Jump to content

Stergatoare Parbriz


sheevah
 Share

Postare recomandată

Preţul este de aprox. 100 lei, complet brat şi ştergător, la reprezentanta.

Codurile sunt acestea:

b 6Q6 955 425 A - lamelă (ştergătorul)

6Q6 955 707 C - braţ

N 106 092 04 - piulită

6Q6 955 435 B - capacul ce acoperă şpriţuitorul

6Q6 955 758 - garnitură

Modificat de WNS
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare.

Vreau sa-mi schimb si eu lamele la stergatoare... dar cu toate ca am citit tot despre stergatoare tot nu stiu de care anume am eu, si ce anume trebuie sa cumpar... Repet, vreau decat lamelele cauciucate nu tot bratul.

Atasez si o poza, sper sa ma lamuriti...

Se vede si in poza ca a inceput sezonul umed si trb sa ma echipez :angry:

post-15233-1228313634_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator
Codurile sunt acestea:

b 6Q6 955 425 A - lamelă (ştergătorul)

6Q6 955 707 C - braţ

N 106 092 04 - piulită

6Q6 955 435 B - capacul ce acoperă şpriţuitorul

6Q6 955 758 - garnitură

Ceva mai sus a postat WNS codurile. Ai stergatoare AeroTwin.

post-2440-1228314548_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Razvan alea sunt codurile pt stergatorul de la luneta. :)

tiefschwarz vad ca esti din Craiova, poti merge la Serpico sa cumperi un kit ce contine numai lamela si dopul din capul stergatorului.

Codul pt un astfel de kit este: 1K0 955 429 B si costa undeva in jurul a 20 lei. Deci cu 40 de lei rezolvi problema. Iar la schimbat daca nu te descurci, te pot ajuta cu placere, poate treci pe la vreo intalnire si rezolvam imediat. :icon_thumright:

Numai bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi mult WNS.

Am observat ca acolo postasei pentru luneta de g5 dar m-am gandit ca lamela are acelasi cod ;)

O sa-mi fac un drum pana la serpico, daca tot ai spus ca lamelele originale ti se par cele mai bune.

Daca nu reusesc singur te caut eu. ;)

mersi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru stergatoarele clasice: am luat set Valeo cu 26 RON pt Golf3/4/ Octavia. Sunt OK, dar parca "nu dau" prea bine pe G4, prin urmare le-am pus pe G3.

Pe G4 le aveam pe cele originale, dar incepusera sa se rupa lamele de cauciuc pe la capete din cauza uzurii. Oricum erau foarte silentioase, asa ca m-am hotarat sa "le recuperez". Am taiat din capete la lamela de cauciuc mai mare si am montat-o pe stergatorul din drepta. Lamela de la stergatorul mare din dreptul soferului am inlocuit-o cu una de la un stergator Alca de 22" din care am mai taiat putin (am avut experiente bune cu aceasta marca si sunt ieftine).

Acum e OK.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!Vreau sa schimb si eu stergatoarele(numai lamele).

Cine imi poate spune ce fel de stergatoare am eu?Multumesc anticipat!

post-23473-1228686501_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai fix ca ale mele. Iti scartaie?

Daca vrei sa le schimbi total codul la Valeo e C5348.

Nu mai da quote la postul anterior pentru ca este interzis de regulament!

Foloseste "add reply" sau "fast reply".

Multumesc!

aryes13

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

imi scartaie cel de pe spate iar cele de pe fata nu mai sterg bine!Deci sa inteleg ca sunt valeo.

Ms de raspuns!Salut

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stergatorul de pe spate la g4 variant se gaseste si separat sau este numai set? imi scartaie cel de pe spate si e cam enervant mai ales acum in perioada asta... oare prin cora, carrefour pot gasi stergatorul sau pot sa iau lamela si sa o schimb?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Eu nu am vazut prin carrefour,real,metro,kaufland etc stergator pt luneta (marimea 33 din cate am inteles).Se gaseste numa la reprezentanta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Si eu am cautat in zadar stergator spate(33 sau 35 cm) pentru Golf 4.Am inteles ca se potriveste si cel de la Golf 5 dar nici din acela nu am gasit.Cele mai mici stergatoare care le-am gasit in comert sunt de 38cm si nu se potrivesc.Se pare ca singura varianta e sa il comand de la reprezentata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pt.luneta,eu am gasit Bosch de 34 cm,dar nu-mi place cum sterge.

Pt.parbriz am luat Champion si pot sa spun ca sterg f.bine si silentios.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru luneta va recomand stergator aero+brat de golf V. Sterge foarte bine :ceuameni:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti spune te rog unde ai gasit pentru luneta?

Am gasit la magazinul ProMotor de pe str.Agricultori colt cu Matei Voievod (dar a cautat tot depozitul pana mi-a gasit)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut tuturor ! Tocmai vreau sa-mi schimb stergatoarele aero la Golfu-ul meu si nu stiu ce sa aleg (am brate pentru stergatoare aero din fabrica). Vreau sa aleg intre Bosch si Valeo, si nu stiu care ar fi mai bune. Voi nu aveti experiente cu stergatoare bosch sau valeo?, nu ma refer la retrofit. Valeo este ceva mai scump decat Bosch cu vreo 26 de lei, Bosch e 100 de lei si Valeo 126. Vanzatorul de la magazin imi zicea ca Bosch nu sunt bune pentru ca sunt produse in Turcia, cred ca e adevarat in cazul stergatoarelor normale, dar in cazul stergatoarelor aero nu stiu, din cate stiam eu Bosch aerotwin e produs in Belgia.

Modificat de Cyber_thug
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am rezolvat ceva mai ieftin problema. Se găsește la orice dealer VAG un kit de

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mutumesc frumos WNS, doar ca eu vreau sa schimb cu totul stergatoarele pentru ca s-a albit putin cauciucul de pe exteriorul lamelei(probabil de la soare), si vreau sa o schimb cu totul pentru un fresh black look.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu am inlocuit stergatoarele Valeo Aero cu Bosch Aero si nu este nici o diferenta, ambele curata la fel de bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai fix ca ale mele. Iti scartaie?

Daca vrei sa le schimbi total codul la Valeo e C5348.

Nu mai da quote la postul anterior pentru ca este interzis de regulament!

Foloseste "add reply" sau "fast reply".

Multumesc!

aryes13

la fel am si eu, insa vreau sa-mi pun din cele cum a postat colegul cu masina albastra. unde pot gasi asa ceva si la ce pret? m-ar interesa sa schimb cu tot cu brat. si pe spate, la fel, sa imi cumpar altul pentru ca cel pe care il am nu prea mai face fata.

m-ar interesa si de unde gasesc (hypermarket, etc. + numele acestora), sau mai degraba prin targoviste, daca stie cineva.

Modificat de mihaic99
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In cele din urma am mers la reprezentanta VW si am luat de acolo stergatoarele, sunt mai scumpe cu vreo 30 de lei decat cele din magazin(pret 2X77 RON) Cred ca sunt produse tot de Valeo sau de SWF care apartine tot de Valeo. Majoritatea stergatoarelor aero OEM sunt produse tot de Valeo,doar ca probabil nu sunt produse in aceeasi fabrica cu cele pe care le gasim prin magazine. Numai bine.

MihaiC99 daca vrei sa schimbi cu tot cu brate o sa te coste 280 de lei bratele si 155 de lei stergatoarele de la reprezentanta. Sincer cred ca sunt mult superioare celor retrofit gasite prin hypermarketuri, dar si pretul este destul de mare.

Codurile sunt :

1J1 955 426 B stergator aerotwin dreapta

1J1 955 425 B stanga aerotwin stanga

1J1 955 409 D brat stanga pentru stergator aero

1J1 955 410 D brat dreapta pentru stergator aero.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am inlocuit stergatoarele vechi "Wurth" cu un set de Boch aerotwin (160 ron setu) si sunt foarte multumit de ele!Curata parbrizul perfect.Sunt foarte multumit de ele.Va recomand cu incredere aceste stergatoare :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
MasinaPoporului

Eu am pus stergatoare de la BOSCH (16 RON cel mare si 15 RON cel mai mic) si sterg foarte bine.

P.S: Pentru cei din IASI la AutoCenter

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!