Jump to content

Timeline Vento/JettaIII


paul_ral

Postare recomandată

Buna treaba Paul!

vara trecuta cand citeam evolutia masinii si a climatronicului, mi-a sarit gandul sa ma pun si eu pe aceasta treaba, insa acum vad ca intr-adevar este mult de lucru.

Link către comentariu

Felicitari. Un exemplu de urmat.

Buretii de la gaurile de aerisire asa arata sau sunt noi? (Daca sunt noi, vreau si eu sa ii schimb:D)

Link către comentariu

Așa sunt ei, nu i-am schimbat.

Ai dreptate Vasy, este mult de lucru. Adevărul este că eu am lucrat și la celelalte componente (motor, suspensie, directie, etc) și m-a prins iarna c

Link către comentariu

De pasti iesi cu masina din garaj? :) Sper sa termini si sa savurezi Climatronicul pana vine caldura.

Link către comentariu

Am pus protecția pe mașină

SN850954.jpg

Am schimbat canistra cu cărbune

SN850959.jpg

Am desfăcut izolația veche

Link către comentariu

Ai de mini si di mini ce-i acolo :). Bine ca stii care pe unde sa le pui sau e sistemul ala ca nu poti sa gresesti mufa? :) Foarce fain ce realizezi. :icon_thumright:

Link către comentariu

Paul daca vreodata ma razgandesc si vreau sa imi pun climatronic stiu la cine sa apelez :blah: .Bafta mare in continuare si sa stii ca este o realizare de care sa fii mandru :icon_thumright:

Link către comentariu

Paul esti taticu` Mk3`ului !

Naspa ca nu au pus astia syncro pe vento ca sigur te bagai si la ala :))

Succes in continuare !

Modificat de ByZ
Link către comentariu

Cand va termina cu masinuta va fi nou nouta. Succes in continuare! Niste stopuri rosu cu negru VR6 style nu-i pui? Parca te intrebasem si mai demult, dar nu mai tin minte... in caz ca am mai intrebat, imi cer scuze ca ma repet! :)

Link către comentariu

Imi place foarte mult ce ai facut, jos cu palaria in fata ta! :beer: Bafta si succes in continuare! ;)

Link către comentariu

Doamne ca mult ma mai pot minuna cand intru pe topicul asta,felicitari...mi-am pierdut rabdarea de mult ...dar inca astept ZIUA aia ..Spor la treaba !

Link către comentariu

O masina foarte speciala o sa iasa. Banda ar trebui sa gasesti prin piata pe la cei ce vand diverse materiale constructii, instalatii etc. Eu am gasit in foarte multe locuri banga panzata si mi-am re-matisat toata cablaraia de la motor.Daca nu gasesti da-mi pm si o sa incerc eu sa-ti fac rost de cata ai nevoie.

Modificat de niku_nd4spd
Link către comentariu

Frumoase fetele de usi. Bafta sa le gasesti si pe cele de pe fata.

Ilmuninatul butoanelor il lasi tot asa sau pui led-uri? Poate pe rosu?

Faruri? Ce model ramane?

Link către comentariu

Nu modific nimic, luminile si farurile raman pe original. La faruri am pleoape Kamei si nu ma indur sa le dau jos. Masina va ramane cu elementele OEM dar voi cauta sa fie cat mai bine dotata ca si optionale OEM. Am gasit cu greu blocul de lumini modelul rotund cu proiectoare fata si spate si reglaj al luminilor. Ramane sa vad ce fac cu butonul pentru scaune incalzite. Dupa ce termin lucrarea voi cauta un sistem Nokia sound.

Link către comentariu

Cu difuzoarele din usile fata, te pot ajuta eu ,daca potrivesc de pe passat...ar trebui sa potriveasca zic eu.

Modificat de mabial
Link către comentariu

Cand ma voi apuca de Nokia Sound System te voi contacta.

Cam asa va arata interiorul noaptea

climatronicinterior.jpg

Link către comentariu

sa sti ca da bine si verdele, mi-am schimbat parerea! :D:D iar daca`ti va arata exact ca ala din poza, te felicit de acum!

Bafta in continuare!

Link către comentariu

pai asa arata ca le-a pus una peste alta in ordine sa faca poza :P. Inca mai insurubeaza bordul saracu ca are la suruburi si fire de nu-i vine sa creada. Azi am desfacut si eu 1% din interior :) Sa-mi pun o plafoniera... 4 ore am lucrat... tu Paul... cred ca nu mai ai nervi ca zilnic bagi 4 ore... oricum meriti toate aplauzele si daca ai documentat tot... fa un DIY si trimite-l la Wollsburg sigur o sa te premieze baietii.

:icon_thumright:

Link către comentariu
  • Vizitator a închis acest topic
  • Aerofan a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!