Jump to content

Suspensii Sport


dragos_85
 Share

Postare recomandată

Din cate am citit (toate cele 12 pagini) am ajuns la concluzia ca unii spun ca e bine sa pui doar arcuri sport pe amortizoare stok alti spun ca nu e bine ca se duc amortizoarele........pana la urma am sa pun amortizoare noi cu arcuri sport si o sa vad cat ma duc amortizoarele ca nu am de gand sa vad mashina prea curand!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 341
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dreamer

    24

  • cipriangolf

    15

  • ovidiu89

    13

  • sonnic53

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

ar merge arcuri care lasa masina 30-40mm daca pui altfel de arcuri o sa solicite prea mult amortizorul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ms pt confirmare oividiu!!!! Acum de unde dracu fac rost de niste arcuri sport care sa coboare mashina 30 mm !!! pe okazii sunt dar nu raspunde nici unu la mesajele mele!!! care aveti arcuri sport vreau si eu!!! pretz va rog frumos

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tocmai ce le-am dat pe ale mele acum putin timp...oricum , in continuare imi mentin parerea ca pe amortizoare stock nu e ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

va pot da eu la schimb macar pe cele dupa spate ..

dar daca vi le dau si cu telescoape cu tot nu pot avea arcuri normale cu telescoape sport :)

sunt in stare buna .. amn2

Modificat de Changeme
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

le vreau pe toate 4 nu doar pe spate ca nu am facut nimic ori le pun pe toate 4 ori nu ami pun deloc.....deci cine are 4 arcuri sport g3 sa ma anuntze!!!si apropo dreamer cat de repede se pot duce amortizoarele stock dale naiba ca nu or pica in cateva lunii!! pica in 2 3 ani ca ele normal sunt facute sa reziste ceva timp adica cele care le am eu pe mashina cred ca sunt originale din fabrica!!! si mashina are 17 ani asa ca totushi si in 3 ani daca pica ma scotocesc eu de inca 5 mil sa mai iau un set bine daca o sa mai am mashina :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu vreau suspensii sport complete (arcuri + amortizoare) , atat pt stabilitate cat si pt look , dar nu vreau sa fie foarte rigide . Deci care ar fi compromisul ideal intre stabilitate la viraje , garda mai joasa si confort ?? ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai putea sa te interesezi de niste suspensii reglabile. cred ca asta cauti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt foarte scumpe cele reglabile !!! ok atunci daca vrei facem schimb adica 4 arcuri + 4 telescoape Sport eu unu as prefera confortu , cu toate ca zambesc ca un copil cand iau o curba foarte stramta cu o viteza mare , intradevar e f stabila dar e rigida rau

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

baietzi am gasit la cineva niste arcuri weitech verzi stie cineva cat coboara garda 30 mm 40 mm stie cineva ceva sa stiu si eu daca le cumpar sau nu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pot cobora intre 30-60 de mm,trebuie sa cauti modelul de arcuri pe google,poate dai de ele sau sa il intrebi direct cat coboara. Un 40/50 ar fi ok,dar nu le monta acum inainte de iarna ca sa nu fi plug.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu montati arcuri sport cu amortizoare normale pentru ca amortizorul ramane fara cursa de lucru . Am avut arcuri -40 pe amortizoare normale si am mers numai pe tampoane. Amortizoarele sport sant mai scurte si lasa loc ca suspensi sa lucreze. Nu stiu daca m-am facut inteles asa ca mai atasez o poza cu diferentele intre cele doua tipuri

post-12008-0-70368500-1291110901_thumb.j

post-12008-0-91928900-1291111676_thumb.j

Modificat de Danny78
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

VA SALUT.Sper ca nu postez aiure.Problema mea este urmatoarea-la viteza de 70-75km simt ca masina nu mai are stabilitate pe spate se misca stanga dreapta si abia tin directia Asta se intimpla pe un drum care este din piatra mica(margaritar)cu bitumDeci drumul nu este perfect orizontal Daca nu scad viteza si iau mai multe denivelari incepe si face ca barca de spate PE ALTE DRUMURI NU FACE CHIAR PESTE 100.MENTIONEZ CA PE ACEL DRUM AM MERS CU 100 SI SE COMPORTA NORMAL ERA STABILA .CE SA INTIMPLAT ACUM NU STIU. VA MULTUMESC SI ASTEPT PARERILE VOASTRE

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca suspensia a venit asa din fabrica ( arcuri sport + amortizoare sport) nu e bine sa pui arcuti normale pe amortizoarele sport, deoarece amortizoarele sport sunt concepute sa "lucreze" pe o cursa mai scurta decat cursa unui telescop normal

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai eu zic ca poate fi si de la roti necentrate, cauciucuri cu bolfe

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

rotile tre centrate din nou dupa schimbarea telescoapelor??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca e vorba de amortizoare fata .. trebie facut unghiul de cadere ( /\ ) daca e spate nu , dar o roata dezechilibrata va da senzatia de directie imprecisa de jocuri in directie Etc .... de la viteze de 90 Km/h sau daca e grav chiar de la 70 Km/h

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut baieti am si eu un golf3 cu suspensii sport sunt foarte mandru de ea cum se aseaza la drum si in curbe are o stabilitate super dar cand circul pe drum petecit sau ulite imi vine sa merg pe jos si cum e la noi mai mult drum rau decat bun...(sa traim bine!!!).Va rog cu niste sfaturi as vrea sa schimb suspensia sport cu una reglabila (nu normala)nu vrea sa arate nici tractor,ceva un pic mai inalt si mai putin rigid sa nu mai simt toate craterele,deja incepe si plasticaraia sa se auda si nu imi place deloc.Ce arcuri si telescoape mi-ati recomanda,ceva bun si pret acceptabil,marca?Mersi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

suspensia ta-technix are un raport calitate/pret foarte bun

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Ovidiu suspensia ta-technix e normala sau reglabila?La pret,aproximativ stii cat costa?Mersi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

depinde de care vrei e si fixa si reglabila. cauta pe google si o sa gasesti site-ul lor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

am schimbat si eu in sf suspensia sport spate cu una normala de vr6 alta viata :) uitai cu ce am ramas pe cap

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!