Jump to content

Unde va spalati masinile?


shkoda
 Share

Postare recomandată

Masina mea se spala si de doua ori pe zii,se aspira zilnic macar o data dimineata inainte sa ies pe traseu,va inchipuiti cam ce sume mi-ar trebui sa scot din buzunar zilnic ca sa merg la spalatorii? o spal singurel si o fac de mii de ori mai bine decat aia pt. ca mie imi pasa de masina mea,lor nu si aproppo credeti ca acolo in spalatorie nu o spala tot cu apa?am si eu toate sculele pe care le au ei si cu 280 le cat am dat pe un bidon de solutie activa cred ca o sa imi ajunga inca 2 ani :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca sa ai masina curata in Bucuresti trebuie sa o speli zilnic. Nu merita banii. Pe vremuri oamenii isi puneau o prelata pe masina si doar strangeau prelata. Acum este tare riscant sa ai asa ceva - daca nu o gasesti taiata aproape sigur o vei gasi arsa (cu sau fara masina, in functie de noroc). Eu o spal odata la doua saptamani la spalatoriile de la benzinariile Agip. In general sunt multumit (205.000 lei vechi cu ceara calda). Dupa ce o spal mai mereu ori ploua ori stropesc strada nesimtitii cu cisterne peste tarana de pe carosabil si o umplu din nou de noroi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu o spal pe Sos. Fundeni .. tot asa..destul de curat..isi dau silinta sa iasa bine ..si preturile sunt ok ... interior + exterior (se include si ceara) = 20 ron ! Va recomand cu placere.. :angry:

Unde pe Fundeni, ca stau in zona si as vrea si eu daca e mai aproape.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am spalat masina intr-o curte cu spuma activa , cu jet de apa . Totul bine pana la sters :P Incep sa admir tenacitatea lucratorilor de la spalatorie... A iesit cu multe multe dungi chiar daca am sters-o cu piele de caprioara. Ieri am dus-o la Tip top, in Marasti ( Cluj) si a iesit exceptional, baietii spala foarte bine si sterg bine toata masina ! 25 lei int ext :)

Eu am un bord cu o textura mai aspra care trage firele din carpe , toata e numai scame daca se trece cu carpa peste, oare cu ce sa sterg? Am dat pe o bucatica cu un servetel, inca tot frec sa iasa bucatelele de hartie mici mici dintre zgrumtii materialului :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca cu niste lavete de la carrefour.sunt usor de gasit intre celelalte: sunt 3: una roz pentru bord,una verde pentru geamuri si una albastra la care eu nu i-am gasit intrebuintare inca. cea roz, desi este foarte...pufoasa cred ca este cuvantul, face minuni, nu lasa nimic in urma si merge spalata cand se imbacseste.una peste alta si pe scaune daca dai cu ea, ia o buna parte din scame. pretul e cam de 10 lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Eu imi spal masina la benzinarii pt ca o spal cum vreau eu...am intalnit in multe spalatorii,ba ca nu mi a spalat o cum trebuie,ba ca a sters o pe portiuni...Asa ca m am reprofilat,spal in loc sa ma uit,sterg maisna fara sa platesc...:icon_thumright: Este mai economic si mai frumoasa...parerea mea...:Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am spalat masina intr-o curte cu spuma activa , cu jet de apa . Totul bine pana la sters :D Incep sa admir tenacitatea lucratorilor de la spalatorie... A iesit cu multe multe dungi chiar daca am sters-o cu piele de caprioara. Ieri am dus-o la Tip top, in Marasti ( Cluj) si a iesit exceptional, baietii spala foarte bine si sterg bine toata masina ! 25 lei int ext ;)

Eu am un bord cu o textura mai aspra care trage firele din carpe , toata e numai scame daca se trece cu carpa peste, oare cu ce sa sterg? Am dat pe o bucatica cu un servetel, inca tot frec sa iasa bucatelele de hartie mici mici dintre zgrumtii materialului :(

Am cautat Tip Top-ul de m-am plictisit duminica :somnmare: , si tot nu l-am gasit. Am spalat-o la Iulius exterior gold (ceara, si solutie cauciucuri inclus),mi-a luat 25 lei (scump n-am ce zice)....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am cautat Tip Top-ul de m-am plictisit duminica :scratch: , si tot nu l-am gasit. Am spalat-o la Iulius exterior gold (ceara, si solutie cauciucuri inclus),mi-a luat 25 lei (scump n-am ce zice)....

Daca nu ma insel,este de la pod din Marasti in dreapta...cand vii catre piata Marasti.... :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca nu ma insel,este de la pod din Marasti in dreapta...cand vii catre piata Marasti.... :)

Inseamna ca nu am cautat unde trebuie, desi la ei pe site au harta cu sediul care e undeva langa biserica Sf. Petru, prin zona BRD Marasti :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, acolo e! Cum mergi spre Marasti din centru, langa biserica Sf Petru o iei la dreapta si a 2-a curte pe stanga pe straduta aia( care da in Dorobanti).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu mai spal masina uneori, in Militari, cum treci de sensul giratoriu de la Cora ,spre Dr. Taberei,dupa calea ferata pe dreapta e o spalatorie Voulis parca.Baietii de acolo fac treaba buna, dar sa mai stai pe langa masina cand fac interiorul, ca mai uita din cand in cand cate ceva.Dar in proportie de 95% e ok.SIngurul dezavantaj ar fi pretul: 20 int+20 ext+5/10 spaga.Rezulta 45-50 ron.Dar odata pe luna merita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, acolo e! Cum mergi spre Marasti din centru, langa biserica Sf Petru o iei la dreapta si a 2-a curte pe stanga pe straduta aia( care da in Dorobanti).

Mea culpa... :) Nu' s nascut in CJ...:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tot pt Cluj : Sunt foarte multumita de o spalatorie nou deschisa pe Traian pe la nr 7 parca, undeva inainte sa ajungi la pod la flip pe dreapta. Foarte frumos a iesit, straluceste incredibil! Si baietii sunt foarte saritori si harnici! chiar m-au impresionat. 19 lei exterior + ceara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Azi am spalat-o la Unirii et.7. Eram singurul client la ora aia (09.30) asa ca au sarit toti pe ea si a iesit super.

Sunt f.multumit :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu unul sunt foarte mutumit de cum iese dupa ce o spal eu, adevarul este ca am un aparat de spalat cu presiune si cu sampoane de la "MA FRA" In acest caz, de multe ori o spal mai bine decat....cei care nu prea au chef de munca(pe la spalatorii) si cand le spui>> te rog frumos, da-i si pe aici....>>> parca l-ai condamnat la munca silnica :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu o spal la Fhl, langa piata din Valea Rosie(Craiova).Uneori e bine, alteori mai putin bine, dar e aproape de unde stau si e mai comod pt mine.

Singura mea nemultumire e ca se mai intampla sa nu prea stearga masina cum trebuie si...cam atat

va salut

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu o spal pe timisoara (acolo unde sta parcat R8 argintiu)

f multumit de ei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Pentru cei care stau in Popesti-Leordeni sau in zona imediat apropiata din Bucuresti . O spalatorie buna pe care o recomand se afla pe strada Leordeni pe partea dreapta cu vreo 2-3 sute de metrii inainte de iesirea pe soseaua de centura.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am fost de doua ori pe Bd. Timisoara, langa frigocom, dar nu spala bine, sunt grabiti asa ca am renuntat. Am incercat si pe Moinesti, la o spalatorie mica, astazi am spalat masina singur acolo, intrucat angajatul avea treaba, si vroiam sa am masina curata. :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De vreo 2 luni spal masina in Tei, pe Grigore Moisil, langa piata(ultima spalatorie pe partea dreapta)

7 rampe, 10 ron interior, 12 ron exterior, la 5 spalari interior/exterior ai una gratis.

Se misca destul de bine baietii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

RSG (Craiova) de la Metro spre Carcea ... foarte multumit!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la spalatoria de cartier (pantelimon) unde spalatorii sunt tovarasi vechi de ai mei...nu arata prea ortodox dar...na...pe de alta parte nici eu :)

treaba buna de fiecare data...cel putin pentru mine :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!