Jump to content

Achizitie Jante Golf 4


driver_tdi
 Share

Postare recomandată

Salutare...Vreau sa achizitionez niste jante (din aliaj) pt. Golf IV Variant, precum si niste "ploape" ce ma sfatuiti sa cumpar si de unde? Preturi? Jantele actuale sunt pe 15'. ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 148
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Sergiu.B.

    16

  • alexrosiu

    9

  • Vlad MHL

    8

  • driver_tdi

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut!

Mai intai te rog sa completezi profilul!

In legatura cu pleopele te sfatuiesc sa iti iei Kamei sunt f bune calitativ si se potrivesc perfect.

In legatura cu jantele totul tine de buget si de gusturi.

Te sfatuiesc sa iei o firma consacrata( OZ, BBS, AEZ, MOMO, TSW...si mai sunt) ca sa nu dai bani pe indreptat sudat si alte chestii urate dupa cateva luni de folosire.

Succes la cumparaturi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

PIT STOP TUNING - sos.stefan cel mare nr 1. Ma gasesti pe mine si studiem cateva cataloage de jante sa vezi ce-ti place.

Primesti si un stiker pentru masina cu vwforum.ro

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pleoape Kamei, categoric. Ai de ales intre variantele cu si fara decupaj pentru semnalizator. Cele cu decupaj sunt mai ieftine cu vreo 15 Euro. Decizia insa depinde de gustul fiecaruia.

Jante: OZ Record, Alessio F1, OZ Superturismo sau BBS. Dupa cum spunea si chris, nu te zgarci si cumpara ceva "de firma".

Bafta :ok:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc..s-a notat! ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca vrei pe 15", s-ar putea sa ti le ofer pe ale mele (incaltzate cu cauciucuri bune) - Alessio Sport. Ma gandesc sa trec pe 16-17" la vara, dar nu sunt inca sigur daca ma voi angaja la cheltuiala asta..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

cumpara de la Alex ... ca sa-si cumpere si el de la mine niste jante pe 17 :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am de vanzare trei jante noi de tabla, aduse originale de autoworld. are cineva nevoie? sau macar va rog sa-mi spuneti cat sa cer pe ele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@voinea Sau de la mine! :)

@ alexrosiu & diver_tdi Nu vreti jante RS4 Replica la 550 euro? 8 x 17 (le puteti vedea la memberlist in pagina mea)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Vlad MHL

Daca aveam Audi poate m-ar fi interesat... dar pe Golf nu cred ca ar arata bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si nici nu se potrivesc din cate stiu eu. Ar merge pe Golf 5 cred (5x112).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dragiii mei :), jantele sunt Replica, care vin cu milioane de gauri adica merg si pe 5X100 (Golf IV, Seat Leon, Skoda Octavia) si pe 5X112 (Audi A4, Golf V).

@alexrosiu Il las pe don' Voinea sa iti dea niste poze cu jantele mele pe masina ta, sa vezi ce bine dau.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da` cand ati pus mah jantele pe masina mea? :salut: Ok acum la modul serios, astept poze. Cine stie..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Multam`..Dar s-a rezolvat.M-a ajutat "domnul" Voinea...o sa revin cu foto :scratch:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Noile mele roti......si ploape.....si pedale..."vinovatul"?...... Voinea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

More...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multam`... ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Oricum , cele mai tari jante de Golf 4 au fost , sunt si vor ramane Santa Monica 17"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Santa Monica si BBS RX sunt intr-adevar cele mai frumoase jante de fabrica pe Golf IV!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Santa Monica si BBS RX sunt intr-adevar cele mai frumoase jante de fabrica pe Golf IV!

Am gasit niste replici la Santa Monica, foarte frumoase intr-adevar, iar producatorul sustine ca sunt identice. Ce-i drept sunt gasit pe net dar la pretul asta merita pana la Dumnezeu, oricat ar costa transportul. De ex pe 17 costa (daca am facut conversia bine) 180 euro. La banii astia nu gasesti jante pe 17 atat de frumoase. (sa nu mai vorbesc de cele pe 16, la 150 de euro)

http://www.tiretrends.com/wheel_catalog.ph...hp3?wheelID=280

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar imi plac mult pedalele, felicitari (si tie si lui Voinea, ca banuiesc ca el te-a indreptat spre ele) cat costa???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!