Jump to content

Ce motor aveti pe Fabia?


Akebono
 Share

  

887 voturi

  1. 1. Ce motor aveti pe Fabia?

    • 1.0 (40 kw) AQV/ARV/ATY
      1
    • 1.2 (40 kw) AWY/BMD
      66
    • 1.2 (47 kw) AZQ/BME
      202
    • 1.4 (45 kw) AZF
      60
    • 1.4 (50 kw) AME
      50
    • 1.4 (55 kw) AUA/BBY
      125
    • 1.4 (74 kw) AUB/BBZ
      115
    • 1.4 tdi (55 kw) AMF
      24
    • 1.9 sdi (47 kw) ASY
      65
    • 1.9 tdi (74 kw) ATD
      50
    • 1.9 tdi (96 kw) ASZ/BLF
      16
    • 2.0 (85 kw) AZL/AQY
      6
    • 1.4 (50 kw) AQW
      62
    • 1,4 tdi (51 kw) BNM
      31
    • 1,4 tdi (59 kw)
      18


Postare recomandată

Salut. 1.2 BME 47kW HTP

O am de 2 saptamani si inca nu am schimbat nimic la ea. Aaaaaaa, ba da, aseara am luat huse, k asa a vrut nevasta!

poti posta si poze in aria Huse fabia?

Atentie

Topicul despre huse este in alta parte; nu continuati aici discutia. Multumesc.

Modificat de BLiTZ
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut,

Am si eu 1.9 TDI 74kw plus un mic chip, insa din pacate nu stiu cati caluti ii da in plus, apropo forumul e super tare, si am multe de invatat avand in vedere ca sunt foarte foarte incepator si nu m-a atras niciodata mecanica si toate cele.

Bafta in toate!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

kryss782001

salut,fabiuta mea are un 1,4 16v bky,75cp.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

votat 1.4 (74kw) AUB

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
Sper ca nu am uitat ceva.

Cred ca anumite pozitii vor ramane libere ... insa nu se stie.

Sper sa ne ajute sa avem o statistica mai buna. Forumuri similare cu al nostru au asa ceva.

Am facut numai pentru fabia ca un experiment. Daca prezinta interes rog colegii cu celelalte modele skoda sa faca ceva similar.

salut eu am motor de 1,4 AZF dar are 44kw nu 45 kw cum este trecut in tabel cred ca ar trebui modificat tabelul nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

fabia 1.9 SDi - 64 cp...si asa cum zicea cineva...NICIODATA NU E PREA TARZIU...si completez.. PTR UN tuning!

post-51401-1248182730_thumb.jpg

post-51401-1248182749_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

caut sa cumpar o skoda fabia si din ce am vazut pe net de prin anul 2000 sunt cu euro 3 si euro 4, acum dupa ce ma orientez sa fie euro 4? stiu ca la opel am x16xel unde primul x coincide cu euro 2, daca aveam z era euro 4, ceva de genul acesta este si la skoda? astept un raspuns cat se poate de repede si cat se poate de corect. las si un nr de tel 0741240067 , dati bip si va sun eu. ESTE URGENT sa aflu aceste date. multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Euro 2: AZE (1.4 mpi 44kw), AME (1.4 mpi 50kw)

Euro 3: ASY (1.9 SDI) , ATD (1.9 TDI)

Euro 4: AUA (1.4 55kw) AUB (1.4 74 kw) AZL (2.0 85kw) AZF (1.mpi 44kw) AQW (1.4 mpi 50kw)

Succes

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

codul de omologare din talon iti spune totul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Preferabil ar fi sa iti iei o Fabia cu an de fabricatie 2002/2003, cand au mai trecut din "bolile copilariei".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Negresa, inteleg ca ai o urgenta dar imediat dupa rezolvarea ei voi muta topicul alaturi de cel vechi Ce motor aveti pe fabia pentru ca nu sunt nimanui necesare 10000 de topic-uri deschise!

P.S. ti-am editat titlul topicului pentru ca am primit reclamatii de la alti useri ai forumului!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vali, ai uitat de 1.2HTP 47kw BME :coffee_lol: e tot Euro 4

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aline, vai, dar se putea sa uit de hashtepeu? :) Doar ca omul a zis "de prin 2000", ori cred ca hashtepeu nu era nici pe planseta la ora aia, a fost introdus dupa 2003.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc tuturor pentru raspunsuri si mai am o rugaminte, cam in ce zona a motorului pot vedea seria si tipul motorului? inca odata multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

codul motor se gaseste la prinderea dintre cutia de viteze si motor si mai poate exista un sticker pe protectia de la cureaua de distributie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Info despre despre masiana este la roata de rezerva in parte stanga pe un sticker. Cel putin asa este la mine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Buna ziua

Am o Skoda Fabia Confort

1.4 50kw AQW 2001

:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pt. inceput: Am o Fabia 1.4 MPi, 2002, AQW, 50KW,

Am fost astazi la RAR pt o cerere de consultanta in vederea stabilirii clasei de poluare. Domnii ingineri mi-au spus ca au nevoie de codul european de omologare pt. ca din talonul si CIV-ul din tara de origine a masinii nu reiese clasa de poluare, ca urmare mi-au aratat de unde scot codul( e undeva langa baterie), iar codul e cam asa: e11*98/14*0123 , nu au putut sa raspunda pe loc daca e EURO 4 sau 3, pt ca trebuia vorbit la bucuresti, care normal dureaza pana maine, Stiti ceva despre acest cod? Ca nu mai am rabdare pana maine. Merci mult, si daca stie cineva de codul asta va rog sa imi spuneti si mie ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e euro 4. aqw am si eu. si in plus, al meu e din 2001, deci eu zic ca 100% e euro4

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e euro 4. aqw am si eu. si in plus, al meu e din 2001, deci eu zic ca 100% e euro4

Si eu asa stiu, ca e euro 4, nu cunosc pe nimeni cu aqw care sa imi fi zis ca e euro 3. Azi am fost din nou la rar sa aflu rezultatele autopsiei, dar degeaba. acum imi cer o poza pusa pe CD cu placuta de identificare a motorului, unde apare si codul asta european de omologare, le-am dus si cd-ul si acum astept, am fost purtat de 5 ori!!! , in definitiv eu am platiti o taxa pt. serviciul asta de asa zisa consultanta. Nu pot nici sa mearga la buda oamenii astia pana nu cer aprobare de la RAR Bucuresti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok, se pare ca 1.4 AQW produs in Slovacia e EURO 3 iar cel produs in Cehia e EURO 4. Interesant, bine ca al meu e din Cehia

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut,

Eu am 1,4 16v 74KW (100 CP) BBZ (este break)

Am votat cu morotul care are aceeasi putere.

Mihai

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1.9 TDI 131CP ASZ

Modificat de Grimstone
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Bun gasit voua!

Intru si eu in trafic cu un prim post si cu o Fabia Classic 1.4 Mpi 44Kw AZF din 2000, GPL Landi Renzo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!