Jump to content

Faruri Touran


lucaflo26
 Share

Postare recomandată

Incearca de pe ebay.de acolo am vazut sau pe site ul lor hella.com

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Am si eu o intrebare. Apar ceva interferente cu calculatorul masinii la montarea unei instalatii xenon aftermarket? Sau alt gen de probleme?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu . Eu am pus lupe bixenon originale cu balasturi originale care sau ars si am pus balasturi after de 1 an si merg impecabil si nici o problema pina acum

Sent from my iPhone using Tapatalk

Modificat de flotouran95
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ceva sugestii de kit xenon aftermarket mai de calitate?! H7

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu sa iti zic ceva anume. Habar nu am intreaba in aria de vinzare si sa iti dea macar garantia la ele . Banuiesc ca ai lupe pe far asai cu H7 sau ma insel?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am lupe dar vreau sa iau faruri cu lupe si sa montez xenoane in ele dar citisem undeva ca interfereaza cu stergatoarele de parbriz sau ceva de genul....poate am retinut eu gresit

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie sa fie Can-Bus kitul?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Modificat de YoYo_man
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu ce sa iti zic. Pina acum eu nu am avut probleme asa cum am specificat. Spor si sa stii ca e alta viata cu xenon . Sfatul meu e sa iti pui becuri de 4300 k am avut si de 6000 k dar am revenit la 4300 k

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie sa fie can-bus kitul? 4300 sunt mai galbene nu? Sunt mai bune pe ploaie,am ibteles, sau de ce ai renuntat la 6000?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da sa fie cu can bus. Da pe ploaie si pe ceata se vede excelent cu cele de 4300 k vorbesc din perspectiva unui sofer care face multi km si in tara si afara si poarta si ochelarii de vedere (ce sa fac am imbatrinit si eu)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E diferenta mare pt ca eu totusi as vrea de 6000. Imi place mai mult lumina

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aicii fiecare cu gusturile sale nu ma bag

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@yoyo diferenta nu e foarte mare dintre 4300 si 6000, cu cat e mai mare temperatura cu atat urca spre albastru-violet.

Poti folosi 6000k fara nici o problema, chiar citeam pe niste forumuri din afara, ca schimbau xenonul oem 4300k cu cel de 6000k.

Daca vrei un sfat de achizitionare, intra pe http://lumini-auto.ro , sper sa nu se considere reclama, eu de acolo mi'am achizitionat si am fost foarte multumit.

O zii buna!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum adica nu iti permite calculatorul?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E complicat montajul? Se poate face singur ? Plug and play dau trebuie taiat ceva?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Montajul e destul de usor de facut, acuma depinde si de tine daca ai mai mesterit pe la masina sau nu.

Nu trebuie sa modifici nimic, n'ai de taiat nimic. Mai exista varianta sa te duci la un service care sa ti le monteze daca nu vrei sa te "murdaresti" :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

V-ati pus careva DRL pe touran!? De care si cum?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu caut de ceva vreme.

Eram gata sa pun de S6 insa erau prea mari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De integrat in grilele de la proiectoare sau altundeva putem si noi.

Important e sa gasim ceva care da lumina puternica, focalizarea sa fie corecta si sa fie fiabile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut. Sper ca nu am gresit topicul si va rog sa-mi explicati ce defect am la reglajul farurilor din buton,pentru ca doar cel din stanga se ridica putin si nu intotdeauna, cand il actionez. Uneori mi se pare ca daca lovesc usor bordul in zona butonului de reglare(poate e doar o impresie) farul de care vorbeam incepe sa reactioneze la comanda primita.Cel din dreapta nu functioneaza. Sa fie vorba de ceva relee,sau de sigurante? Va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E ars motorasul de la farul din dreapta asa am patit si eu ar trebui sa schimbi doar motorasul .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am sa-l verific cu aparatul de masura sa vad daca e ars. Multumesc flotouran!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie desfacut farul nu e greu dar trebuie sa stii ce sa faci.Sa fii foarte atent acolo ca asa usor se rupe locasul unde intra suportul de la far(oglinda) pe motoras.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!