Jump to content

S-a lansat noul POLO


cosmin1012
 Share

Postare recomandată

  • Replies 142
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Dun

    19

  • cosmin1012

    15

  • Janis

    10

  • and_y

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

de ce sa fie o gluma?

bwwlan a mentionat deja ca in germania s.au introdus unele optionale in lista de dotari in serie... acelasi lucru s.a intamplat probabil si pentru versiunea ro ( cu trecerea la model 2012 ). deci posibil este :)

Modificat de Janis
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi face o deosebita placere sa confirm cele spus de Bwwlan: Pachetul Confort Plus exista si costa -29.76Euro pe modelul 1.2TSI si -59.52 pe modelul 1.4 85Cp.

De asemenea, am mai aflat ceva: incepand cu saptamana de productie 24/2011 toate masinile Polo Highline vor primi automat continutul pachetului W45 Pachet Confort II la pret "0"(scaune fata incalzite, instalatie spalare faruri, indicator nivel lichid spalare, duze instalatie spalare incalzite automat fata, aer conditionat Climatronic, faruri de ceata cu lumina de viraj inclusa).

Prin urmare, modelul Highline primeste dotari suplimentare simultan cu o reducere a pretului. Imi cer scuze pentru ca am facut pe Toma necredinciosul si ma bucur enorm ca nu am avut dreptate. Hai ... care aveti bani, bagati mare si comandati.

Si acum o intrebare pentru toti posesorii de Polo 6R: cat de mare este vasul pentru lichidul de spalare a parbrizului. Unul dintre colegii mei de la serviciu care are Polo 1.2 TSI M6 HL si nu poate baga decat jumatate de litru. Nu are instalatie de spalare a farurilor.

Modificat de Dun
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Dun: mare om, mare caracter. Cum zic francezii, "chapeau" fiindca esti om de onoare.

Lasand asta la o parte, cu pachetul W45, Polo HL a devenit mai bine echipat in .ro decat omologul lui din .de, care insa e mai scump. Faptul ca pachetul va fi inclus, inseamna ca n-o sa mai faci economia de 30

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bun ... Hai ca au finalizat in configuratorul din Romania promotia suplimentara pentru anul tehnologic 2012 - sper sa tina chiar tot anul tehnologic, pana pe la mijlocul lunii mai a anului viitor.

Suplimentar celor doua pachete deja existente a fost inclus si pachetul Faruri de ceata cu lumina statica la viraj inclusa in valoare de 29.76, astfel incat, cei care opteaza pentru versiunea Hl si iau pachetul *Pachet Confort Plus: Scaune fata incalzite,climatronic,faruri de ceata,instalatie spalare faruri,indicator nivel lichid de spalare,duze spalare faruri incalzite, nu mai beneficiaza de reducerea pretului masinii cu 30 Euro, ci primesc si aceasta noua optiune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cauza ca nu pot deschide topic nou :huh: din ce motive nu stiu... postez aici

in legatura cu baia de ulei/ scut motor la Polo 6R:

-din cate am inteles baia de ulei e din plastic, deci nu se crapa la cel mai mic contact? a avut cineva evenimente de genu?

-sau este protejata OK? ceea ce ma aduce la a doua intrebare: polo-ul nou are scut ( din plastic sau ce o fi) ? sau VAG a economisit si la capitolul acesta? ca si cum a facut la afisajul temperaturii de ulei, lipsa careia nu o inteleg...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Baia de ulei nu este din plastic si nu are nici scut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lipseste afisajul temperaturii lichidului de racire, nu are sens sa discutam despre cel al temperaturii uleiului de motor..

Nu cred ca aici a fost vorba de economie, la Fabia 2 au ramas indicatoarele analogice pentru nivelul carburantului si cel al temperaturii apei.

Modificat de Stef13
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

"Baia de ulei nu este din plastic si nu are nici scut. "

merci de raspuns, am inteles poate ceva gresit. cat despre lipsa indicatoarelor de temperatura... a fost clar reducere de costuri...solutia? indicatoare de GTI :lol:

Cele bune!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am scut din plastic la motor, "by default"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce linie de echipare ai iulian?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici un fel de fun. Speram ca vor schimba maciulia schimbatorului de viteze. Este inca aceeasi de pe versiuen 9N3.

Modificat de Dun
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ramane de vazut cat de vizibil va fi ziua pe soare. Rivazza mi se par un fas, iar eu tot nu pricep de ce au scos priza de 12V din portbagaj... Am tot cautat, insa se pare ca "nu": are sau n-are Coming/Leaving Home? S-o fi putand activa evtl. cu VAG-COM-ul? :unsure:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

felixmuresan

Arata de 1000x mai bine cu display-urile alb/negru la Climatronic & Radio, cele albastre sunt ca nuca-n perete. Pacat ca nu le-a venit ideea sa le schimbe in modelul de anul trecut :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce linie de echipare ai iulian?

Confortline

Modificat de IulianIS
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca aveti cum faceti si voi niste poze ca sa se lamureasca toata lumea in legatura cu scutul asta (cat de mare este, ce si cat acopera).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din ce am vazut e pe tot botul masinii. O sa ma uit sa vad dc se vede cu capota deschisa si scriu dupa..eu am 1.6 tdi..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am CL si nu am scut, probabil depinde de motor sau de model.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inca o imagine a scutului, desfacut pentru schimbul de ulei :) Este gasita pe net, nu e de la masina mea, insa asa am si eu pe 1.6 TDI.

img_4014.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Insist si eu ca disperatul: pe toate motorizarile este la fel?

Pe 1.2 TSI este asa ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din cate stiu eu scuturile sunt decat pe motorizarile diesel.Cele pe benzina nu au scut.

Modificat de sudberlin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-a cam picat fata dupa ce am vazut topicul asta dar hai sa zic ce voiam sa spun.

Vad ca in configurator a reaparut optiunea cu carligul de remorcare. Si mai constat ca in cazul culorii albe optiunea Pachet design interior White - cea care asigura culoarea neagra a capitonajului si pedalele cu aspect de aluminiu - a fost detasata de optiunea cu volanul multifunctional. Pana acum ceva vreme la selectarea primei optiuni erai obligat sa o iei si pe a doua.

Nu stiu cat va tine situatia asta, dar in momentul de fata asa stau lucrurile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!