Jump to content

Intrebari tehnice despre Octavia 2


raz.ro
 Share

Postare recomandată

octavia owner

Bună mocheta aia că e aderenta și nu alunecă tare lucrurile prin portbagaj, cele neasigurate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreau sa ascund un cablu de alimentare al dash camului prin tapiserie, pe sus de a lungul parbrizului, sa cobor prin stalpul dreapta, apoi prin torpedou, pana la bricheta. Banuiesc ca unii dintre voi au facut sau au incerat sa faca asta. V ati lovit de ceva probleme, piedici, cleme, ati rupt ceva...sau stiti un traseu mai simplu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si inca o intrebare: unde gasesc protectie incarcare portbagaj O2 FL Combi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A doua e 50 lei la reprezentanta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma gandeam la ceva de genul asta, dar nu gasesc.post-149214-14270393671519_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta cautam, dar in romanica. Or fi taxe vamale sau ceva de genul pt asa ceva? Daca sunt in europa, teoretic n ar trebui.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

taxe vamale nu sunt, doar tva cred.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multam de info. Ma apuc sa cercetez si sa dau comanda de maine daca nu vine nimeni c o sursa din romania intre timp ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreau sa ascund un cablu de alimentare al dash camului prin tapiserie, pe sus de a lungul parbrizului, sa cobor prin stalpul dreapta, apoi prin torpedou, pana la bricheta. Banuiesc ca unii dintre voi au facut sau au incerat sa faca asta. V ati lovit de ceva probleme, piedici, cleme, ati rupt ceva...sau stiti un traseu mai simplu?

Ai oglinda electrocrom ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da...am astfel de oglinda. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atunci de ce nu iei alimentarea camerei de la alimentarea oglinzii electrocrom ?

Si masa tot de acolo ?

Alimentarea aia dispare dupa ce iei contactul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma pricep la electronica la fel ca la limba rusa, asa ca voi transforma masina intr un pom de iarna daca ma apuc sa umblu la fire :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cand omul n are probleme, le cauta: merita sa pun becuri cu led pe semnalizatoare (py21w)? Au lumina mai puternica, pot cauza ceva erori (in afara de bec ars)? Se poate dezactiva din soft eroarea de bec ars la fel ca pe marsarier? Ma gandeam la leduri CREE.

Modificat de aTThEEnd
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sepoate dezactiva dar o sa clipeasca mai repede. MAi bine pui osram diadem.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt mai puternice decat unul normal? asta ma intereseaza in primul rand.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Imi poate spune si mie cineva de unde sa incep pt schimbarea contactului mecanic si partea electrica de la contact la o Skoda Octavia 2 ? Am mai citit una, alta la golf mk5 dar nu stiu daca este la fel. Am un contact nou pe care vreau sa il pun iar partea electrica este defecta si o am si pe aceea.

Modificat de Lokoman
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dai jos carcasele de la volan, de acolo incepi

o sa si nevoie de o dalta ca suruburile ce tin contactul sunt fara cap profilat.

si trebuie sa stii cum se scoate butucul din suport, cu cheia rotita pe contactbpus si cu o sarma otelita bagata prin gaura denpe fata contactului

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc de raspuns Andrei. Sper sa nu o desfac si sa raman asa cu ea. Trebuie demontat si volanul ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca sa lucrezi linistit scoti si volanul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt mai puternice decat unul normal? asta ma intereseaza in primul rand.

NU este normal sa pui acolo un bec mai mare de 21W.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si nu, nu sunt mai puternice, dar sunt alburii-cromate si nu se observa deloc in fara cand sunt stinse. dar se aprind portocaliu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles. Deci nu are rost sa ma complic cu niste leduri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

buna seara!

Am mai avut odata incercarea de a monta un volan cu comenzi pe o masina o2 dar nu am avut tot ce imi trebuia si am lasat doar volanul.

Am volanul in fata cu acel mic calculator care are in  el o mufa mica cu 5 pini.

Eu nu am cablajul acela de la spira la calculatorul de comenzi volan.

Imi poate spune si mie cineva cum se numeroteaza pinii, cred ca sunt scrisi doar pe mufa pe calculator nu .

Ma intereseaza sa fac eu cablajul.


post-2238-14276560121182_thumb.jpg
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!