Jump to content

Camera marsarier - montare / probleme


hristash
 Share

Postare recomandată

On 10.12.2018 at 8:22, F l o r i n a scris:

demonteaza camera bucati si vezi daca lucreaza si cum lucreaza motorasul

am schimbat nav rns510 cu una aftermarket poti sa-mi spui cum fac legatura la camera? interfata e 1000 ron :(

pot sa iau semnal din mufa cu 26 pini??? 

multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara. Am un RNS 315 din fabrica pe un Seat Altea. Suporta sa nu camera mers inapoi ?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca e sigur RNS 315, da, are intrare de camera.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si daca este 310, tot are intrare de camera - Toare rns-urile x10, au intrare pentru camera

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Departe de mine gandul de a te contra sau contrazice dar nu este corect ce spui:

 

F84C7744-14D1-4A68-BD97-D70FDA3618E4.jpeg

9323B645-32B3-4978-BBEC-7A9D78ECEDFA.jpeg

Nu toate RNS 310 au intrare de camera.

Spor !

Modificat de mihai p
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Foarte interesant, eu pana acum nu am avut onoarea sa gasesc fara intrare de camera - pe ce masina a fost instalata ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 10.01.2019 at 8:11, F l o r i n a scris:

si daca este 310, tot are intrare de camera - Toare rns-urile x10, au intrare pentru camera

poti sa ma ajuti? 

am schimbat nav rns510 cu una aftermarket poti sa-mi spui cum fac legatura la camera? interfata e 1000 ron :(

pot sa iau semnal din mufa cu 26 pini??? 

multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am schimbat nav rns510 cu una aftermarket poate cineva sa-mi spuna cum fac legatura la camera? interfata e 1000 ron :(

pot sa iau semnal din mufa cu 26 pini??? 

multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu poti imperechea camera Oem cu navi AM.Cumperi o camera AM ,o montezi si aia e...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ms Spido prea complicat (financiar) astept pana am bani sa repar nav originala rns 510!

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ba se poate . Dar renunti la modul de camera. Vb cu Akaiu ca te lamureste el

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 02.11.2018 at 0:18, flatzu1988 a scris:

Salutare tuturor ! Am pe masina(golf plus 2005) montat un dvd android de 8 inch. Am camera de marsarier montata de când aveam vechiul dvd. Atunci mergea doar ce am montato. dar acu nu mai merge. Am pus plus de la bricheta și masa la caroserie. Cred ca e arsa camera. știe cineva o varianta dacă pot sa o masor cumva cu multimetru digital? sau sa-I las sursa de curent și sa o masor la ieșirea video a camerei? Ce valori trebuie sa aibă dacă e buna? Se poate măsură semnalul la mufa de intrare în radio cd ? Dar în semnalul din camera ? Mulțumesc anticipat

f791b118471c2406506bdfb367292252-6573747-400_400.jpg

Nu te supara, camera pe care o ai isi face treaba pe timp de noapte?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut 

Am chizitionat o camera marsarrier pentru Golf 7 MK 7 care este basculanta in clapeta de deschidere a portbagajului dupa cum se vede in fotografii ,

Va rog sa ma ajutati cu urmatoarele conexiuni are cam multe fire si nu ma descurc cu urmatoarele

1 Firul albastru "REAR ALBASTRU" unde se conecteaza ?

2 Firul ROSU DE LA MUFA R C A TATA (este scurt) unde se conecteaza ?

pana acum am conectat mufa mama (fire GALBEN-NEGRU ) la mufa tata de pe masina si usa de la potbagaj nu s-a deschis 

IMG_4941.JPG

IMG_5131.JPG

Untitled.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara

a montat cineva o astfel de camera pe masina lui?

cum fac cu firele care intra la becurile de la număr?raman in aer?n-o sa am eroare de bec ars?as vrea sa știu înainte sa o comand!multumesc

73647F5C-81A4-4869-B69F-EA06151D68A6.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

firele de la becul de numar le legi la firele de la ledul din camera.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Camera are doar 2 fire:cel care pleacă la marșarier și cel de la rns ! Probabil led-ul se aprinde odată cu camera 

Modificat de FlorinMatt
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ledul se aprinde când bagi în reverse. Nu îți dă eroare de bec ars, dacă la a doua lampa e becul bun

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
On 14.01.2019 at 17:30, lucaflo26 a scris:

Ba se poate . Dar renunti la modul de camera. Vb cu Akaiu ca te lamureste el

un nr de telefon ? nu stiu cum sa-l contactez pe Akaiu 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am montat Flip Camera (vezi 6 posture mai inainte )

Legaturile le-am facut la unitatea MIB 8912 asa cum se vede in postul de mai sus .

Totul functioneaza bine , camera se deschide , imaginea apare pe monitor doar ca emblema VW si camera nu se inchide totdeauna  cand scot din marsarrier chiar daca plec cu masina inainte .

Stie cineva de ce nu se inchide de fiecare data ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu de temporizare dar nu se mai inchide nici dupa 10 minute am mers 2km de proba si nu s-a inchis , cred ca a ramas blocata .

Am incercat de mai multe ori si tot asa a ramas , cand bag in marsarrier se aude casi cum s-ar deschide apare imaginea pe monitor , scot din marsarrier si ea sta tot ridicata .

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Jetta20tdiHLDSG6

pai...ca orice mecanism, trebuie desfacut si vazut ce-l tine, gripeaza. daca se poate asta da, se poate repara. daca nu se poate asta atunci nu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!