Jump to content

Unde va spalati masinile?


shkoda
 Share

Postare recomandată

Pitstop pe Mihai Bravu, pe la Iancului, aproape de gura de metrou: cam dau buleala aia, nu sterg bine masina de apa, geamurile raman cu urme. Cu toate astea se misca ff repede.

Impresie buna mi-a facut si spalatoria de pe Ritmului, langa statia de microbuze.

Ultima spalare la C&I in Pantelimon, langa Cora.

Super-multumit! Cred ca raman la astia.

In Piatra Neamt, cand ma duc in week-end, o spal la Auto express, iesirea spre Bicaz, si la Open mind, iesirea spre Bacau.

Ambele spalatorii fac treaba a-ntaia.

In Bucuresti inca nu am gasit spalatorie auto sa fie mai competitiva decat astea doua. :angry:

In Buzau - Deukalion (cred ca tot asa se numeste) langa stadion, iesirea spre Ploiesti. Sunt OK.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare

am spalat in ultimul timp masinile in berceni,zona brancoveanu,pe strada alunisului linga luk oil

e foarte curat,chiar isi dau interesul,masinile ies curate si nu se supara prea rau cand apar mici reclamatii.patronul e un domn dragut,mihai,care sta dupa ei umar la umar.

de ceva timp pretul s-a schimbat 20 ron interior/exterior

aveti si un mic baruletz,o terasa,si foarte important!!!frizerie :blink:

recomand

era sa uit,spalatoria se numeste CEMI TOTAL

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cele automate nu spala asa bine.. prefer sa merg la spalatorii obisnuite :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu inca merg la Delta Electronic Service, pe strada Expozitie, langa Universitatea Romano-Americana. Int+ext = 28Ron.

Sunt singurii pe care ii las sa se "atinga" de masina :beerchug:

Acum au facut si un barulet acolo - inainte era un pic problematic de unde iti luai sucul sau cu cine vorbeai pentru asa ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Au avut mai mereu baruletul acolo, insa o vreme a fost "disabled" :)

Tot acolo, desi ultima data cred ca mi-a aranjat spoilerul cu o zgirietura. Nu sint 100% sigur ca de acolo, ca masina era sub orice critica de mizerabila, insa sint sanse mari. A fost singura data cind am dat cheile si am plecat la munca si am luat-o dupa doua ore. A fost cam amabil nenea de acolo cind am fost sa ridic masina. Dar asta e. Toate se vor rezolva pe casco.

Dar macar acolo se face treaba calumea. La exterior. Ca la interior inca nu am vazut spalatorie care sa curete calumea. Mi se pare ca arunc banii degeaba pe interior doar pentru dat cu aspiratorul si atit..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

O spalatorie foarte buna se afla pe soseaua Chitilei, vis a vis de BancPost Chitila.

Se folosesc numai solutii profesionale, Fraber (made in Italy), echipamentele sunt foarte performante (ma refer la aparatele de jetat), adica nu au de alea luate din Bricostore. In plus ai unde sa bei o cafea, un pahar cu apa de la butoi si foarte important:au toaleta.

Este de altfel singura spalatorie unde am curaj sa-mi spal mashina din semnatura.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Am gasit si eu o spalatorie buna si culmea - ieftina un pic mai sus de liceul Viilor la intersectie pe stanga.

Mi-au frecat baietii aia la ea de au innebunit. si cu multa grija.

Exterior + degresant + ceruire - 25 ron.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fratilor, ce spalatorie imi recomandati ca fiind de incredere pt al meu GTI?

Eu spalam masina pe care am avut-o inainte de GTI la spalatoria de dupa Budapesta (cum mergi inspre Tineretului), dar am renuntat de ceva timp pt ca s-a transformat intr-o tiganie crasa (lucrat superficial, numai tigani, manele venind din toate punctele cardinale etc.)

Dupa ce am citit toate post-urile din topic am vazut ca parerea majoritara desemneaza Delta ca fiind cea mai buna, insa trebuie sa marturisesc ca mi-e un pic peste mana sa merg pana la Romexpo. Ma rog, daca vocea poporului ma va indemna o voi face....... :D

Din cate mi-am dat seama alternativele ar fi OMV Sebastian (spalata de unul din baietii care misuna pe acolo) sau cea de pe Panduri la Academia Militara.

Ce parere aveti? (si niste preturi estimative daca se poate)

Multumiri anticipate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu spal vaporul din poza la o spalatorie cu prelata rosie din Prelungirea Ghencea (aprox. 300 m pe stanga de la ultimul semafor inainte de iesirea din Bucuresti). Spalat ext+int 25RON, atentia de rigoare 5 RON, au si cafea, sucuri si ceva reviste! Treaba buna, dar e loc de mai bine!

Unde este spalatoria din Panduri, mai exact???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cum vii de la razoare, dupa ce treci de semaforul pt facut stanga spre academia militara, fix inainte de a intra pe panduri. in dreptul zonei aleia hasurate. nu e mare - vreo 3-4 boxe.

stand in unirii, e destul de aproape de mine; insa nu stiu cat de bine lucreaza....am vazut o groaza de masini scumpe pe acolo, dar cum spunea si altcineva intr-un post anterior asta nu mai e de mult garantia calitatii serviciilor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ozzy - incearca la o spalatorie langa intersectia dimitrov. Cum vii pe stefan cel mare dinspre Iancului si te duci spre obor faci stanga spre centru. Dupa trezorerie(imediat dupa liceul Hasdeu) mai mergi 100 de metrii si pe dreapta e o intrare cu o poarta mare albastra. E o spalatorie foarte buna (costa si mult - 35RON interior,exterior) dar iese bine masina si cel mai important au grija mare de ea.

Dinspre unirii de la hala lui Traian pe linia tramvaiului 14 te duce chiar acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vladpo - mersi mult. cred ca am trecut de cateva ori pe langa ea; i'll look it up.

Btw, am fost azi la Delta si intr-adevar fac o treaba buna. 150 mii exteriorul, iar lucrarea face toti banii. Singura parte proasta a fost ca am asteptat cam o ora pana sa intru in boxa fiindca atunci cand am ajuns aveam cam 6 masini in fata, dar macar am stat in companie placuta (CLS, 2x C Klasse nou, 525d cu pachet de M si un GTI negru :icon_thumright: ).

PS: tipul cu GTI-ul negru nici nu stia de existenta formului, asa ca l-am pus in tema. (astept un adanc prinos de recunostinta pentru propasirea forumului si ridicarea lui pe cele mai inalte culmi ale faimei) :D :( :D :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rm Valcea - Tal Cris

Mult peste tot ce stiu eu.

Super dotati cu tot ce inseamna solutii curatat insecte, rasini, etc.

Singura spalatorie care intr-adevar fac cosmetizare auto.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

legat de spalatoria de pe Panduri, cred ca merita. am mers de multe ori pe jos pe langa ea si am vazut masinile spalate: ca noi! de pret habar nu am dar calitatea: exceptionala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ozzy - daca te duci pe acolo sa spui ca vrei sa ti-o spele Raul sau nea' Gica. Si cand vine le zici ca te-a trimis Vlad cu bora verde. Eu spal masina minim odata pe saptamana la ei si ma stiu bine. Si fac treaba si mai bine.

Oricum si daca te duci asa in necunoscut spala f. bine, dar asa sunt mai atenti la detalii: de exemplu sufla gurile de aerisire si pe unde mai poate sa intre praful cu pistolul sub presiune si dupa ce termina masina sufla pe unde mai ramane apa (oglinzi, ornamente).

A si in plus: nu da si cu ceara ca nu merita. Costa 150 de mii si e acelasi vax ca la toate spalatoriile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O spalatorie destul de buna este pe Nerva Traian,pe dreapta cum vii dinspre Timpuri Noi(aproape vis-a-vis de biserica).130 RON exterior.250 int+ext.Se lucreaza bine,mai rau este ca se asteapta cam mult (minimum 30 min.)

Modificat de Azzuro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Vladpo, da-mi voie sa te contrazic cu ceara lichida....este foarte buna in sensul ca daca ploua, apa nu mai sta pe mashina iar vara , nu sta praful.....poti spune ca raportul calitate/pret este aiurea, in sensul ca 15 lei ceruirea este japca curata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si la delta iti da si cu ceara in pretul spalarii exterioare. Si merita. Prefer sa am o urma de ceara pe masina ca si asa o spal din an in pasti si cine stie ce gainaturi mai stau pe ea. La delta, ultima data au "uitat" jantele, insa la cit au stat la interior nu-i mare bai.

Eu tot nu recomand (cel putin mie nu imi recomand) cea de pe prel Ghencea. Mi-au dat impresia de nesimtiti si chiar au fost.

S-a mai deschis una recent pe Valea Oltului aproape de bd Timisoara. De fapt la 50m de intersectie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la cea din intersectia bdtimisoara cu valea oltului,care se cheama"flipper"am ajuns eu o data.am fost super multumit.foarte amabili baietii,stiu saq vorbeasca,iar patronul(unul din asociati de fapt)foarte prietenos si nu din categoria celor care se plimba printre boxe cu teancu de bani in mana si burta in afara.o impresie foarte buna.au nota 10 din partea mea.dar ajung mai greu cu masina acolo pentru ca e aglomerat iar spalatoria e si mai full.doar seara pe la 10 am sanse

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie nu-mi place deloc cea de pe valea Oltului cu Timisoara pt ca de fiecare data se joaca la casetofon si il dau tare!

Si cu toate ca ceruirea e inclusa in spalarea exterioara, o fac cand vor ei....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Legat de spalatoria de pe Panduri:

1. interior + exterior - 25 RON

2. "atentie" la baieti - de la 5 RON in sus

Eu spal acolo periodic si sunt foarte foarte multumit. Recomand cu caldura.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O spalatorie destul de buna este pe Nerva Traian,pe dreapta cum vii dinspre Timpuri Noi(aproape vis-a-vis de biserica).13 RON exterior.25 int+ext.Se lucreaza bine,mai rau este ca se asteapta cam mult (minimum 30 min.)

Mie chiar nu mi se pare deloc buna!! Spala in graba baietii si mai sunt si obraznici...la un exterior (dupa ce le arat urme de noroi ramase) si evident nemultumit fiind,le las 5 lei si imi zic: numai atat!!! daca stiam ti-o spalam si mai prost!! ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

......la un exterior (dupa ce le arat urme de noroi ramase) si evident nemultumit fiind,le las 5 lei si imi zic: numai atat!!! daca stiam ti-o spalam si mai prost!! :lol:

Daaa vad ca chiar sint obraznici daca iti spune asa :lol: :) :D nu mi-a zis nimeni pana acum asa ceva si eu cateodata las chiar 3 lei fiind unde spal eu exteriorul este 12 lei si interiorul 14 lei. Oricum sunt multumit de spalatorie asta si eu am inceput sa spal 1 data pe saptamana la Mc Donald`s-ul ala de la Buzesti :lol: ca numai stiu exact daca asa se numea ....in spatele la Pta. Victoriei lipit de vulcanizare aia.Spala baietii bine si cu grija dar si in graba ca de fie care data cand ma duc acolo astept cel putin 1 ora si ceva.... Dupa ce da cu solutie si cu apa mai da si cu ceara lichid de la Ma... :lol: (parca chiar a fost si o discutie in forum despre ceara aia si incepe cu MA.. ) In cazul daca parbirizul e murdar se rezolva si asta imediat..... nota 10 de la mine pentru baietii de acolo.

Modificat de _Ikiy_
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In constanta recomand spalatoria de pe unirii in zona azilului de batrani. Interior+exterior 21 ron, se misca repede cu rezultate bune.Bineinteles 5 ron la baieti(cel putin eu asa las). Si fata de altele din constanta sunt peste asteptari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!