Jump to content

Achizitie Jante Golf 4


driver_tdi
 Share

Postare recomandată

sau poate vrei 20"

mont880wd.jpg

:rolleyes: scz...dar dupa ochiul meu eu zic ca este photoshop toata ziua sunt mai multe chestii care ma fac sa zic asta..nu vb in necunostinta de cauza ...si eu folosesc photoshop si stiu sa fac masini

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 148
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Sergiu.B.

    16

  • alexrosiu

    9

  • Vlad MHL

    8

  • voinea

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

du-te pe www.borbet.de si vezi toate dimensiunile jantelor si anvelopelor montabile pe Golf4 (dar si pe alte marci si modele de masini).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

du-te pe www.borbet.de si vezi toate dimensiunile jantelor si anvelopelor montabile pe Golf4 (dar si pe alte marci si modele de masini).

Nu am zis ca nu intra pe golf 4 ..zic doar ca alea din poza sunt cam fake'uri...asa zic eu cel putin ...nu inseamna ca am dreptate ! insa dupa cateva detalii zic eu ca erau pe masina si apoi marite...daca sunt salvate ambele poze si se umbla cu acdsee o sa se observe fff usor diferentele

Modificat de Ionutz82
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poza este pur exemplificativa. poti pune 20 pe golf daca te tine sa mergi 215/30 :) atata timp cat latimea jantei se pastreaza in parametrii constructivi.

diferenta intre 215 si 225 este doar 1% deci si 225 este in cote acceptabile. gasesti chiar si pret pe cauciucuridirect pentru dimensiunea asta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mi-am comandat TSW model PACE , 8 x 18" , 160 euro ( fara TVA / buc cu reducere ) cu cauciucuri Dunlop SP Sport 225 40 R18 "ZR" .

mi-au confirmat ca se potrivesc pe golf fara probleme ... uite poza la jante :

multam mult la toti pt sfaturi si ajutor !!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari, si asteptam sa vedem poze cu ele... cand or veni :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

merg jante pe 17 pe vw bora 1.9 tdi?incap sau trebuie ceva distantiere pe acolo?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am pe Golf 4 225/45/R17 si merg perfect dar trebuie ca modelul de janta sa fie putin iesit inafara pt a nu lovii in arc .....se numeste parca ET aceasta caracteristica dar nu stiu ce ET au ale mele .Eu am AUTEC model PHOENIX V, 17" 8J 5x100mm iata si o poza .

Modificat de Bogdan_G
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Jantele de 17" merg fara probleme. Latimea maxima admisa pe fata este de 8.5(exemplu: 8,5J X 17) cu anvelope de 225 si respectiv 10 pe spate cu anvelope de 235. Eu spre exemplu am 8Jx17 cu 225 latimea anvelopelor atat pe fata cat si pe spate. Bineinteles ca acestea sunt valorile date de producator, insa pe masina intra jante si anvelope si mai late. Exemplu este redliner de pe forum cu anvelope de 255 pe spate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

moaaam ce superbe sunt jantele comandate de tine ... sa iti mearga brici G4 -ul si sa te bucuri de ele, eu inca sunt cu ochii cascati la poza :lol: si mai stau 2 minute asa :D visand la unele de 15" ptr Fabia mea :D

Modificat de vrajit de fabia
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da...dintre modelele prezentate de tine si eu alegeam tot modelul respectiv. Felicitari!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Jantele lui suzu sunt pe masina mea acum. Si ale mele pe a lui. :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Jantele lui suzu sunt pe masina mea acum. Si ale mele pe a lui. :blink:

Stai putin ca m-ai zapacit...si cum arata modelul tau?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

TSW pace pe 18 sunt pe masina mea si suzu are jantele mele Oz Hydra pe 17.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astea sunt jantele nu?

Sunt frumoase si astea dar i-mi plac mai mult noile tale jante :(

Unde pot sa vad cum arata pe masinuta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu sunt din Timisoara...nu cred ca pot sa ajung :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
  • 2 years later...

Salutare la toata lumea!

Vreau si eu sa-mi achizitionez niste jante si dupa multe cautari m-am decis asupra catorva modele, dar nu stiu cum se numesc jantele respective, si de unde le pot achizitiona. Daca aveti idei/sugestii in legatura cu aceste jante va rog nu ezitati sa postati!

Modelele sunt urmatoarele (2 modele, un model la primele 3 poze, si alt model la ultimele 2 poze ):

janteng2.th.jpgjante1pl4.th.jpgjante2ao8.th.jpgjante4gj2.th.jpgjante5zl7.th.jpg

Va multumesc :P

Modificat de Sergiu.B.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un sfat :). Desi jantele care le-ai ales sunt f. frumoase toate, sunt de diametru foarte mare (18,19) si pe drumurile noastre nu vor rezista foarte mult (decat daca nu sunt forged, poate). Cauciucurile de asemea vor avea de suferit ca si coloana ta care va absorbi socuri mult mai dure.

De asemenea nu sunt sigur daca vei putea sa omologhezi jante de asemenea dimensiuni.

Sper sa nu te descurajez! Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe cea gri sunt borbet type t parerea mea si cea nearga cred ca sunt MSW dar nu sunt sigur uite aici ceva legat de ea o stiam e faina rau dar tie iti trebuie pe o masina gri deci trebuie ori albe ori crom ori negre nu cred ca ar merge rosiii http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=3702390

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!