Jump to content

Închidere centralizata


genius
 Share

Postare recomandată

Cum sa nu aiba?

Se va rupe ornamentul usii inspre fata masinii, fiindca acolo nu are cum.....dar pe cantul dinspre stalpul masinii, daca va demonta scaunul cu un pic de chinuiala va reusi.....scaunul va trebui demontat altfel nicio sansa...fiindca nu ai spatiu nici macar pe varianta distrugere, pe spate mai merge ....la usile fata e nebunie.

Modificat de carmina
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mersi de raspunsuri si eu stiam ca sunt distrugeri la panoul fata al usi am citit pe briskoda forum ,miine are programare la un electrician care lucreaza la skoda si mai lucreaza si in particular si care azis ca nu strica nimic sa o vad si pe asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

depinde de ce are yala.... se poate sau nu.

In general, asta cu distrugerea fetei de usa, este ultima varianta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa desfacut usa pina la urma fara distrugerea panoului si sa constatat ca este dus calculatorul din usa .

o intrebare stie cineva unde se poate achizitiona unul nou si cam cit ar costa .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

unul nou, doar pe comanda - magazine sau reprezentanta.

Unul SH - cam 300 lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merge doar sa fie masina cu volan pe stanga si mai trebuie sa adaptezi prinderile pe macara

dar de unde stii ca e caculatorul dus??

trebuie verificate toate firele, verificate cu un aparat de masura, si verificate punctele de masa ale lor, sunt pe stalp acolo unde se inmufeaza si usa.

inainte sa cumperi unul cel mai bine verifica cu un altul sa vezi daca totul este OK, sa nu dai banii degeaba ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

,,dar de unde stii ca e caculatorul dus??".... ,,de la un electrician care lucreaza la skoda"

,,trebuie verificate toate firele, verificate cu un aparat de masura" : eu asa ma gandesc ca a facut acel electrician, nu cred ca l-a trimis la cumparaturi asa doar ,,la ureche", ma gandesc ca stie carte.... daca i-a deschis usa fara pagube.

Pe mine ma intereseaza Nicu, cum a deschis usa fara sa distruga panoul. Ai fost langa el cand a deschis usa? Daca ai putea sa detaliezi....

Sunt curioasa fiindca ieri afirmai :

,,nu strica nimic sa o vad si pe asta"....astazi asteptam sa vii sa spui si tu ce si cum.....pe cand tu nimic-nimic.

Bine nu te fortez, dar as avea de invatat ceva din patania asta....

Modificat de carmina
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

carmina fix asta astept si eu... eu la ora asta singura varianta care o vad este sa fi scos panoul cu tot cu clipsurile in care intra suruburile de pe cantul fetei de usa...sau poate a dat jos chederul, plasticul de la centura etc..chiar sunt f curios....la octavia eu sincer nu am intalnit pana acum calculator compromis ci doar cu pini rupti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1. Poate a avut noroc si s-a deschis - descuiat usa, cand a ajuns cu ea la doctor.....

2. In afara de calculatoarele cu pinii corodati, mai au si alte probleme - dar nu pe partea cu inchiderea....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce mia povestit fratele meu la telefon este ca nu a rupt nimic electricianul cica i-a deschiso umblind prin torpedou si pe urma cica cu niste scule speciale .

si eu sunt curios sa vad pentru ca nu ne-am vazut de duminica .

calculatorul a fost curatat la mufe si acum merge cica asta e boala lor la octi 1

electricianu a zis ca-i face o scula ca s-o deschida daca mai pateste ceva cu calculatorul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca i-a umblat prin torpedou...probabil cauta ceva :lol: ...bine glumesc Nicu.

Daca electricianul a zis ca-i face....,,unealta" aia :lol: daca te rog frumos poti sa postezi o poza sa vedem si noi despre ce este vorba?

Sau poate ca fratele tau fiind de fata, poate sa detalieze nitel....oricum acea jucarioara va trebui sa stie sa o foloseasca, daca nu a vazut operatiunea nu ai cum...deci el sigur stie!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci nu a fost calculatorul, sigur a lucrat in torpedou sau sub el la mufa de conectare a cablajului de usa? sper sa ne lamurim pana la urma

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ne dam cu presupusul ca la OTV :lol: . tare curios sunt de "scula" aia de desfacut panoul pe interior, care cred ca trage clipsul cu tot cu panou de pe usa, altfel nu vad cum..... E bine totusi ca s-a rezolvat prin curatea mufei/calculatorului si nu erau pini/ cabluri rupti/e

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

revin cu informatii ,am vazut masina desfacuta .

electricianul a dat jos tot torpedoul si apoi a putut sa desfaca panoul de pe usa ca sa ajunga la calculator .

a zis ca-i pune panoul peste citeva zile ,adica sa mearga asa ca sa vada daca au fost contactele de la calculator sau el are probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai daca a dat jos torpedo-ul inseamna ca" a cascat" doar fata de usa, sau l-a dat jos in totalitate?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

a dat jos tot torpedoul ,apoi a cascat fata ca sa deschida usa ,si apoi a dat tot panoul ca sa scoata calculatorul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu porea vad cum a putut sa faca operatiunea asta, dar, o sa ma mai documentez si eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

,,singura varianta care o vad este sa fi scos panoul cu tot"

,,cu clipsurile in care intra suruburile de pe cantul fetei de usa' : a mai rupt din ele.....

Ai avut dreptate Kelu, deci ,,unealta" ramane acolo unde ii este locul.... :lol: la purtator....

Modificat de carmina
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce vrea sa insemne eroarea asta

01329 - Bus date confort: pe program de avarie

35-00 - -

am verificat cu vag usile si SS imi apare ca si safe, trebuie sa refac lipiturile?

Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da dic multumesc, acolo am vazut si eu dar cu toate ca citesc acolo nu stiu pe care sa pun mana, ce caut, care fir, etc etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai in primul rand as face:

You can check the door control modules by disconnecting all of them and reconnecting them one after another, while checking the comfort system meas. blocks regarding the data bus status.

Daca se dovedeste ca problema e la unul din calculatoarele de usi apoi vorbim de fire, culori, pini, etc.

Si nu desfaci toate usile, deconectezi initial de pe stalp(i).

Modificat de dic
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

gata azi am aruncat o geana si singura usa care apare ca si safe este stanga spate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

In final am ajuns sa demontez fata de usa dreapta spate pentru ca azi mi-a facut surpriza de a se descuia.

Am scos mufa si pare in regula. Insa surpriza a aparut la usa soferului unde mufa (aia mare de la motorul macaralei )arata ca si gradina botanica. Insa problema e ca trei pini au ramas in mufa (sper sa pot atasa pozele ). care ar fisolutia in cazul de fata.

post-55625-0-43295100-1354306423_thumb.j

post-55625-0-11310800-1354306441_thumb.j

Modificat de CARMISA
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • kthor changed the title to Închidere centralizata

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!