Jump to content

Passat B5 ARL cu faruri custom bixenon cu DRL si stopuri LED


C o s m i n

Postare recomandată

Pai... astea erau "dragostea din tinerete". :)

Imi plac mai mult decat Phoenix.

Link către comentariu

Am si eu o curiozitate pe langa laudele pe care ti le transmit si eu :). Airbagul de la volan a sarit vreodata sau asa ies in relief aripioarele alea, care la declansarea airbagului "crapa" volanul? La pozele de pe prima pagina mi s-a parul ca e zgariat dar mi-am dat seama ca sunt de la airbag. Sper sa nu-l folosesti niciodata !!! :scratch:

Link către comentariu

Ochi de vultur... :scratch:

E puscat. Am avut un mic incident in trecut si a sarit stand pe loc. Nu m-am mai obosit deocamdata sa pun altul. Doar l-am lipit calumea pe asta. Dar tot cam asa se vedea si inainte. Si atunci ieseau mult in evidenta acele dungi. Nu-mi explic de ce. Probabil or fi folosit mult claxonul...

O sa-l schimba dar e mai greu de gasit cu comenzi si nici nu prea m-am straduit.

Link către comentariu

Doar in cea facuta din exterior-lateral se vede pentru ca bate lumina pe el, la cea facuta de pe bancheta, zici ca asa se vad "de fabrica". Pai si... acum mai functioneaza?

Link către comentariu

Cel din volan nu. :scratch:

Link către comentariu
Pai... astea erau "dragostea din tinerete". :)

Imi plac mai mult decat Phoenix.

Eu sunt innebunit dupa Phoenix insa, cand vad cate un passat dotat cu ele imi vine sa lesin. :scratch:

Modificat de vicius_the_one
Link către comentariu

Pai stii tu cum e. Tine doar de preferinte. :scratch:

Asa eram eu cu road america. Muream de ciuda ca nu am pe masina.

Link către comentariu

Frumos, Cosmine, mare grija la Gropi si la marginile de asfalt, lasate de "meseriasi", de la drumuri si poduri. Eu chiar alaltaieri am dat o fuga pina la arad, si am prins 2 trambuline din astea. Nici nu vreau sa ma gandesc ce se intimpla daca mai aveam jantele pe 17`, care au fost pe masina cand a venit din D.

Link către comentariu

Foarte, foarte bine arata masina cu noile jante. Imi place.

Da jos balaria aia de PBOX si hai sa facem versiunea RACE, sa nu mai ai probleme cu injectoarele pe viitor :P .

Link către comentariu

Mihai, nici nu stii ce mult astept. :coffee_lol:

Cum schimb injectorul, ma prezint la tine. Sper pana la toamna s-o rezolvam.

Mersi mult (inca o data)!

Link către comentariu
  • 4 weeks later...
Cand prinzi niste ceasuri de bord de passat stricate.... merita... arata mult mai bine decat alea ce le ai

Asa ceva? :offtopic: imagine097.th.jpg

E mult mai faina privelistea cu el.

Link către comentariu

pacat ca nu merge schimbata si folia cu cifre, sa pui tot de B5.5

Link către comentariu

Las' ca urmeaza un maxiDOT de B5.5 cu prima ocazie. :P

Am fost in Satu Mare, am parcat masina si cand ma intorc, surpriza: parcase un Highline langa mine.

Nu puteam scapa ocazia sa nu fac poze. Ce bine arata jantele astea... :D

imagine118.th.jpg imagine117.th.jpg

Link către comentariu

Un nou upgrade: comenzile de pe usa pentru deschiderea capacului de la rezervor si a portbagajului, existente doar pe B5.5.

dscf1310n.th.jpg dscf1311z.th.jpg

Iar maine sau poimaine urmeaza cotiera de B5.5. ;)

dsc05234y.th.jpg

Link către comentariu

Din ce in ce mai dotata. Butoanele respective sunt si la B6 pozitionate in acelasi loc doar ca arata putin altfel. Keep up the good work ;)

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Dupa multa bataie de cap (prietenii stiu de ce), am facut ca noua cotiera primita si am montat-o pe masina.

A trebuit schimbata si frana de mana. Cea de B5.5 e mai in stanga. Urmeaza sa imbrac in piele capacul ei, ca ma iau toti dracii ca n-are piele. Frana de mana deja e in piele.

Imi place ca scrumiera e iluminata in rosu, mult mai intens decat cea din fata. Am facut rost de cablul original ce alimenteaza scrumiera spate, deci acum totul e ca din fabrica. :)

Am modificat si buzunarele interioare. Unii dintre voi probabil ati vazut discutiile despre cotiera de pe aria Passat B5.

Se vede frumos si suportul pentru pix si mufa USB pentru stick.

Rezultatul?

Inainte dscf1315a.th.jpg dscf1316a.th.jpg

Dupa: hpim1117.th.jpg hpim1118.th.jpg hpim1123q.th.jpg hpim1120.th.jpg hpim1122.th.jpg

Link către comentariu
  • Administrator

Domne', e senzatie... da spune-mi ca ai in plan ceva la husele alea ca ma apuca pe mine "boala" cand le vad. :)

Link către comentariu

Ba, am... :)

Da deocamdata prioritatea e directia si suspensia. Ca husele mai duc. Da bratele ma parasesc...

Link către comentariu

Cam uratele husele dar la cum te stiu nu vor mai rezista mult :icon_thumleft: iar cotiera arata ok,keep it goin' :D

Link către comentariu

Da, recunosc ca e un aspect care nu m-a preocupat prea mult, avand alte prioritati (tot la masina). Am gasit pe cineva care face huse din piele ecologica personalizate (ti le face la comanda, dupa ce ia masurile scaunelor) si asa vreau sa mi le faca si mie. Dar... mai tre' sa astept. :icon_thumleft:

Link către comentariu

Salut! Super masina, super modificarile! Se vede clar unde e pasiune pentru masini, iar pasionatul mai are si ceva tehnica in capsor :) iese ceva fain. Sa ai parte de ea si sa va protejati reciproc.

Am si eu niste intrebari:

1. Vad ca ai aceeleasi Jante ca si mine, cum ti "gaurelele" de pe spite curate? Eu nu reusesc sa le curat decat cu betigase de urechi :D

2. Cat de bune sunt becurile cromate pt semnalizari? Dau lumina galbena sau alba?

3. Ce tip de alarma cu pager ai? Pe ce distanta merge?

In rest toate cele bune si drum fara gropi si "animale"!

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!