Jump to content

Noul Golf VI


psyk3
 Share

Postare recomandată

Intr-adevar..nu se mai pot face comenzi...asta spun dealerii...dar s-ar putea ca ce se intampla acum la noi sa fie la nivel de porsche romania nu de VAG..Sa nu uitam:

-sfarsit de an

-recesiune

-Noul Golf VI

Modificat de Xchb
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 603
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • mandelu

    50

  • Dudu

    35

  • csmn

    26

  • YEP

    25

Top Posters In This Topic

Posted Images

... poate a venit timpul si ar trebuii s'a faca si VW, ce fac, si ceilanti mari producatori auto: toyota, ford, honda, renault ... discount'uri si oferte cat mai atragatoare pt clienti.

Modificat de dudu
Nu mai da Quote mesajului anterior! Foloseste FastReply sau AddReply! Multumesc!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare tuturor ! Referitor la faptul ca nu se mai iau comenzi in perioada 18.12.2008 - 15.01.2009, acest raspuns l-am primit si eu de la un reprezentant de vanzari de la pbv. Referitor la reducerile pe care le practica alte marci auto, in perioada 22-24.11, cat timp nu a functionat configuratorul de pe site-ul vw, m-am gandit ca se v-a imbogati oferta de optionale, vor fi eliminate diferentele intre variantele de la noi fata de cele din .de, se vor updata si preturile,dat fiind ca suntem si in criza financiara :)...dar..pauza, cel putin la modelele noi, mai precis golf 6,scirocco si passat cc. In rest, vad ca au aparut tot felul de discounturi,de la polo la touareg.

Desi o sa ma doara putin sufletul daca golf 6 nu va fi alegerea mea,astazi am vazut pe siteul celor de la avia, octavia facelift, fiind disponibil si un configrator, oferta care mi-a facut cu ochiul :))

ps: golf 6 a iesit pe locul 3 la titlul "masina anului 2009 in Europa"

Sanatate la toata lumea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O poza cu noul Golf Plus !! Acesta va fii prezentat la Salonul Auto de la Bologna pe 3 decembrie. Mai multe informati aici

post-3973-1228147932_thumb.jpg

post-3973-1228147982_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poze oficiale cu noul Golf Plus (VI)

Apasa AICI pentru mai multe poze !!

volkswagengolfplus20098ih4.th.jpgvolkswagengolfplus20098cc1.th.jpgvolkswagengolfplus20098sk8.th.jpgvolkswagengolfplus20098xm5.th.jpgvolkswagengolfplus20098ku9.th.jpgvolkswagengolfplus20098fq0.th.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Velocity_Warrior

Frumoasa foc ! Imi place ca au pastrat spatele si mai ales stopurile cu leduri (din poze asa ar reiesi !).

Am observat o chestie si anume:

In poza a 3-a apare un model care are cutie manuala si maneta de frana de mana normala.

In ultima poza apare un model care are DSG si buton (maneta micuta) pt frana de mana cat si Auto-Hold.

Printre pozele de pe site-ul indicat de psyk3 am observat ca apare si modelul cu DSG sau automata cu maneta de frana de mana normala.

Sa inteleg ca va exista posibilitatea de a comanda optional frana de mana (deget/degete) electronica sau e vorba doar de "Golf Plus Collectors Edition" ?

Modificat de Velocity_Warrior
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Velocity_Warrior este echipare speciala Golf Plus Collectors Edition. Probabil doar pe acesta echipare se poate pune, dupa cum vad are si alta consola centrala impreuna cu cotiera !!

Si 3 filmulete cu noul Golf Plus (VI)

LINK 1

LINK 2

LINK 3

Modificat de psyk3
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Golf VI cu GPL BI-FUEL a fost prezentat in cadrul salonului auto Bologna din Italia. mai multe detali aici

Motorul este unul cu 4 cilindri 1.6l, care dezvolta 98 CP si al carui consum de GPL este de 9,2 l/100 km, emisiile de CO2 fiind de 149 grame/km. Consumul pe benzina este de 7,1 l/100 km, emisiile de CO2 fiind de 169 grame/km.

Daca pretul va fii apropiat de cel al motorului de 1.4 tsi 122 nu vad cine o sa cumpere acest motor tinand cont de faptul ca un litru de gaz este 2ron si un litru de benzina este 2,99 ron la Petrom !!

post-3973-1228438608_thumb.jpg

post-3973-1228438625_thumb.jpg

post-3973-1228438667_thumb.jpg

Modificat de psyk3
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@psyk3

O sa aleaga in continuare 1.4 TSi cei care vor dori spatiu mai mare in portbagaj si un motor performant de ultima generatie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

a inceput sa imi placa si mie golf vi ...:blink: 1.4 160 dsg 8-} astept sa fac un drivetest sa vad cum se comporta:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

G6 e modelul de criza de vw.

Putini bani la design, in tabla, si inovatie.

tre sa le iasa si lor bani de undeva, no-ti vrea acum fiecare model sa fie the best.

e ca la fime, prima parte buna, si inca 2 care scot banii, dupa care urmeaza serialul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...test drive si toate alea cu motorizarea de 2.0 tdi...silentioas

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma bag si eu in seama dar mie chiar imi place acest model de golf. S-au intors la calssicul Golf 4 care s-a vandut mult, mult mai bine ca g5.

Ideea este ca acest golf arata mult mai agresiv decat g5 (dupa cum au declarat si producatorii). E super ok masina, in ceea ce se ma priveste. Acum fiecare are gusturi diferite in materie de desing auto,

daca mie imi place asta nu inseamna implicit ca este si frumoasa. Imi place mie si punct... :) chiar 3 puncte :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vroiam sa spun ca se vad "usoare" urme de design italian (Walter da Silva). La alfa de cand ma stiu ceasurile au fost in stilul "tunel". Probabil e un nou curent :icon_thumright:.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pt mine simplul fapt ca e mult mai antifonat ca g5 e arhisuficient. ma lasa rece tot felul de dotari, dar antifonarea mi se pare foarte importanta. ca sunt ceasuri rotunde, patrate, etc, iar nu conteaza decat primele zile, dupa aia citesc informatia oferita si uit complet de forma lor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Rog renuntati la ironii subtiri! Posturile Off au fost sterse!

dios, poti folosi buton report cu incredere... mesajele ajung la noi si nu mai este nevoie sa faci pe justitiarul in public! ;)

Mersi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Volkswagen-Golf_Plus_2009_photo_15.jpg

cine poate sa-mi zica si mie ce sunt cele 6 capace rotunde albe de langa cotiera in poza de mai sus :rolleyes:

oricum ca parere persoana, daca la golf 6 Plus va fii prezenta frana de parcare electronica (frana de deget) nu inteleg de ce si la golful 6 simplu nu au putut instala acest lucru (costurile poate ar fi unu' din motive)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai in mod normal acolo e spatiul de stocare din cotiera.

Renuntati la "caterinca"

Mersi

Modificat de dudu
Stergere OT
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se pare ca nu i-a crezut pe nemti ca are 5 stele si au vrut sa demonstreze asta :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost la oreprezentanta VW, pt un drive-test cu un G VI, pe benzina, motor 1,4/80 cp. Masina mi-a placut, ma impresionat insonorizarea pe care o are , acest model. Am citit niste pliante si am vazut ca, emisiile sint de 149 g/km , norma poluare EURO 5.

Eu in prezent , am masina din semnatura, cu emisiile de 132 g/km si EURO 3. Aici nu inteleg, unde este diferenta, de la euro 5 la 3 ?

Scuze daca afirmatia este deplasata, asa vad eu lucrurile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Emisiile de CO2 nu sunt legate de norma de poluare. Constructorul declara aceste emisii pentru a sublinia caracterul ecologic al masinii. Consum mai mic = CO2 mai putin.

La stabilirea standardului EURO de poluare conteaza alte emisii: CO, NOX etc. Un link sugestiv aici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Golf 6 4Motion a fost lansat abia pe la jumatatea lunii decembrie si doar pentru motorizarea 2.0 TDI 140. Teoretic ar trebui sa fie disponibil si in Ro.

http://www.auto.ro/stiri/vw-golf-6-4motion-detalii-complete

http://www.automarket.ro/stiri/vw-golf-6-e...tion-17135.html

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!