Jump to content

Lumini Bord


boond
 Share

Postare recomandată

Am schimbat becul la aeroterma dar se vede destul de slab si as vrea sa pun leduri etc si sa schimb si becurile de la comutator la faruri si nu ma prea pricep , nu vreau sa rup ceva pacolo :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum se numeste becul de la aeroterma? ca trebuie sa il schimb si nu stiu ce sa cer la magazin :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu cum se numeste , mi l-a dat cineva. E destul de mic in orice caz.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca va referiti la becul care lumineaza cele 3 rotite pentru aer nu este de poziti, este mai mic. http://www.accesoriu.ro/Bec-bord-t5-12v-w2x4-6d-1-2w-rosu.html este bec T5 marimea 2x4, in general le gasesti la 1.2w de preferat daca gasesti 2w ca o sa lumineze mai bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-am cumparat niste becuri...au lumina albastra. o sa fac poza gand va fi gata bordul.

post-46029-0-33500200-1293543283_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-a mintit vanzatoarea ca o sa fiu multumit de ele. :ceuameni: Rezultatul este unul prost din punctul meu de vedere. O sa ii spun parerea mea exacta cand voi mai avea drum prin targul vitan. :evil: Deci ATENTIE baieti...si fete. Nu dati banii pe prostii, luati bomboane la copii :))

Cat de curand voi inlocui acele doua becuri nasoale cu o banda de leduri.

Poza este facuta cu telefonul, dar va puteti da seama cat de vizibil este bordul meu noaptea.

post-46029-0-95634900-1293551061_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

phun incearca sa schimbi cele 2 leduri de pozitie cumparate cu banda de leduri albastra a cate 3 leduri , 3 leduri in loc la un bec albastru ce ai acuma si iti garantez ca ai sa fi foarte multumit de rezultat,banda de leduri o gasesti la orce magazin de electrice si se alimenteaza direct la 12V cele 3 leduri...spor la munca

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce bord ai nebunule,tu l-ai facut asa ? :blah_: :blah_: :blah_: :blah_: :blah_:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

atasez si eu o poza cu bordu meu, cu mentiune ca sper sa fac rost si de cele 2 limbi cat mai curand posibil :(

post-65477-0-41065700-1293748936_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dezlipeste filtrele alea de la display si intoarcele invers sa iti arate exact ca la colegul de mai sus

scrisul rosu pe fond negru :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, asa voi face, dar dupa revelion. Ma gandeam si eu sa intorc folia dar ultima data cand am schimbat "lumina" de la display-uri mi-a cazut un cauciuc din ala de la ceas si m-am chinuit foarte mult sa il mai centrez la loc ca sa nu fie cifrele aiurea . Am vazut ca unui user ii indica intrerupt. Din cauza asta. Da jos bordul, desfa display-ul si centreaza-i bine cauciucul ala care defapt este un cablaf de legatura. Dar cel mai bine. e sa ai plasma. Cat costa plasma? :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

urmeaza, momentan sunt cam ocupat cu facultatea, :-<

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Phun sa stii ca nu te-a mintit vanzatoarea deloc. Aceleasi tipuri de leduri le-am achizitionat si eu si sunt multumit de ele in privinta iluminarii. As avea sa te intreb daca ai pus si acel "filtru" de lumina reprezentat dintr-o coala albastra ?!

Daca ai ceva nelamuriri te rog dai un PM.

P.S. La multi ani tuturor !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Phun sa stii ca nu te-a mintit vanzatoarea deloc. Aceleasi tipuri de leduri le-am achizitionat si eu si sunt multumit de ele in privinta iluminarii. As avea sa te intreb daca ai pus si acel "filtru" de lumina reprezentat dintr-o coala albastra ?!

Daca ai ceva nelamuriri te rog dai un PM.

Mesajul de mai sus a fost trimit de pe alt cont desi eu intrasem pe contul meu.

ALERTA PENTRU ADMINISTRATORII ACESTUI FORUM, DORIM REMEDIEREA ACESTEI PROBLEME.

P.S. La multi ani tuturor !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Frate nu are nici un filtru. L-am scos. Mie nu imi place cat de "puternica" e lumina. Le schimb cat de curand cu o banda de leduri albastre, cu doua becuri lumina nu este uniforma, lumineaza doar vitezometrul si turometrul pe cand cu banda aia ma gandesc ca va lumina de la stanga pana la dreapta la fel. Asa ar fi normal. Toate cele bune in noul an! :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sebastian_alex

Cum doresti :)

Spor la treaba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai putea sa incerci in loc la filtru acela verde care l-ai scos, sa iti faci unul dindr-o folie alba. o sa uniformizeze lumina. la mine a mers.

Modificat de MS88NFS
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!