Jump to content

My new Scirocco


robi_zet

Postare recomandată

Ieri mi-am lustruit tipsurile si am luat alte becuri portocali din cauza ca cele vechi s-au decolorat in aproximativ 2 luni.

Send from my Sony Xperia S

post-42557-13630820370516_thumb.jpg

post-42557-1363082050461_thumb.jpg

Link către comentariu

Au iesit ca noi. Am facut si eu operatiunea asta cu ceva produse casnice de curatare...am muncit mult la ele, nefiind curatate de la sfarsitul toamnei. Tu cu ce ai curatat?

Link către comentariu

sunt becuri de calitate proasta, sticla e doar vopsita galben in loc sa fie colorata in masa...de la caldura se duce vopseaua aia :(

Link către comentariu

@ Catalin  Mie mi-a luat 15 min am folosit un burete de vase o periuta sa iau grosu si pasta aceasta > http://www.colindetailing.ro/menzerna-metal-polish-p-378.html

 

@muale Nu stiu ce sa zic acum am luat unele Narva de 3 lei/buc. Nu gasesc ceva mai de renume gen Osram/philips.

Modificat de robi_zet
Link către comentariu

Pare foarte bun acel polish. La mine erau foarte murdare in partea de jos, probabil de la apa care se scurge pe evacuare impreuna cu mizeria aceea inchisa la culoare. Acolo am avut mult de munca si mi-ar fi prins bine un polish din acesta. Mai auzisem ca merge foarte bine cu pasta de dinti :))

Link către comentariu

Nu stiu ce sa fac sa iau niste distantieri de 10 mm ca am janta et35 sau sa merg cu et45?

 

Imi e frica sa nu vibreze din ce am auzit.

Link către comentariu

Pai daca ai et mai mic decat cel standard ies jantele mai mult in afara..daca pui distantieri o sa iasa mai mult.

post-27555-0-59704400-1363165472_thumb.g

Link către comentariu

Jantele interlagos au et41 si jantele cumparate acum au et45 deci 4mm mai interior si vreau sa le scot la linie cu caroseria. Acum am pe masina jante de iarna et35 si vin ok.

Send from my Sony Xperia S

Modificat de robi_zet
Link către comentariu

Pe ce firma sa merg H&R, Forge?

Modificat de robi_zet
Link către comentariu

Cu H&R de 5mm mie imi vibreaza. Trebuie minim 8mm sa fie hub centric.

Link către comentariu

Noapte buna.... ne vedem maine :)

 

Sent from my GT-P5100 using Tapatalk 2

post-42557-13632902659032_thumb.jpg

Modificat de robi_zet
Link către comentariu

DHL sucks. Au plecat gumele din Anglia, au ajuns in Budapesta apoi iar au fost trimise in Anglia dupa in Belgia iar in Ungaria iar Belgia....

Modificat de robi_zet
Link către comentariu

Sa nu fie prea uzate dupa atatia km :tuktuk:

:lol:    :icon_thumleft:

Link către comentariu

As vrea sa imi schimb vechiul climatronic cu cel de pe golf6. Aveti idee daca este plug&play

 

Am gasit unu la 100 de euro (Climatronic : 5k0 907 044 ER , H18, SW 1112) merge?

Link către comentariu

Eu am facut figura asta pe masina mea, Golf V GTI 2006, cu versiunea 5K0 907 044 ES si functioneaza, dar cu unele neajunsuri, in sensul ca unitatea de climatizare de sub bord utilizeaza un sistem cu doua clapete pentru controlarea fluxului de aer proaspat pe cand modelele din 2007 utilizeaza un sistem cu o singura clapeta, iar din aceasta cauza a trebuit sa fac anumite modificari la mufele care intra in panoul Climatronic (mai exact, cele doua clapete trebuie convinse sa lucreze in paralel). Chiar si cu aceasta modificare facuta, tot mai am de schimbat Central Electronics Control Module la versiunea E sau F ca sa fie totul in regula. Ideea e ca la o scanare cu VCDS apar unele erori legate de motorasele care actioneaza unitatea Climatronic de sub bord (nu panoul Climatronic), dar acest lucru nu impiedica functionarea unitatii. O alta eroare care iti va aparea va fi cea legata de senzorul de calitate al aerului, care e o echipare a masinilor noi si care poate masina ta nu o are, insa ala chiar nu impune nici un fel de problema in functionare, atata tot ca nu vei putea folosi functia de recirculare automata a noului panou Climatronic. Senzorul se poate insa monta destul de usor, daca vrei sa ai si acea functie.

Avand in vedere ca masina ta e 2009, s-ar foarte putea sa ai modelul nou de unitate climatronic, cu o singura clapeta, si-atunci panoul Climatronic de Golf 6 s-ar putea sa fie doar o chestiune de plug & play, cu o simpla adaptare a clapetelor si a compresorului. Singura eroare care ar trebui sa o ai ar fi cea de la senzorul de calitate a aerului.

In orice caz, e un update de efect dpdv estetic.

Link către comentariu

Pana la urma DHLul si-a facut treaba?

Looking good si putin mai sus datorita anvelopelor mai mari :icon_thumleft: . Pe fata de ce sta parca pe janta?

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

pare putin desumflata, dar probabil este din cauza unghiului. Arata foarte bine.

Link către comentariu
Master_Blaster

Acum asteptam poze cu ea curata si pe soare. :)

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!