Jump to content

Timeline Vento/JettaIII


paul_ral

Postare recomandată

foarte foarte tare,nu stiu...eu 1 nu m-as baga in asa ceva,te pricepi de minune,esti fff meserias,dar cum de ai curajul sa faci toate astea si priceperea necesara?ca eu nu stiu nici sa schimb ceva pe la motor,da am 21 de ani,sunt inca la inceput,dar na...multa multa bafta si daca vrei,poti sa-mi dai id-ul tau,am niste intrebari si vad ca te pricepi,poate rezolv si eu problemele mele.mersi mult.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Curajul și priceperea vin dacă te documentezi înainte de a te apuca de lucru. Mi-am dorit mult climatronicul și pentru asta am studiat cam tot ce se găsește pe net. Priceperea vine dacă îți place ceea ce faci, nu te dai la o parte să te murdărești, să te julești pe mâini sau să îngheți pe lângă mașină. Prin 1994 am luat un Golf 1 și împreună cu tatăl meu am efectuat toate lucrările de mecanică pe el. De acolo a venit microbul. Făceam un lucru mai bine și mai curat decât mecanicii.

Am facut rost și de 2 componente după care am alergat mult

- blocul de lumini model rotunjit - al meu se exfoliase

- butoane pentru scaune încălzite model rotunjit - aveam din celălalt model, pentru Golf

SN850975.jpg

Modificat de paul_ral
Link către comentariu

Ce e mai frumos decat un bord cu toate optiunile...sau cum se spune ''full''.Nici nu mi-am dat seama ca este si rotunjit ,cel putin la blocul de lumini.De aratat sunt convins ca arata mai bine decat modelul drept.Felicitari si spor in continuare!

Modificat de mabial
Link către comentariu

Se potriveste pe masina switchul de lumini? ca parca e pentru masini cu volan pe dreapta

Modificat de Aerofan
Link către comentariu

Se pare ca am depășit lărgimea benzii pe Photobucket. Să vad cum rezolv această problemă :(

Link către comentariu

O să plătesc taxa de vreo 24$ și o să trec la PRO. E păcat să las munca de p

post-6155-0-37267300-1297017039_thumb.jp

post-6155-0-95357700-1297017122_thumb.jp

post-6155-0-32310400-1297017146_thumb.jp

post-6155-0-84338000-1297017165_thumb.jp

Link către comentariu

Foarte frumos.

Poti sa iti faci un cont pe imageshack.us si sa continui acolo. Eu am incarcat foarte multe poze si nu de ani de zile nu am fost limitat.

Link către comentariu

Foarte frumos... Asteptam finalul :D.. stiu ca mai e mult de munca.. dar asteptam.. spor la treaba un continuare :icon_thumright:

Link către comentariu

Am luat mocheta portbagaj, insonorizantul de la capota spate si partile laterale din material textil. Laterala stânga are un spațiu special pentru trusa sanitară și triunghiurile reflectorizante

post-6155-0-06798500-1298737571_thumb.jp

post-6155-0-94967100-1298737590_thumb.jp

post-6155-0-02806300-1298737647_thumb.jp

Modificat de paul_ral
Link către comentariu

Citesc de fiecare data cu placere noutatile din acest topic si raman mereu impresionat de atentia ta pentru detalii. Multa lume nu acorda atata atentie portbagajului pe care il au deja si care sta 90% din timp inchis, iar tu il pregatesti pas cu pas.

Mult succes in continuare! Un + din partea mea.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
JOHN EVO TUNING

Ba omule esti fenomenal, a cata pasiune la tine. Multa bafta la ceea ce vrei sa mai faci.

Link către comentariu

Paul ai facut farmacie la motor,arata execelent.Sa inteleg ca esti gata pana la intalnirea nationala si poti veni cu masinuta?

Link către comentariu

O să trag tare să termin fața și interiorul pentru a putea merge cu ea. După aceea mă voi apuca de puntea spate, poate trec și eu pe discuri.

Link către comentariu

Aplauze. Parca ai facut poze pe linia de asamblare de la VW... spor in continuare. :icon_thumright:

Modificat de Aerofan
Link către comentariu

Mulțumesc.Consumabile și produse de detailing. Pentru antigel am optat pentru HEPU G12 iar uleiul de servo este norma G004000 luat de la reprezentanță. Măine urmează montarea chiuloasei și a celorlalte piese de pe motor.

post-6155-0-94626200-1300546064_thumb.jp

post-6155-0-41865800-1300546081_thumb.jp

post-6155-0-29797200-1300546116_thumb.jp

Link către comentariu
  • Vizitator a închis acest topic
  • Aerofan a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!