Jump to content

S-a lansat noul POLO


cosmin1012
 Share

Postare recomandată

salut,

am inteles VW ca o sa scoata si un model combi pentru polo. stiti ceva? m-ar interesa o varianta cu 1.2 tsi cu DSG 7.

o zi buna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
  • Replies 142
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Dun

    19

  • cosmin1012

    15

  • Janis

    10

  • and_y

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Daca este cineva interesat iata cum arata jantele Rivazza.

post-4613-0-54887500-1312117410_thumb.jp

post-4613-0-99068900-1312117439_thumb.jp

post-4613-0-46997700-1312117453_thumb.jp

post-4613-0-35598100-1312117466_thumb.jp

post-4613-0-64674500-1312117481_thumb.jp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uauuu ... !!!!

Acum am observat si am ramas ca la dentist: jantele astea reprezinta o stilizarea a unei elice. Doar ca ... pe partea dreapta elicele imping aerul spre exterior, iar pe partea stanga il imping spre interior.

Mi se pare ... super aiurea. Adica ... nu era normal sa fie la fel pe ambele parti ?

Modificat de Dun
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, dar la mersul cu spatele??!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intr-adevar e tare aiurea, desi sunt frumoase.

Poate totusi au un rol...cum soseaua e in general inclinata catre dreapta, la viteza aerul care este impins in exterior impinge usor masina catre stanga (precum o elice), astfel masina ne mai tragand in dreapta. :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bogmotorsport

Cine stie cu exactitate,nu din auzite,unde se fabrica Polo 6R? Ma intereseaza daca acest model se fabrica si intr-una din uzinele din Germania sau doar in Spania,India etc...multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se fabrica in Spania. In Germania stiu ca se fabrica passat si mai un model, dar nu imi mai amintesc care.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Iata ca lucrurile merg mai departe. In momentul de fata in configurator nu apare nimic.

http://www.automarket.ro/stiri/volkswagen-polo-si-passat-primesc-pachetul-de-accesorii-r-line-41144.html

Si iata o alta stire foarte buna

http://www.automarket.ro/stiri/volkswagen-ofera-gratuit-4-ani-garantie-modelelor-vandute-in-romania-41099.html

Din nefericire am observat ca preturile de achizitie au crescut. Ca exemplu, pretul modelului 1.2 TSI HL 2 usi a crescut de la 13.870,64 la 14.117,40.

Un alt aspect, pe care l-au mai observat si altii: nu se mai poate comanda motorul 1.4 MPI 80 CP.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa stau lucrurile la noi. In Italia, de mai bine de jumatate de an nu se mai poate comanda Polo cu motor 1,2 TSI 105 cp. L-au scos pur si simplu. De Polo 1,6 TDI 105 cp italienii n-au auzit niciodata, doar de cel cu 90 cp. Motorul 1,4 MPI de 85 cp exista in continuare la ei in oferta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Preturile au crescut multumita garantiei extinse la 4 ani.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Un alt aspect, pe care l-au mai observat si altii: nu se mai poate comanda motorul 1.4 MPI 80 CP.

Am vazut azi ca a reaparut in configurator 1.4 MPI 85 CP. Era pacat sa "pensioneze" cea mai vanduta motorizare de Polo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Un alt aspect, pe care l-au mai observat si altii: nu se mai poate comanda motorul 1.4 MPI 80 CP.

Am vazut azi ca a reaparut in configurator 1.4 MPI 85 CP. Era pacat sa "pensioneze" cea mai vanduta motorizare de Polo.

Se pare ca 1.4 MPI 85 CP a fost totusi pensionat, fiind inlocuit de 1.2 TSI 90 CP ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Conform DEKRA, Polo 6R nu sta rau la fiabilitate pe intervalul 0-50.000 km. Pentru intervale mai mari inca nu exista suficiente date statistice.

post-16418-0-91960900-1326479423_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu :( sunt la curent. Ma rog, in masura in care ne-ai tinut tu... Ce pot sa zic, imi pare rau ca se intampla chestii de-astea, mai ales ca asta chiar e primul Polo care-mi place cu adevarat si cu atat mai mult cu cat se intampla unui coleg de pe forum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu imi privesc propriul Polo ca pe o viitoare masina de colectie, mai ales ca e printre primele, fiind produs la sfarsitul lui decembrie 2009, si este dotat bine. Enjoy

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Saptamana viitoare merg sa schimb popma care este 210 RON cu pompa veche la schimb + manopera 350-400 ron :| Si asta e doar pentru o singura problema..restu nici nu stiu cum o sa le rezolv. Daca trebuie schimbat ECU sau injectia..o fi distractie..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Ar fi fost aiurea sa deschid un topic pentru asta si m-am gandit sa pun aici. Pentru cei care folosesc device Apple gasiti in AppStore Volkswagen Polo Challenge :)

post-16307-0-26215200-1332581714_thumb.p

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Interesant,pana acum fiica-mea juca cu Golf 6 GTI,acum instalez aplicatia si rezolvam problema,doar suntem utilizatori de Polo 6R ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Corect. Vezi ca mai sunt si Touareg, Scirocco etc :D Au avut grija de toata lumea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma tenteaza si pe mine un Polo ca a doua masina (mai mult oras, drumuri interjudetene) si as vrea sa stiu de la posesori cum vi se pare suspensia la drumurile noastre, in special daca nu este prea rigida si cum rezista in timp? Sunt probleme "cunoscute" legate de acest model?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

motanul lenes

La un rulaj de 35 000 km, absolut nicio problema la suspensii. Ca si confort, este o suspensie mai rigida, de exemplu, am condus pe acelasi drum, cu gropi si denivelari, in aceeasi zi si Polo si un Logan. Loganul are suspensia mai moale, l-am perceput mai confortabil la gropi, se comporta mai bine. Insa, reversul medaliei, comportamentul pe viraje e mult superior la Polo, si aici are un cuvant de spus si suspensia mai rigida.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!