Jump to content

Lupo - Tuning


Slick

Postare recomandată

Eu sunt impotriva jantelor negre,mi se par urate pe orice masina,si mai ales pe o masina mica nu cred ca ar da bine.Mie imi plac mai mult unele mai "cuminti" atasez foto.

Spor la modificari!

post-20287-1253035277_thumb.jpg

Link către comentariu
Eu sunt impotriva jantelor negre,mi se par urate pe orice masina,si mai ales pe o masina mica nu cred ca ar da bine.Mie imi plac mai mult unele mai "cuminti" atasez foto.

Spor la modificari!

Dap in foto e vorba de acelasi model numa ca e crystal titanium culoarea. NU vreau sa par nu stiu cum... dar sa fiu sincer intre asta si cele black ma gandesc sa aleg. Insa mi se pare mie ca black ar veni mai bine la mine...dar daca o sa am ocazia o sa fac o proba.

Vom vedea..

Link către comentariu

Cel mai bine rogi pe cineva de pe forum,spre ex. pe Redfighter sa iti faca o simulare cu ambele modele si vei vedea care iti place mai mult.Eu asa am facut cand am ales procentajul la folia pt geamuri.

Link către comentariu

ce cuminti sunt jantele pe 17" de pe acel LUPO... este cel cu 2 motoare, de vreo 500CP...

Off-topic: Despre BBS-uri, nu stiu modelul, eu doar vroiam sa le cumpar SH de la cineva care le avea puse pe un Oltcit... Si care zicea ca le programase la reparat inainte sa mi le dea, dar apoi s-a razgandit in priivinta vanzarii cand a vazut rezultatul... :D

Jantele negre nu dau bine pe orice masina, dar cum el a ales tema generala cu combinatie de negru, cred ca ar merge... Si ar arata bine zic eu, in special daca alege marimea jantei si dimensiunea cauciului corect (janta mare, talon mai mic la cauciuc)

LUPO GTI alb, jante GTi negre

Link către comentariu
Jantele negre nu dau bine pe orice masina, dar cum el a ales tema generala cu combinatie de negru, cred ca ar merge... Si ar arata bine zic eu, in special daca alege marimea jantei si dimensiunea cauciului corect (janta mare, talon mai mic la cauciuc)

Ma gandesc la dimensiunea jantelor de 15". De 16 e mai greu cu suspensia asta. Iar talonul anvelopei de 45.

TOYO Proxes T1R 195/45/15. As fi vrut Dunlop SP9000 dar nu fac aceasta dimensiune...sau nu am gasit eu.

Cam asta am in gand.

Modificat de Slick
Link către comentariu

Astazi navigand pe net am gasit aceasta fotografie pe care am atasat-o. Si de cand am gasit fotografia, am scotocit internetul pentru a gasi acele stopuri, dar nu am reusit.

H E L P M E P L E A S E

post-8752-1253114928_thumb.jpg

Link către comentariu

La indicatia lui But_Fns si multumita lui Redfighter caruia

post-8752-1253187756_thumb.jpg

post-8752-1253187994_thumb.jpg

Modificat de Slick
Link către comentariu
salut , uite ceva mai micut care sa nu ocupe jumate de portbagaj... am unu dinasta si suna foarte bine

oricum la lupo nu vad unde ai putea pune si boxe in spate... eu m-am tot gandit da nu am gasit vreun loc

eu zic ca asta ar fi potrivit , acum depinde de ce putere vrei

http://www.be-loud.ro/produse/Subwoofere_a...bwoofer_activ)/

boxe poti sa pui in lacasurile din spate acolo unde iti tii mainile, alea se scot si ar treb sa ai lacasul gata facut, doar boxele mai trebuie montate.uite pic:

dsc03750h.th.jpg

Asta vine pentru ca acest LUP e un pic mai special. Este varianta rapida de LUP si are caroseria diferita de alte modele. Si cand ceva este mai diferit...si pretul difera. Ce sa spun...ai dreptate e costisitor de intretinut.

Exista si varianta ultrarapida numita GTI dar acolo nu stiu cum stam cu preturile...poate ne spune ALEXIO ca are in dotare.

well,cat despre piese, sunt destul de scumpe, stiu ca pentru kitul de distributie am dat cam 7 juma...bosch..despre celelate..urmeaza..stau cam prost cu banutii momentan :salut:

Link către comentariu

Daca pui boxele acolo mai poti pune inapoi panoul ala? Bineinteles ca trebuie decupat in zona boxelor

Link către comentariu

E o idee cu ce a aratat ALEXIO acolo. Dar eu cu ce am acum, cand invart potentiometrul cu greu stau inauntru, dar sa mai pun dif si in spate...

Oricum cred ca s-ar rezolva la baieti care sa faca ceva custom sa intre in peisaj.

Ramane ca tema si analiza.

Link către comentariu

Cu ce ai si cu difuzoarele spate ai sanse sa mergi mai repede. Sa fii impins si de fluxul de aer din dif si sub. :)

Link către comentariu

S-au mai adunat idei, asa ca, completam lista

- embleme black

- display touchscreen 7" Witson

- alarmă cu start engine Viper 791 XV

- folie Lummar

- colantare capotă + cupolă

- pedale aluminiu

- stopuri smoked

- faruri + semnalizatoare faţă black

- ştergător luneta AeroTwin

- leduri poziţie fata + spate

- sound Magnat (amplif + woofer) dif. fata In Phase

- semnalizatoare laterale black

- tobă finală borla

- jante R15 OZ Ultraleggera crystal titanium

- Goodyear Eagrle F1 GS-D3 195/45/15

- etrieri vopsiti rosu, placutele negru lucios

- fusta spate

Modificat de Slick
Link către comentariu

Daca stii un topic sau ceva legat de modulul confort da-mi de stire te rog :icon_thumright:

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Am desfacut si eu suporturile de cotiere spate si situatia se prezinta in fotografii.

Este speaker ready ca sa folosesc o singtama uzitata in domeniul HD:)

So the music can be more improved...

Vom vedea cum :)

post-8752-1253776465_thumb.jpg

post-8752-1253776471_thumb.jpg

Link către comentariu

Piesele au ajuns.

Marti Lupul intra la service...si vedem cat o dura. Se repara pe RCA.

Dupa, revenim cu foto.

Link către comentariu

De astazi suntem din nou pe sosele.

Lupul e ca nou pentru nici mai mult nici mai putin de 3008 lei.

Atat au costat reparatiile. Traiasca asigurarile. Oricum pentru schimb bara+fusta spate si vopsit, bara fata+aripa dr. fata vopsit, reparat bara de armatura(sau cum s-o fi numind) spate devizul mi s-a parut cam umflat, dar asta nu e treaba mea.

Lupul acum arata mult mai bine. Fata de inainte de accident acum are in plus:

- fusta spate in culoarea caroseriei

- capace oglinzi black

- iluminat nr. spate led

a! si pentru ca tot spuneam ca am un tatuaj nou...si nu am mai avut timp sa il prezint apare acum intr-una din fotografiile atasate

P.S. Sunt f multumit de cum s-a lucrat si cum a iesit Lupul

inca cateva foto

de data asta sunt mai multe...

inca

si ultimile

post-8752-1254415503_thumb.jpg

post-8752-1254415544_thumb.jpg

post-8752-1254415554_thumb.jpg

post-8752-1254415584_thumb.jpg

post-8752-1254415593_thumb.jpg

post-8752-1254416149_thumb.jpg

post-8752-1254416158_thumb.jpg

post-8752-1254416175_thumb.jpg

post-8752-1254416204_thumb.jpg

post-8752-1254416268_thumb.jpg

post-8752-1254416276_thumb.jpg

post-8752-1254416304_thumb.jpg

post-8752-1254416314_thumb.jpg

post-8752-1254416329_thumb.jpg

post-8752-1254416388_thumb.jpg

post-8752-1254416397_thumb.jpg

post-8752-1254416408_thumb.jpg

post-8752-1254416418_thumb.jpg

post-8752-1254416440_thumb.jpg

post-8752-1254416516_thumb.jpg

post-8752-1254416523_thumb.jpg

post-8752-1254416551_thumb.jpg

Modificat de Slick
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!