Jump to content

Noul Golf VI


psyk3
 Share

Postare recomandată

  • 3 weeks later...
  • Replies 603
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • mandelu

    50

  • Dudu

    35

  • csmn

    26

  • YEP

    25

Top Posters In This Topic

Posted Images

Imi cer scuze in primul rand pentru ca scriu aici.Nu pot face topic,imi da eroare.Am o problema cu golful meu 6 am pus si un filmulet ,am facut o inregistrare audio.Spuneti-mi ce parere aveti.Se aude anormal ,asta doar cand stau pe loc.cand o turez cat de putin nu se mai aude(e ceva de la toba se aude in partea dreapta). http://www.youtube.com/watch?v=vE31d0bM1Kc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu vreau sa deschid un nou topic, cu toate ca ar fi util unul pentru diverse intrebari (ca in aria pentru octavia; daca un moderator considera necesar sa deschida unul si sa mute discutia acolo), am si eu o intrebare: la golf 6 nu se aprind luminile rosii in usi, atunci cand sunt deschise, sa inteleg ca nu exista? Toate sunt asa? Am senzor de lumini, stiu ca luminile oglinzilor se aprind in functie de luminozitatea de afara.... Sa fie o chestiune similara si la luminile rosii din usi, sau pur si simplu nu are astfel de lumini, ceea ce ar fi dezamagitor pt VW?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu are lampi in usi.sunt catadioptrii.la fel am avut si pe passat si crede-ma ca era mult mai scumpa masina decat golf-ul care il am acum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din moment ce nu am o problema ci mai degraba o curiozitate am sa postez aici: de vreo 2 saptamani am remarcat ca la ora 8 dimineata (cand este suficienta lumina afara - de cateva ori rasarea si soarele - vizibil, nu in spatele norilor :vaidecapulmeu: ) cand plec cu masina spre serviciu, senzorul aprinde faza scurta. Merg pe Stefan cel Mare deci n-am parte de umbra. Initial m-am gandit ca e din cauza ca masina e murdara, dar am spalat-o si nu s-a schimbat nimic. S-a mai intamplat cuiva?

Modificat de HNS
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Posibil sa nu fi fost suficienta lumina pentru a dezactiva farurile.

Eu am o alta dilema: pe computer arata viteza de deplasare in mile, vreau sa o modific sa fie in km, ca doar astia-s pe la noi... Se poate din setari sau trebuie vag-com?

Faza aia cu catadioptri in loc de becuri in usi mi se pare penibila pentru VW.... ma asteptam la mai mult....

Modificat de KimDiesel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Era suficienta lumina da-l incolo de senzor. Am comutat pe 0 si nu mi se intunecau ceasurile de pe bord.

Legat de problema ta cu milele, o poti schimba din CB, chiar azi am umblat pe acolo si am vazut. E pe undeva un meniu Units.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit in meniu setari de unitati numai pentru consum (l/100km) si temperatura (Celsius), dar nu pentru viteza. Poate nu am intrat eu unde tb....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de ce nu cauti tu in manualul de utilizare?sunt sigur ca o sa gasesti acolo...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sistemul r310 are capacitatea de a citi fisiere mp3? Exista posibilitatea de a atasa un mp3 player auxiliar sau stick?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

rcd 310 citeste mp3.are si mufa auxiliara

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Referitor la viteza afisata in mile, am incercat toate setarile in computer, inclusiv am cautat in manual. Cred ca singura varianta este o interfata Vag-com. Nu ma deranjeaza. In schimb ma deranjeaza foarte tare ca ambele prize de bricheta (interior+portbagaj) sunt legate pe contact. Doream macar una pe direct. La PBV mi s-a spus ca daca imi modifica una din prize (se poate), dar pierd garantia pe partea electrica, indiferent ca o fac la ei. :ceuameni:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am si eu o intrebare: se pot inchide/ rabata oglinzile laterale ale golfului VI ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da se pot rabata.Trebuie sa pui putina forta cand le impingi ATAT TIMP CAT NU SE RABATEAZA ELECTRIC DIN INTERIOR!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu reusesc sa ma obisnuiesc deloc cu functia cornering a proiectoarelor.ma enerveaza cumplit.cand aprind faza scurta trebuie sa aprind si proiectoarele, altfel imi fac semn toti pe strada ca mi s-a vreun bec.aveti idee cum pot scoate functia asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se dezactiveaza cu Vag Comul.

Am activata functia asta de aproape 6 luni si nu a deranjat pe nimeni avand in vedere faptul ca functioneaza la sub 30km/h in anumite conditii.

Offtopic: incearca sa nu mai mergi cu proiectoarele aprinse!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai tocmai asta este.noi in bucuresti, mai ales dimineata la prima ora, mergem de mai mult stam pe loc. 30 km/h prindem rar.poate este chestie de obisnuinta.nu stiu.am observat ca functioneaza si cand semnalizez stanga sau dreapta.e cineva in bucuresti cu vagcom?sau e bine sa ma adresez la reprezentanta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, se aprind si cand semnalizezi. Du-te la o intalnire spontana din Bucuresti si vei rezolva.

Bafta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nou posesor de golf 6, 1.6 102cp trendline. Unde ati gasit loc pentru extinctor? in portbagaj exista sistem de prindere doar pentru trusa medicala si triunghi. Ar mai fi un loc in dreapta dar n-am nimic cu ce sa-l prind. Sugestii?:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Il pui in dreapta ca sta bine. Acolo mi l au pus baietii de la pbv si acolo sta de 2 ani fara probleme si mai ramane loc de o carpa,burete,spray etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La roata de rezerva normala, asa cum am eu, are acel suport sub mocheta in care poti depozita f.multe, inclusiv extinctorul. E adevarat ca iti ia din volumul portbagajului, dar nu f.mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu asa am la passat, dar la golf 6 sub mocheta unde e roata de rezerva nu mai e loc de altceva, iar agatzatoare exista doar in stanga portbagajului in dreapta unde as pune extinctorul n-am de ce sa-l prind, si parca n-as da gaura, ca deh e masina noua:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are cineva RCD 310 si aer conditionat climatic?

Stiu ca la Climatronic indica temperatura la care setezi clima pe display RCD , la Climatic este la fel?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nek4u2002, eu vb de golf 6. Acolo am bagat extinctorul, si e destul spatiu sa mai depozitez si alte minuni. La octavia vine din fabrica cu roata normala, nu ca la golf - optional, si nu ai spatiu in plus langa roata cum este la golf daca iei optionalul asta. In schimb spatiul din portbagaj la octavia este mult, mult mai generos decat golful sotiei :D Dar golful nu l-am luat pentru asta....

La climatronic iti indica temperatura pe RCD numai in momentul in care schimbi temperatura, dupa care revine la afisajul precedent (de ex.radio). La climatic nu stiu cum e.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!