Jump to content

Trapa Golf3/Vento


UPO
 Share

Postare recomandată

Pe ce parte e ?

pai cam pe stanga a iesit cu totul, am si infundat partea sa nu imi curga in masina, iar pe dreapta doar picura putin de tot ... nu a iesit complet

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In partea stanga scoti panoul de la relee si blocu de lumini si te uiti pe acolo,trebuie sa fie deasupra la rotita maro la care e legata masa,daca nu se vede incearca sa bagi mana pe dedesubt.Scoti stutul negru de langa portiera,il cureti bine,il pui la loc dupa care bagi furtunul de la trapa in el. Iar in partea pasagerului demontezi torpedoul de jos,are 5 suruburi,si incerci sa bagi mana.Aici e mai greu,furtunul nu se vede deloc,e situat fix dupa o bucata de metal,te vei chinui putin sa il pui la loc daca e iesit...incearca sa il desfunzi si pe partea asta ca vei avea probleme cat de curand . Succes !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cum scot panoul de relele jos?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma refeream la capacul de la sigurante...ai grija cum bagi mana.Mie mi-au cazut vreo 3 relee si nu stiam unde si cum vin :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mersi fain :D am reusit ieri sa il pun la loc. am scos blocu de lumini si partea de deasupra ... pe unde vine aerul ca sa am loc, dar tot m-am chinuit un pic. azi sau maine incer si in cealalta parte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mi-e mii s-a rupt unul dintre piciorusele de tractare a trapei... as putea comanda de undeva doar matzele din interior cu piciorusele trapei? Ati mai avut careva problema asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce piciorus?pune o poza cu el..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu cred ca e aceeasi problema clasica dar nu stie omu sa se exprime! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce piciorus?pune o poza cu el..

mah.. s-ar putea sa am aceiasi problema clasica.. uite exact ca si in poza asta mii s-o rupt si mie

http://volkswagen.msk.ru/images/repair/49776_30.jpg

http://volkswagen.msk.ru/images/repair/49776_56.jpg

http://volkswagen.msk.ru/images/repair/49776_55.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Welcome the club, dude! ;) :P inca se studiaza problema ( cautam alta solutie, alta decat cumparat kitul de reparatie) ;) :001:

Modificat de CVA G3
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut , momentan nu am problema cu trapa el , dar are o garnitura care etanseaza cu caroseria , si s-a cam tocit , s-a dus puful ala sau ce are , de unde as putea cumpara una , si cum sa o schimb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

200 sau 400 ron nu mai tin minte cat e garnitura aia.. las-o asa si fara puf ca nu e nici o problema

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

buna am si eu o pb cu trapa(electrica) de la golfIII, imi merge intr-o singura pozitie adica ridicata spre spate iar cand vreau sa o inchid sau sa o bag sub plafon se inchide dintr-o singura parte iar cealalta parte ramane in pozitita initiala m-am uitat5 si nu e rupt piciorusul despre care se tot vb ce poate sa aiba ?stie careva? va multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e rupt sigur cablul ala.. nu il vezi tu sau nu stii unde sa te uiti.. citeste topicul de la inceput te rog!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sau e dereglat motorasul in raport cu pozitiile trapei.totul e pus in acest topic :coffee_lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie careva cat ar costa si unde-as putea gasi doar partea cu piciorusele care trag si, eventual, cablul aferent?

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se vede ca esti nou.. la orice magazin de piese auto! cauta mai in urma ca ai si poze cu piesele, codul de piesa etc. pretul e 100 - 110 euro per kit! stanga dreapta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se vede ca esti nou.. la orice magazin de piese auto! cauta mai in urma ca ai si poze cu piesele, codul de piesa etc. pretul e 100 - 110 euro per kit! stanga dreapta!

Sincer... da, is nou in treaba cu trapa, da ce-i poti face.. "omu cand traieste invatza". Maine merg la un shop de piese auto sa-mi ridic electrocupla si o sa intreb si de mecanismu asta sa vad.

Mersi de sfat :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dacă o ţinem tot aşa şi nimeni nu citeşte posturile anterioare vom avea pagini

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sper sa nu repet intrebarea (desi am citit topicul in mare... :icon_thumright: ).Cat e un motoras electric pt trapa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

imi ploua in masina pe partea din spate a trapei, are si in spate gauri de scurgere? cum as putea sa ajung la ele sa le desfund? sau cum pot repara problema?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vezi mai sus!!!deasupra ta ...adica ultimul post inaintea ta!!! :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ala e golf 4 dupa cate am vazut si ma gandeam sa nu fie diferit la 3 ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!