Jump to content

Noul Golf VI


psyk3
 Share

Postare recomandată

Probabil se incadreaza in normele Euro 5, insa din acte o rezulte Euro4, pentru ca din cate stiu eu, noua norma va intra in vigoare in 2009.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 603
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • mandelu

    50

  • Dudu

    35

  • csmn

    26

  • YEP

    25

Top Posters In This Topic

Posted Images

Alte poze live. Este echiparea Comfortline cu pachet sport "Atlanta"

post-3973-1220204813_thumb.jpg

post-3973-1220204841_thumb.jpg

post-3973-1220204851_thumb.jpg

post-3973-1220204857_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie mi se pare ca stopurile sunt prea mari pentru caroseria Golfului.

Se poate sa fie doar o iluzie optica. Astept sa o vad live.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ba mie incepe sa-mi placa cat de cat tocmai in poza aia. oricum e ceva nou, asa cum fusese si G5. dar tot o masina scumpa a ramas.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e clar: din poze live e un facelift mai pronuntat. o sa trec pe scirocco.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este chiar frumos ,mai ales din fata...Este adevarat ca stopurile par un pic cam mari dar per total arata bine.Cu niste jante pe 17 ,faruri cu lupa si mai joasa va arata foarte bine.Gti-ul va arata bestial :icon_thumright: !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu sunt de parere ca este mai mult un facelift decat un model "nou", dar asta nu mi se pare a fi neaparat un lucru rau. Sunt sigur ca o sa fie un model de succes si la fel de sigur ca peste un an o sa fie plin forumul de ele (poate printre ele o sa fie si a mea :vaidecapulmeu: )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

niste poze cu interiorul obisnuit nu exista? ca nu am gasit.

ma refer la interiorul ala de trendline, comfortline, nu ala cu piele care e doar la versiunile scumpe.

mie mi se pare dragut, ce ma incanta cel mai mult e faptul ca au lucrat mult la zgomot si ca e mult mai putin in habitaclu. nici in celalalt nu e mult (de altfel de asta o sa iau unul) dar mai putin zgomot e si mai bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sincer, nu imi pot imagina cum Golf V este cea mai vanduta masina din Europa in ciuda tuturor bug-urilor care il insotesc si pentru care stau marturie mai toate forum-urile ce il discuta....

Cu toate "bugurile" care le are, Golf 5 este una dintre cele mai fiabile masini de pe piata din clasa sa. Te contrazic zicand ca Golf 5 este o masina foarte buna, cu foarte putine probleme tehnice din fabricatie sau datorita calitatii subansamblelor. A fost un drept la replica, daca vrei sa detaliem problema, discutam pe topicul legat de calitatea masinii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La exterior arata si mai "cuminte" decat Golf-ul V ...dar sunt convins ca dupa ceva timp o sa ne obisnuim toti cu noua imagine.. Bine ca au vopsit fusta aia din spate si i-au dat si-o forma cu care se continua linia generala a caroseriei.

Interesant e in schimb interiorul:

- au eliminat fanta aia de aerisire de deasupra plansei de bord, care era o sursa inepuizabila de scartaieli si alte zgomote enervante;

- consola centrala e mai simpla si pare incadrata de acelasi material cauciucat din care este facut si restul plansei de bord - o alta sursa de greierasi pe care probabil au mai atenuat-o in acest fel;

- instrumentalul de bord este cu mult mai reusit, prin faptul ca iese din tiparul conservator al masinii;

- oare incintele pentru difuzoarele din usi au fost micsorate ?

- volanul este frumos, desi contine elemente de design similare celui de la Honda Civic, sper sa includa comenzile pentru mai putini bani, ca si optional...la golf V mi s-au parut intotdeauna exagerat de scumpe, alte marci le ofera aproape standard..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate nici imaginile nici informatiile nu sunt noi pe topic.

Mai asteptam ... :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie unul mi se pare mult mai reusit scirocco.Acest golf imi pare mai degraba un facelift cu elemente imprumutate din toata gama celor de la vw.Vom trai si vom vedea live aceasta noua versiune pe strada.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Yeeep, se pare ca trebuie sa apara o noua generatie de golf ca sa o apreciezi pe vechea (design-wise)....

Eu as fi vrut sa achizitionez un Golf VI (pe motive de DSG si TSI) dar am second thoughts acum. Stim cu totii ca e subiectiva evaluarea designului, dar am facut un test simplu: dat pozele cu Golf VI la vreo cativa amici neutri si nu foarte interesati de industria auto si intrebat care e prima impresie. N-a fost chiar favorabila :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E bine sa tii cont si de parerile celor din jurul tau cand iti alegi o masina, dar daca ponderea lor devine prea mare, s-ar putea sa fii dezamagit mai tarziu. Vorbesc la modul general aici, nu ma refer la cineva anume. Pur si simplu, cand cumperi o masina, trebuie sa iti placa tie, nu soacrei sau mai stiu eu cui...

Scuze pt O.T.

Ramane de vazut cat "lipici" va avea a sasea generatie, sa nu uitam totusi ca multi oameni habar n-au cum arata prima si a treia. Parerea mea e ca generatiile cu numar par au prins mult mai bine, datorita faptului ca sunt versiunile imbunatatite ale precedentelor, ca un face-lift mai serios, ca sa spun asa...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

chillout, eu, daca nu ar fi fost o mare reducere acuma la g5, nici nu as fi conceput sa nu astept pt g6. numai faptul ca e mult mai antifonat (din ce il lauda ei, care e adevarul e alta discutie) si mi se pare super important. numai ca sa il iei cu vreo 2000 euro mai ieftin e ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

More pics LIVE :)) :D Masiana arata excelent, mai ales interiorul. :D Daca va uitati bine unele machinutze au tripele fumuri, banuiesc ca sunt pe echiparea Highline.

25765133ci7.th.jpg71219420sx0.th.jpg35126766se4.th.jpg42867620af4.th.jpg37606932vk2.th.jpg80614170up6.th.jpg82018659td1.th.jpg82640499ot9.th.jpg68844148mu2.th.jpg11jd3.th.jpg12jm5.th.jpg13nk9.th.jpg14oy6.th.jpg15rk3.th.jpg16ag4.th.jpg17ba6.th.jpg

Atasez si doua GIF-uri cu golf V si golf VI. Observati schimbarile

post-3973-1220522279_thumb.png

post-3973-1220522288_thumb.png

Modificat de psyk3
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

frumoasa masina mai ales alba :)) daca reusec sa vand golful imi iau un golf6 2.0tdi 140 cp trendline sau comfortline :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

foarte frumoasa! bestiala mai ales consola centrala ;) Cea de la G5 nu-mi placea, asta e mortala...pentru g6 as renunta si la O2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

WOW, TSI cu SI

Pai asa este si la G5 de 170 de cai scris.Cu SI

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!