Jump to content

Lumini Interioare (Plafoniere)


Paul_L
 Share

Postare recomandată

In prima faza vezi ca parasolarul sa nu fie in pozitia maxima in fata - in acea pozitie lumina de la parasolar nu functioneaza. Scoti lampa afara si vezi daca nu e ars becul. Nu exista siguranta separata pentru partea stg si dr.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am mai patit si eu cu parasolarul.

Daca lasam lumina pentru mai mult timp aprinsa se poate strica (prin incalzire se topeste )

contactorul care aprinde/stinge lumina atunci cand deschizi/inchizi parasolarul.

Se poate repara mai usor doar daca parasolarul este imbracat in panza. Cel din plastic nu prea poti sa il desfaci.

Dar intai verifica ce a spus "pronet"

Modificat de robert r.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si cum scot lampa afara ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tragi pur si simplu de ea din partea dinspre geam - acolo are o clema care se "deformeaza" la extragere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ms ,am sa ma duc sa vad ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost si m-am uitat ,numai ca la mine este divers ,am vazut alte passat-uri azi si intradevar se poate schimbat becul ptr ca atunci cand lasi in jos parasolarul vezi lampa in plason ,la mine insa este divers ,am dublu parasolar ,iar lumina de la parasolar este in lateralele de la oglinda sunt niste plastice albe pe marginea oglinzi ,am incercat sa trag de plastis de oglinda dar nimic ,parca ar fi lipiste in parasolar :(

Mai are cineva aceasta optiune cu dublu parasolar si lumina pe marginea oglinzii? 

Ms ,astept raspunsurile voastre .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru mine e o noutate.

Pune-ne si noua niste poze cu dublele tale parasolare sa vedem si noi cum arata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am facut acuma cateva poze ,sper sa reusesc sa le incarc .



Dupa cum se vede ,dreapta functioneaza ,stanga nu :( a mers pana acum cateva zile !!!

post-115525-0-65352500-1367609475_thumb.

post-115525-0-03958900-1367609482_thumb.

post-115525-0-33850200-1367609487_thumb.

post-115525-0-12907400-1367609491_thumb.

post-115525-0-79081200-1367609493_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Edificator.

Totusi cred ca ar trebui sa iasa lampile.

Doar daca se desface parasolarul intr-un fel in doua. Adica daca il dai jos de acolo se poate desface in doua pe lung sa ai acces la lampi? Daca nu (daca sunt imbinate bine), ar trebui sa iasa plasticul, difuzia, si sa ai acces la becuri, corpul lampii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Parasolarele sunt din plastic sudate ,am incercat sa trag de oglinda dar degeaba ,nu gasesc solutia ..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oglinda are in laterale difuzia becurilor, protectia aceea, plasticul cu punctele alea ar trebui sa iasa. Incearca cu o spatula de plastic sau un card ceva flexibil si subtire si incearca de la mijlocul lungimii sa departezi usor. Ar trebui sa ai acces la becuri/corpul de iluminat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

buna.am si eu o nelamurire.mi s-a ars un bec din plafoniera pe fata.si am dat sa il schimb.nu stiu ce am reusit sa fac dar acum nu mai merge nici un bec din plafoniera atat fata cat si spate.o idee ceva?o siguranta pe undeva?stima

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, in mod cert ai facut un scurt - vezi siguranta pentru confort.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o idee care ii siguranta pentru confort din panou?sunt cateva pe acolo si nu am carte sa vad care,ce si cum.multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Functie de tipul box-ului (low/high) vezi aici. SC13 sau SC40

Modificat de pronet
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Passat 2009, nu se aprind becurile din plafonierele fata/spate la deschiderea niciunei usi, decat manual de la butonul fiecarui bec. in portbagaj se aprinde iar B.C.ul afisaza normal cand una dintre usi este deschisa. Sig. sunt bune. Ce o fi oare ? Ms. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

eu zic sa o cauti bine la sigurante.... sigur o sa gasesti siguranta arsa .... sau pusa aiurea - vezi in panoul din stanga bordului.

 

altfel, daca chiar nu gasesti arsa - fa o scanare sa vedem ce erori ai stocate

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
LuciAlina2000

as putea pune led in locul becurilor de la plafonierele ptr citit fata? merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da,se poate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

LuciAlina2000

Nu voi avea erori de bec ars? Si cum scot sticlele alea s apot ajunge la becuri?

Merci mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

LuciAlina2000

Am gasit intre timp! Merci din suflet!

As putea avea ceva erori?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ai ce eroari sa ai. Singurur lucru cu care te poti confrunta este sa nu mearga. Pune niste leduri de calitate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

LuciAlina2000

Ok multumesc mult! Am leduri de calitate...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!