Jump to content

DAS ZIM Edition One


eugen_zim

Postare recomandată

Primiti o Negrutza printre voi?

Motor ...............................1.8 GTI 16v

An auto.............................1987

Cp....................................139(102kw)

Vit max.............................210km/h

Exterior

Faruri................................Jom DECTANE Clear

Jante.................................BBS RM 8J fata/9J spate

Stergator...........................Conversie centru(shaved 2)

Praguri...............................Kit original 90

Interior

Interior ..............................Wolfsburg Edition

Scaune...............................Recaro electrice Wolfsburg

Ceasuri aditionale................Volt-metru/temp. oil/pres. oil VDO

Consola...............................Votex

Player.................................Pioneer

Boxe...................................JBL(fata); Pioneer(spate)

Subwoofer............................JBL

Statie...................................JBL

Motor

chiulasa................................Prelucrata (admisia si evacuarea

marite si slefuite)

Traseu Esapament................Inox

Serpi...................................HJS Leistritz 4/1

Toba....................................Remus

Admisie...............................Polishata

Suspensie............................reglabila

Injectia...............................90/admisia mare

De putin timp am pus pe ia stopurile originale, proiectoarele originale, semnalele originalele...si pandesc o fata de rallye :D

O sa pun ceva poze cu ia, unele de cand avea totul clear....unele si mai recente si etc

Una si cu Iulik si fata :rolleyes:

post-1474-1225442475_thumb.jpg

post-1474-1225442521_thumb.jpg

post-1474-1225442595_thumb.jpg

post-1474-1225442609_thumb.jpg

post-1474-1225442711_thumb.jpg

post-1474-1225442723_thumb.jpg

post-1474-1225442949_thumb.jpg

post-1474-1225443887_thumb.jpg

post-1474-1225444188_thumb.jpg

post-1474-1225700931_thumb.jpg

Link către comentariu

Mai nou asteptam emblemele :D si maine daca e vreme frumoasa poate-mi pica si mie un set de bandouri de usi si arcade de spate de g....

In saptamana urmatoare trebuie sa-mi fac cutia...numai ca astept sa vad poate-i pun si blocant in ia ce e drept, ca va fi ca-n grafic.

post-1474-1225444591_thumb.jpg

3.94.xls

Link către comentariu

Super masinuta.. hai cu mai multe poze cu interiorul.. din timpul lucrului la ea.. etc..

off : sa nu ma uiti si pe mine cu ornamentele alea

Link către comentariu

Frumoasa masina, pacat ca nu ai mai multe poze cu procesul de tehnologizare, ca munca este in ea ca ai fi putut face spamm de poze. Ce-i laudabil (din punctul meu de vedere) este ca ai ramas foarte aproape de un look clasic de la care nu ar trebui sa devieze golfurile. (parerea mea)

Cat despre rallye front nu sunt sigur cat de mult se leaga cu o line clasica sau mai mult face parte dintr-un pachet mai sportiv pentru golf 2. (aci is in necunostinta de cauza) Si ar fi si pacat sa lipseasca acel bandou rosu de pe grila care e ca o distinctie pentru golfuri.

Link către comentariu

Cam asa va arata cu rallye front....visez la asa ceva...primul meu topic pe vwforum acum 4-5 ani (cand m-am logat)suna asa....,,cumpar fata de rallye''

Vise..greu de gasit pe aici...dar sper sa apuc sa-i zic ,,topic close'' ^_^

post-1474-1225450654_thumb.jpg

Link către comentariu

...da are un aer mai suparat intr-adevar, parca grila cu 4 faruri e mai pasnica :)

oricum iti doresc fir intins pe ebay ^_^

Link către comentariu

Pfuu ... asteptam de mult sa vad "DAS ZIM" . In orice caz... pasiune si nervi de otel.Ceea ce la mine nu mai este :) . Multa bafta cu proiectul "ZIM" Eugen,si la cat mai mult km fara incidente. :)

Si tin sa spun public tuturor ca mai rar asa om de treaba si de gasca ca si Eugen. (Ms de pm.) :)

Modificat de zib3r NOR
Link către comentariu

Stiu ca pe multi ii irita cand se multumeste pe aici....dar...

Multam la toti pentru aprecierii....

Sincer toti aveti o contributie la ZIMulica...poate o sa vi se para ciudat dar aproape toti ati contribuit la aceasta masina prin pasiunea voastra...

Multam fain si sincer, sunt foarte mandru ca exista aceasta comunitate...

Majoritatea lucrurilor de pe acest forum se fac din suflet si asta e cel mai important...

Link către comentariu

nu are de ce irita aprecierea unei munci...nu vad de ce...iar pentru iritatii exsta o crema cu oxid de zinc ....e forte buna la iritatii, al mic al meu ii dat cu asa ceva si ii trece imediat rosata de sub oo. :banghead: :banghead:

Link către comentariu

o singura intrebare am, in rest numai cuvinte de lauda, :) pentru ca este o super masina din cate am vazut eu. Este o masina pe care o folosesti zi de zi, sau doar pentru plimbari? scuze de intrebare, dar este asa de frumoasa si de ingrijita incat nas prea crede ca o folosesti prea mult. multa bafta in continuare si respect!

Modificat de Atty
Link către comentariu

Chair ma itnrebam de ce nu gasesc pe aici topic cu masina ta. Ma gandeam ca nu stiu eu sa il caut sau e atat de cunoscuta incat nu mai are nevoie de topic :)...si chair eram foartre curios ;)

Link către comentariu

Extraordinara masina ! Sper sa ajunga si a mea aproape de valoarea masinii tale candva !Bafta !

Link către comentariu

fain eugene!! sa ne vedem si sa ne admiram anul ce vine!!! cit de repede ca vad ca avem ce vedea!!!

si apropo nu ai raspuns la intrebarea lui cypor...e masina de zi cu zi ? sau o mai scutesti?

ma intreb si eu ca din pacate cred ca stiti toti ce greu e sa fie masina care sa si munceasca zi de zi (e si cazul meu )si sa si o faci sa arate si sa pui pe ea sa arate biju !!!!

respect!!

Link către comentariu

:) cea mai tare,pt ca este facuta cu munca si pasiune,ai muncit 9 ani sa arate asa si pentru asta meriti respectul meu si al tuturor

Link către comentariu
si apropo nu ai raspuns la intrebarea lui cypor...e masina de zi cu zi ? sau o mai scutesti?

Nu e intrebatrea mea dar si eu is curios :cool:

Link către comentariu

simplu, clasic, si cu mult gust, chiar faina masinutza :Driver:

spor in continuare la viitoarele planuri :)

Link către comentariu

Nu-mi plac rotile, interiorul, vopseaua, motorul si faptul ca cineva o iubeste poate mai mult decat orice pe lumea asta. Sau imi plac???:salut: Bravo ZIM-ule, felicitari pt felul cum stii sa dai valoare acestei masini!!! Unul dintre cele mai frumoase mk2 din Romania:P

Link către comentariu

superba ... o masina facuta cu multa multa pasiune .... bafta Zimulica si Doamne ajuta la o nebunie daia ``umflata`` :D:D:D

Link către comentariu

1 multumesc pentru atentionarea greselilor mele din partea colegilor(care de altfel chiar au facut-o cu bun gust pe PM...multam fain)

toti gresim si admit lucrul acesta...

2 Masina acesta este definitia pasiunii mele....din aceasta cauza de 2-3 ani am ajuns la concluzia ca trebuie sa o menajez mai mult(nu ca o foloseam prea mult inainte dar..NA ;) ) este alegerea mea si vreau sa mi-o respect chiar eu...unii sunt dependenti de masina alti ba..

Merg cu ea la intalniri;la iesiri; la bunici; parinti si atat....in concluzie intre 3000 si 5000 pe an medie...

La munk fac cu ea 45 de min(cand e ful) si 35-40 de jos...

3 Noile achizitii....Multam Laur ..si sper sa ma recompensez la turbo acolo.... :D am scapat-o

post-1474-1225696108_thumb.jpg

post-1474-1225696114_thumb.jpg

post-1474-1225696119_thumb.jpg

post-1474-1225696125_thumb.jpg

Link către comentariu
simplu, clasic, si cu mult gust, chiar faina masinutza :)

spor in continuare la viitoarele planuri :)

Hai sa o facem si mai tare Izo :) sti tu cum...numai tu poti :D

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!