Jump to content

Telecomanda inchidere centralizata


Aditu
 Share

Postare recomandată

Asta a fost prima optiune :( dar din pacate de mai bine de cateva luni nu gasesc o cheie potrivita, si la dezmembrarile din jurul meu nu am gasit cheie voi cauta in bucuresti eventual la urmatoarea vizita. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 161
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    35

  • Aditu

    14

  • Dexterino

    12

  • Al Bundy

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

da, se gasesc - te duce pana in 100 lei toata treaba

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara. Poate ma ajuta cineva cu un sfat, unde este montat modulul pentru inchidere centralizat la Bora? Am pe masina, doar ca am o singura telecomanda care este stricat. Am cumparat alt modul cu doua telecomenzi si vreau sal montez eu.

Modificat de atihav
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1. adapteaza cu VCDS-ul, telecomenzile cumparate, pe masina ta

2. este sub bord, in stanga volanului, sub plasticele de sub bord - trebuie sa le dai jos pe toate si o sa il vezi, in stanga coloanei volan

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Salut, ma confrunt si eu cu o problema asemanatoare cu a voastra, am 2 chei tip briceag, la una din ele am schimbat bateria pentru ca raza de actiune era foarte scurta 1-2 m cel mult, dupa schimb, a mers 2 zile de la etajul 4, si problema a revenit, am incercat si cu cealalta cheie dar face la fel, sunt cele originale cheile

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

trebuie incercat cu alta telecomanda - problema in general, de la acestea este. Mult mai rar, modulul confort

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutari la toata lumea,

Am un Polo 9N din 2004 care are inchidere centralizata dar nu are telecomanda.

As vrea sa montez eu dar nu aftermarket, daor OEM. Intrebarea mea ar fi daca gasesc sa cumpar un modul confort, banuiesc ca imi trebuie 6Q0 959 433 E, si o cheie 1JO 959 753 DA pe care sa o sincronizez, ar trebui sa mearga fara a mai fi nevoie sa programez modulul (bineinteles sa iau un modul de pe o masina cu 5 usi)?

Vin-ul este: WVWZZZ9NZ4Y075106

Multumesc mult.

Modificat de silviusan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca le cumperi pereche (de pe aceeasi masina), trebuie sa mearga direct - nu ai nevoie de sincronizare telecomenzi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am avut noroc, 

Am reusit sa instalez modulul, functioneaza si cheia, totul ok, doar ca functioneaza doar pe usile fata si portbagaj. Deci am primit un modul de pe o masina in doua usi.

Caut pe cineva acum in zona sa ma ajute sa programez modulul.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vezi din codare pe 46,  imi pare ca se poate schimba pt 2 sau 4 usi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am reusit. Mai greu a fost sa gasesc pe cineva pe la mine prin zona care sa aiba VCDS. Am gasit pe cineva la Brasov si in 30 de secunde era gata :) 

Toata distractia m-a costat 190 Lei. 50 Lei calculatorul de confort, 60 Lei cheia, 20 Lei copiat cheie, 20 Lei codat-ul, 20 Lei cateva embleme pentru cheie si vreo 20 Lei curieratul. La Brasov aveam drum oricum. Rezonabil, zic eu. 

Multumesc mult de sfaturi.

Modificat de silviusan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

pe o scoda fabia din 2003 are modulul asta 6Q0 959 433 H am incercat cu vcds sa imperechez o cheie cu telecomanda dar are inchisa functia la imperechere e cu rosu si scrie error acolo stie cineva ce modul ar merge sau cu ce modul trebuie schimbata sa pot pune cheie cu telecomanda scoda e combi si eventual daca a facut cineva cu acelasi modul poate imi poate spune si codul ala de la telecomanda ce a pus. va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!