Jump to content

My new Scirocco


robi_zet

Postare recomandată

si de ce nu puneti 225, mai ales ca o sa fie stretch si arata si mai bine?

imi plac noile jante.

Link către comentariu

225/40 nu sunt de acolo pe scirocco pt ca se vor vedea rotile mai mici, iar din spate mai subtiri.

 

Vin exact cum trebuie cu ET35  :icon_thumleft:

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

si de ce nu puneti 225, mai ales ca o sa fie stretch si arata si mai bine?

imi plac noile jante.

 

Nu cred că sunt în acte.

Link către comentariu

Daca nu sunt in acte, da inteleg.

Cred, totusi, ca latimea rotii si impactul vizual sunt date de latimea jantei, nu a cauciucului. Eu am 225 pe 7J dar nu e foarte mare diferenta fata de un 205 pe 6.5J. Am vazut si 215 pe 8J si aratau mult mai late ca ale mele.

In fine, eu doar expuneam o posibilitate.

Link către comentariu

In acte sunt trecute 235/40/18 si iarna 205/55/16 parca.

Send from my Sony Xperia S

Link către comentariu

Inca o problema, cauciucul de pe partea dreapta/fata pierde aer :( are 1.9 din 2.5, atat a pierdut intr-o seara.

Link către comentariu

Probabil l-ai intepat in ceva...daca nu, valva e montata prost sau e proasta. Go check it, nu poate fi grav dupa parerea mea...

Link către comentariu

verifica suprafata...am patit si eu sa am un surub in roata si faceam presiunea la 2-3 zile, scapa foarte putin.

daca nu se observa nimic treci la pasul 2,valva

Link către comentariu

sau te duci direct la vulcanizare...baga roata in apa si vede pe unde rasufla :))

Link către comentariu

sau te duci direct la vulcanizare...baga roata in apa si vede pe unde rasufla :))

 

Calin. likes your post :))))

Link către comentariu

Valva nu a fost stransa bine... Auto soft

Send from my Sony Xperia S

Link către comentariu

:lol: Ti-au mai luat bani pe lucrarea de azi?Daca plecai in Mongolia si ramaneai cu masina prin preerie?

Link către comentariu

Foarte tari aia de la autosoft...mie au vrut sa imi schimbe valvele cand masina avea 6 luni vechime .

Link către comentariu

Ar fi fost culmea :))

Ieri am vz si m-am dus la ei dar s-au scuzat ca din graba poate nu am facut presiunea corespunsatoare. Azi iar avea 1.9, sper asta sa fie problema ca eu deja ma gandeam ca are guma un por si pierde pe acolo.

Send from my Sony Xperia S

Link către comentariu

Eu dupa ce am experimentat mai toate Autosoft-urile din Bucuresti, merg numai la cel din Baneasa. Intamplator e cel mai la indemana pentru mine, dar baietii sunt foarte atenti acolo. Si sunt aceeasi de mult timp, inclusiv sefii lor. Nu am avut probleme niciodata de niciun fel...acolo fac geometria, acolo indrept jante, acolo schimb cauciucuri.

Link către comentariu

Eu de cei din Baneasa am vorbit cand am pomenit de valve si as mai adauga ca mi-au zgariat o janta cand masina era aproare noua (1000de km) iar de cateva ori m-au intrebat de indreptat si cand am verificat in alta parte nu era nevoie (au procent/comision din indreptari).

De ceva timp merg numai la euromaster (peste drum de pbn) si sunt foarte ok.

Link către comentariu

Am testat putin gumele Nankang ns2 pe ploaie si mi se par foarte ok. La o franare mai violenta nu mi-a intrat abs-ul iar profilul in V al acestora cred ca disperseaza altfel apa atfel in cat luneta nu s-a mai murdarti asa tare :) vorba lu' bebee decat sa imi iau cauciucuri sh care mai mergeau un an, mai bine acestea/

 

Suspensia a devenit multi mai confortabila cu 235/40/18 fata de 215/45/17. 

 

De 3 zile  am facut plinul cu Mol Evo. Imi place benzina asta, raspunde mai repede la acceleratie iar sunetul evacuarii parca s-a mai ingrosat putin.

Modificat de robi_zet
Link către comentariu

Eu numai de acolo pun în general. Așa am ținut și Subaru. Dar nu pot spune că am un motiv anume.

Link către comentariu

Nu stiu daca este importata dar sigur merge cel mai bine(ocazional mai bag si de la rompetrol si omv dar mi se par mai nasoale), la polul opus ar fi agip.

De unde puneai inainte?

Nankangurile sunt facute in taiwan? Am vazut si caucicuri BFG facute in china foarte ok asa ca nu vad de ce astea nu ar fi..

Link către comentariu

Butt-dyno! :)

Fiecare se obisnuieste cu un anumit mers al masinii si il considera punct de raportare.

Eu de exemplu am incercat si Mol si Rompetrol si tot la OMV-ul de 100, cum se mai numeste acum..., ma intorc...

Link către comentariu

Mie imi merge cel mai bine masina cu Lukoil de 95,de exemplu.

Modificat de Chuckie
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!