Jump to content

Telecomanda inchidere centralizata


Aditu
 Share

Postare recomandată

La 1C0 959 799 (credca este modul cu o mufa) se poate modifica modulul pentru adaptare telecomanda ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 161
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    35

  • Aditu

    14

  • Dexterino

    12

  • Al Bundy

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

daca are 1 singura mufa NU, dar 1C0 eu stiu ca are 2.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1C0 959 799  ma-m uitat la modul are o singura mufa .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fara nicio litera la sfarsit.... nu merge sa ii adaptezi telecomanda la el - trebuie inlocuit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu are nici o litera la sfarşit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, ii lipseste HW pentru telecomanda, la 1C0 959 799 - cel fara nicio litera. Daca era precedat de litera, mergea pacalit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca se monteaza alt modul trebuie facuta modificare la instalatia electrica ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu m-am uitat pe scheme - masina, an fabricatie... etc - sa vedem despre ce e vb. Altfel, la cele cu telecomanda si 1C0 xxx xxx, au doua mufe - modulul confort - dar sunt cu conexiuni pe una singura.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina Golf4 2002 ,dar se va monta un modul de inchidere separat .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DE ce sa montezi alt modul separat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca nu se poate face mai bine cumpar un modul cu telecomenzi cu 100 lei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si telecomenzile o sa te tine maxim 1 an.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

am si eu o problema.am pus baterie noua in telecomanda si raza de actiune a ei e pana in max 2 metri de la masina.e posibil asa ceva? am 2 chei cu telecomanda.amandoua nu bat mai mult de 2m. care o fi cauza?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ambele sunt vechi,folosite, emitatorul din ele e dus. Nu are bateria legatura.

Si la mine bate la fel, 2-3 m.

Fie incerci cu alta cheie fie prelungesti antena de la receptor din masina.

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare,

Am inchidere pe toate usile dar doar daca inchid din incuietoare ce imi trebuie sa o fac pe telecomanda.Masina este octavia 1 combi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Schimbat modulul de inchidere cu unul care suporta telecomenzi si adaptat pe masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eventual o scanare inainte, sa vedem ce modul ai - daca masina este dupa 2002, e posibil sa ai un modul care suporta adaptarea telecomenzilor - sa aibe HW-ul aferent

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Salutare,

 

Am un golf iv si are inchidere centralizata la cheie, dar vreau sa ii adaptez centralizarea pe telecomanda. Am cumparat kit-ul, doar ca am nevoie de ajutor la instalarea acestuia. Multumesc!

Modificat de mirel03
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru ajutor, e necesar sa pui o diagrama conexiunilor care ai primit-o in pachet, sa mentionezi anul de fabricatie si codul motor, la masina ta....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Pe unde se afla plasat modulul confort la un sharan 1.9 TDI din 2001? Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sub bord in stanga volanului - un pic mai jos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Buna seara,

 

In ce loc se monteaza kit-ul de inchidere la telecomanda, unde mai exact? (GOLF IV, an 2005)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in zona de sub volan. Acolo gasesti alimentare si esti aproape de stalpul usii soferului, pentru ca va trebuie sa tragi 2 fire din stalp, prin mansonul de cauciuc flexibil de la usa, pana in usa, aproape de broasca ( presupunand ca ai geamuri electrice)

 

La tine cred ca mergea sa adaptezi telecomenzi originale , cum spun si colegii mai sus, multe module de confort au deja partea de remote in ele, doar adaptezi telecomenzi. Si nu mai faci nicio modificare la instalatia masinii. Doar modifici niste lame de cheie.

Modificat de andrei_221
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare.

 

Am cumparat un modul 1C0 959 799A si 2 motoare pt geamuri, ca sa nu ma complic sa mai cablez Can si alimentari si la usile din spate, sa schimb macarale, etc.

Azi am probat modulul confort si motorul stanga pe un Passat din 2001 si a mers tot, mai putin adaptarea telecomenzii acelui Passat pe modulul meu confort.

 

Acum vine intrebarea: modulul meu provine de la Octavia Tour din 2006, pe ce frecventa trebuie sa fie telecomanda, 315 sau 434MHz? Am avut acces la 2 Passaturi B5.5, din 2001 si 2002, dar ambele au telecomenzi pe 315 MHz. 

S-a trecut intr-un anumit model year (2002,2003...) de la 315 MHz la 434MHz? Care e acel MY?  Sa stiu daca returnez modulul confort sau mai caut o cheie pe 434MHz.

 

L.E. Vad ca exista si pe 433MHz, deja sunt in ceata :vaidecapulmeu:

Deci pe ce frecventa trebuie sa iau cheia? Ce litere trebuie sa aiba codul la final?

 

Multumesc.

Modificat de Dexterino
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am facut un sondaj printre cunoscuti, unul are un Passat din 2003 si telecomanda pe 434MHz, altul, are Octavia Tour din 2008, tot cu telecomanda pe 434Mhz. Se pare ca, si pentru modulul meu, din 2006, e nevoie tot de telecomanda pe 434MHz.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!