Jump to content

Suspensii Sport


dragos_85
 Share

Postare recomandată

Eu nu mi-as pune suspensia sport nici daca mi-o da degeaba.Eu nu sunt multumit nici de suspensia stock,care mi se pare prea joasa si prea slaba d.p.d.v. a sarcinii maxime,cel putin iarna asta mi-a scos par alb trebuia sa fiu atent la orice bucata de gheata sau zapada de pe asfalt sa nu cumva sa atinga pe dedesubt.Am patito chiar si vara trecuta,eram pe varianta in bacau si din cauza tirurilor si a calduri s-au format canale,aveam cam 60-70 km/h cu un prieten in masina cand am atins pe dedesubt.Am tras pe dreapta galben la fata,am zis ca am bulit capacul la baia de ulei.Mentionez ca am suspensie stock noua,montata vara trecuta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 341
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dreamer

    24

  • cipriangolf

    15

  • ovidiu89

    13

  • sonnic53

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare, ByZ, m-am uitat acuma la masina, nu credeam ca e asa simplu sa vad bulinele alea, uite o poza modificata cu un arc, cred ca e ca al meu, asta nu conteaza dar am desenat eu bulinele alea, nu stiu sigur daca era portocaliu sau rosu, imi pare mai mult portocaliu si portocaliu am desenat. Ce sfaturi imi dai, ce arcuri sa caut, de la ce motorizare? MS, numai bine

post-58504-1263396626_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pare ca arcurile respective sunt de pe motorizarea ta.Am cautat in disperare si nu gasesc sa scrie pe undeva ce inseamna fiecare culoare...

Incearca sa afli ce greutate are un 1.4 ABD poate e mai usor si iei arcurile de la el.Stiu doar ca greutatea la golf 3 variaza intre 960−1380 kg.Vezi intai ce greutate are al tau...

Imi pare rau ca nu am putut sa te ajut cu mai multe.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

MS, m-ai ajutat f mult cu bulinele alea, din una in alta am ajuns de pe google tot pe forumul nostru si din adresa in adresa am ajuns sa vad tot mai multe, nimic exact, mai mult se vorbeste de G4 si alte minuni, despre G3 nimic. Cel mai usor o sa imi spuna baietii de la service cum sa fac sa o mai las de fata, sa se incrunte putin :icon_rambo:

Pana ajung la ei mai scotocesc netul ;) numai bine.

Aici sunt 2 adrese:

http://vwforum.ro/index.php?showto...635&hl=arc*

http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=1464067&page=1 (aici o sa insist si o sa caut la sectiunea GIII & JETTA)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As vrea si eu sa pun niste arcuri mai rigide pe spate da sa nu coboare tare.. arcurile pe care le am sunt stock de pe GL cam uzate + ca am jante ats pe 15 et 20 j7 si cand am 4 in masina cam atinge la aripi la hopuri, denivelari. Ce arcuri imi recomandati, sa pun niste arcuri de gti, vr6 daca se potrivesc ? astept niste pareri

Daca pun site arcuri sport si pun si niste distantiere de cauciuc sa fie mai putin mai inalta, e bine poate afecta cu ceva ?

Pentru mine aveti un sfat ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu este mare combinatie cu suspensiile astea sport, vorbesc in cunostinta de cauza ca daca imi zice cineva ca merita sa ai asa ceva in bucuresti fac schimb cu el cu unele stock :) avand in vedere ca am ramas de 2 ori suspendat, de nu stiu cate ori am spart prelungirea de bara fata, am lovit pragurile, toba(sport) plasticele fac destul de mult zgomot... si multe altele.Acum ramane la alegerea ta daca le schimbi sau nu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fac eu schimb cu tine :))..am suspensie stock cu amortizoare pe gaz..mie se pare prea inalta a mea :-?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Suspensia sport isi merita toti banii, cel putin la mine! Chiar daca am spart rezervorul, daca am atins pragurile, toba, chiar daca am ramas suspendat pe fagase, tot nu ma intereseaza. Senzatia care ti-o ofera o suspensie sport e tare frate, sa nu mai vorbim de stabilitatea pe care ti-o ofera. Am doua masini si pe ambele merg cu suspensie sport!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca vrei suspensie sport, trebuie sa stii sa faci cateva sacrificii...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu intereseaza pe nimeni o suspensie sport?

Eu imi doresc una normala daca vrea cineva PM

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-am pus recent suspensie sport , in afara ca sunt o multime de gropi in tara asta frumoasa , si ma gandesc la suspensie ca am dat o gramada de bani si merg mai usurel prin orase, totul e ok , nu mai spun de stabilitate ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stelyan...as face eu schimbul, dar sunt din bucuresti :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu o intrebare daca se poate , am suspensie sport reglabila (filet pe amortizor) si cand o sa vina timpul o sa trebuiasca sa schimb amortizoarele....Unde sa gasesc amortizoare sport reglabile ??un site ceva ,poate din Romania....Atasez poza cu suspensia mea ...

post-13282-1264331425_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu zic sa stai linistit telescoapele o sa te tina ceva timp. Mai bine iti faci griji atunci. daca e sa cauti se gasesc destui oameni care aduc din germanica o gramada de lucruri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

suspensia sport merita pusa doar pt cei care circula pe drumuri fara gropi si in Romania noastra nu cred ca gasesti asemenea drum...am avut si eu suspensie sport dar am schimbat-o cu una stock cat am putut de repede... :vaidecapulmeu:

Modificat de florin250
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am telescoape SAX se comporta excelent am mers vine in spatele unui prieten cu un g3 recent adus din germania cu suspensie sport milimetric si atingea pe araturile care se numesc drumuri la noi in schimb la mine nu se simtea asa.Ar trebui sa ne punem chiloti in geam in loc de roviniete mai ales dupa ce a scos iarna la iveala isi bat joc de noi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu o intrebare daca se poate , am suspensie sport reglabila (filet pe amortizor) si cand o sa vina timpul o sa trebuiasca sa schimb amortizoarele....Unde sa gasesc amortizoare sport reglabile ??un site ceva ,poate din Romania....Atasez poza cu suspensia mea ...

Salut, din cate vad suspensia e JOM. Iar cand o sa vina vremea sa iti schimb amortizoarele, mai bine cumperi din nou tot kitul de suspensii ca tot acolo o sa iesi cu pretul. Un kit de suspensii reglabile ca si ale tale costa in jur de 250 de euro daca mai tin bine minte, iar amortizoarele o sa te coste cam 70% din pretul kitului daca le cumperi separat.

P.S: imi poti spune te rog de cat timp ai suspensia si cum se comporta?? E o curiozitate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Norbi GT: o am din octombrie 2009 , e multumitoare pentru cei care le place suspensia sport si se comporta foarte bine ...merita banii pe care i-am dat ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

salut tuturor!acesta este primul meu post,asa ca daca nu-i la locul potrivit,iertat sa fiu!!eu mi-am cumparat masinuta,un vento din 93 cl.1,8,90cp echipata cu suspensie sport(arcuri+telescoaope)dar dupa un an si cam 10000km sa-u dus cele de pe fata cu toate ca am avut mare grije de ele!intrebarea mea este ca pot schimba amortizoarele fara a schimba si arcurile sport,pentru a nu schimba garda la sol?HELP please!! :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se gasesc sa cumperi telescoape sport noi separat acuma am vazut ca majoritatea le dau la set adica toate 4

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

va salut, sper sa nu postez aiurea, in legatura cu o suspensie sport, am asa ceva pe masina mea cea de la avatar problema e ca botul e putin mai ridicat ce pot sa-i fac sa o aduc la acelasi nivel cu spatele ? multumesc. daca am postat aiurea sper ca un moderator sa stearga acest reply. scuze dar sunt nou pe aici. stiti cum e, din greseli inveti :vaidecapulmeu: astept niste sfaturi.. idei... orice.

Modificat de damnedbastard
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Verifica amortizoarele spate,poate iti sunt duse. (eu asa am patit) Daca sunt ok, cauta ceva flanse sa iti ridice spatele.

Bafta :vaidecapulmeu:

Modificat de v@sy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

amortisoarele spate sunt bune nu au nimic, am observat ca nu sunt singurul care are aceasta mica problema.. aveti idee ce as putea sa folosesc sa pun la mortizoarele spate sa o mai inalt putin daca e ? ma refer la material sau daca are cineva asa ceva pe masina si daca poate adauga niste poze. multumesc

Modificat de v@sy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt flanse de cauciuc....cred ca sunt si de vanzare, nu imi mai amintesc unde am vazut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

totusi mar ajuta o pagina ceva.. de unde sa fac comanda, sau nu stiu.. :10[1]: orice.. o idee o poza.. :D as vrea sa-i ridic putin spatele eventual sa ajunga la acelasi nivel cu fata.. ar fi perfect.. nici prea ridicat sa-i strice aspectull.. daca ar fi la acelasi nivel ar fi perfect.

Modificat de v@sy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!