ca suntem off-topic si imi cer scuze preventiv:). Oglinda de Anglia daca o dai maxim inspre masina, marginea dinspre exterior iese 1-2mm in afara carcasei, asta pentru ca, in Anglia unde volanul este pe dreapta nimeni nu sta lipit cu fruntea de parbriz sa fie nevoit sa o regeleze atat de mult inspre masina, deci e vb de soculul in care sta sticla, nu sticla e stramba. Poate sa fie sticla si triunghiulara ca tot asa va fii datorita soclului. La cea de America de exemplu nu este lafel si asta se poate vedea daca nu ma insel pe masina lui Marius cu Golf4 Variant WNS la numar. Imi cer scuze, doar am vrut sa lamuresc ;)

PS: si eu am oglinda de Anglia, pusa tot de mine si stiu despre ce vorbesc

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

arata foarte bine masina,dar scoate cromul ala de pe bandouri ca nu da bine si felicitari pentru modificarile aduse.

Astept sa vad ce idei iti mai vin :)

Link către comentariu

rio:

1. La reprezentanta in Germania. Au fost 1.5 Euro amandoi.

2. Aceeasi sursa. Cam 30 de euro.

3. Vad eu. De un sezut deja am. :)

But_Fns, ala era butonul fals. Butonasele cu pictograme le-am bagat eu in el, acelasi gen de butoane din plastic alb, vopsite in negru, ca sa poata fi iluminate. Momentan nu are o anumita functie. Doar.. umple golul si... peisajul noaptea. :)

GRIM_RIPER, o idee buna daca-i OEM. O sa studiez problema. :)

Circoloco, bine zis cu "ciotul" ala. :) Eu am polizat putin din suportii de pe bratul de aluminiu, ce tin mecanismul ce roteste oglinda, ca sa nu stea asa in afara. Practic bratul de aluminiu sta cu totul prea in afara.

Multumesc de aprecieri tuturor.

Link către comentariu

Bravos bre Cosmine!

Cat despre oglinda de ANglia,,, ma numar printre cei care au taiat din suportul de aluminiu si vad desutl de ok in ea. e ciudat pozitionata sticla dar cred ca e ok asa, multi vad doar putini pricep..

Modificat de RedFighter
Link către comentariu

Spor in continuare la modificari, ne dai idei la multi !

Vreau sa te intreb ceva ... ai aratat acolo capacul de la cotiera...cel ce se vede din spate . ai spus ca e de w8 si e cromat. Cat a costat ...si de unde l-ai luat? Daca e din reprezentanta , te rog spune-mi codul sa-mi iau si eu unul. Eu am din plastic si s-a cam scorojit stratul ala de "guma" de deasupra.

Merci mult !

Link către comentariu

Pe mine m-ar interesa un capac de cotiera din ala cromat de W8. Un cod ai Cosmine ? Oricum, felicitari pentru transformari, se vede ca ai pus suflet si timp, si sper sa te si bucuri de ele.

Link către comentariu

Asta e "blasfemie" pentru mine si toti posesorii de B5.

E oare chiar asa urata B5, incat Cosmin vrea ca toata lumea sa creada ca a lui e B5.5?

E adevarat ca arata mai bine ca un B5, insa fiecare masina are farmecul ei.

Mie, B5 mi se pare mai sportiv iar B5.5 mai elegant.

Aceeasi treaba si la Vectra B1 si B2.

...parerea mea...

Link către comentariu

@ ADI - Gresesti si inca mult. Te asigur ca nu vrea sa minta pe nimeni si tot ce face face pt. ca asa ii place lui. Iar cuvantul blasfemie nu cred ca unul dintre cele mai potrivite pt a ilustra exact ce vrei tu sa spui.Nu inteleg de ce te simti jignit daca cineva isi modifica masina in felul asta.Intelegeam daca o modifica pe a ta dar in cazul de fata nu vad de ce trebuie sa privesti totul asa tragic.Si in plus o masina nu trebuie sa fie urata pt. a fi modificata,intotdeauna e loc de mai bine.Singurul care e in masura sa decida daca a "exagerat" sau nu este el insusi.Nu poti sa atragi omului atentia in felul asta cand face ceva din pasiune,chiar ma indoiesc ca a pierdut un pariu si trebuie sa-si modifice masina,asa cum ai spus tu.

In orice caz mai bine o masina ca a lui decat una venita de prin Spania,Franta,etc cu un kit de c*a*c*t de zici ca-si ia zboru si cu jante de tabla careia ii face toata lumea poze cu telefonu' pt. aria KitchTuning.

P.S Scuzati :)

P.S 2 Sper sa intelegi exact ce am vrut sa spun prin postul meu si sa nu te simti jignit in vre-un fel.

Modificat de But_Fns
Link către comentariu

Nu ma simt jignit pentru ca mi-am spus parerea.

E dreptul meu si mi-l excercit.

Cat despre incercarile tale de a ma integra in turma, sa stii ca au esuat.

Eu mi-am spus doar parerea si atata tot.

Mai departe e treaba fiecaruia de a citi si gandi.

.... parerea mea...

Link către comentariu

Lasati-l baieti. Cred ca a avut o zi grea... :P

Codul pentru capacul cromat este 3B0 864 249 B 2ZZ

In reprezentanta din Germania a fost 14.35 euro.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!