Jump to content

S-a lansat noul POLO


cosmin1012
 Share

Postare recomandată

Pai nu vad ce lagatura este intre motorizare si utilitatea ESP-ului. O masina cu motor mai mic e ocolita de cretini in trafic?

Oricum, sunt sigur ca nu va fi standard peste tot. Probabil va fi standard in Germania, dar pt. piete mai sarace sunt sigur ca vor exista si versiuni mai "dezbracate" cum e acum happy.

Bluemotion 1.2L e 'concept', dar nu e nimic tras de par. Nu vad niciun motiv sa nu-l construiasca, toate tehnologiile necesare sunt mature deja, si probabil au facut deja si toate studiile de fezabilitate economica. Sigur ca consumul este inca o estimare, dar ar trebui sa iasa pe-aproape. Eu vreau una de asta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 142
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Dun

    19

  • cosmin1012

    15

  • Janis

    10

  • and_y

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

singura problema ar fi ca bluemotion va fi prea scump. este buna o masina economica, putin poluanta, dar si pretul de achizitie...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles ca in Romania va fi lasnat in noiembrie??? Asa am inteles de la un dealer.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Probabil ca va fi lansat mai devreme de noiembrie. Cel tarziu in septembrie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sper cat mai repede. abia astept un test drive! :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si preferabil DSG 7 :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

nu e nimeni pe forum care si a cumparat noul polo?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Planuiesc eu a fac asta...in 2-3 luni sper :) Un TSI

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Maine merg la VW si voi astepta 3 luni . M-am hotarat foarte greu ce sa aleg intre 1.6TDI 90 si 1.2tsi .

Am ramas la benzina pt ca pana acum am avut benzina si 1.2TSI 105 e destul pt o masina de 1100kg.

In carte scrie un consum de 6.8 in oras ... ma indoiesc insa . Sa vedem

Am sa fac azi un test la 1.6 TDI si va tin la curent .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Cu cateva luni in urma aparusera primele schite, ei bine astazi se confirma, uitati primele imagini cu varianta sedana noului Volkswagen Polo. Modelul va fi vandut doar in tari precum Rusia, Polonia, Ucraina si posibil in Romania.

Acesta vine in completarea si celorlalte variante de pe priata, in 3 usi, in 5 usi si CrossPolo.

Gama de motorizari va fi aceasi de pe actuala varianta de Polo si anume 1.2i de 69CP, 1.4i de 86CP, 1.2 TSI de 105CP acestea fiind pe benzina si diesel 1.6 TDI de 75CP, 90CP si 105CP si varianta 1.2 TDI BlueMotion de 75CP.

Detalii:

http://automotorclub.com/articole-2010/vw-...dan-poze-spion/

http://www.vwblog.ro/primele-imagini-cu-vw-polo-sedan-2010/

4659983020_6f4af09e6e_m.jpg 4659358837_f6743d88a7_m.jpg 4659983144_d8f23e4910_m.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Eu am cumparat in aprilie un Polo 6R 1.2 70 cp Confortline. Am facut cu el aproape 5000 km si, ce pot sa spun? Masina noua, merge uns, consum mic, imi face si mie "tranc" la prima plecare de pe loc dimineata, dar parca nu suna a "ceva ce e stricat"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare Daniel, sa iti "traiasca" masinuta si sa te serveasca cat mai multi ani de acum inainte, ca in prima zi. :Driver:

Te asteptam cu mare drag in aria MASINA MEA cu ceva poze si cu descrierea frumosului tau Polo. :))

Modificat de Florinutzu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Absolut, desi in concurenta cu Fabia Combi, nu prea-i vad avantajele acum...

La asta in schimb nu-i vad sensul... Doar pt. cine are nevoie de portbagaj si-i pute combi-ul.

Probabil stiu ei ce fac...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai care aveti idee unde se afla roata de rezerva la noul polo 6R

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deschizi portbagjul, sub podeaua falsa mai e inca una... acolo e cu tot cu tot ce'ti trebuie s'o schimbi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Care aveti polo CL si v-ati luat optional proiectoare de ceata, in proiector aveti unu sau 2 becuri? La voi exista vreun impuls de lumina(gen se aprinde mai tare, nu mult dar vizibil) la acelerarea mai brusca la relantiu, si daca e ceva normal?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Cei de la H&R au tunat noul Volkswagen Polo GTI! Sau ocupat in principal de suspensii dar a iesit ceva frumos: ARTICOL

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Care aveti polo CL si v-ati luat optional proiectoare de ceata, in proiector aveti unu sau 2 becuri? La voi exista vreun impuls de lumina(gen se aprinde mai tare, nu mult dar vizibil) la acelerarea mai brusca la relantiu, si daca e ceva normal?

din cate am vazut la masina mea este un singur bec la proiector, iar la faza aia cu lumina se observa si cand stai pe loc si misti din volan.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aveti idee cum pot schimba becurile(cele 2) din plafoniera spate... sau ce becuri st: de pozitie sau k la oglinzile don parasolare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt aceleasi becuri ca la parasolare: tip C5W

Pentru a schimba becurile, vezi figura atasata.

Scoti plafoniera cu grija, formand o parghie cu ajutorul unei o surubelnite late si subtiri avand varful acoperit cu putina banda scotch pentru a nu face contact direct intre metal si plastic. In loc de surubelnita poti incerca cu un card sau cu o cartela telefonica. Accesul la fiecare dintre cele doua becuri se obtine impingand clemele. Bafta.

post-19896-0-88731300-1291799238_thumb.j

Modificat de Aditu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ca sa schimb pozitiile din faruri tr sa dau neaparat farurile jos? si daca le dau nu dereglez nimic:D...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu cred ca trebuie sa dai farurile jos..nu am incercat dar ar fi absurd..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am stat in noul Polo si am constatat o pozitie destul de inalta la volan comparativ cu vechea generatie. A mai observat cineva asa ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!