Jump to content

Canistra Carbon Nu Functioneaza

Recommended Posts

Mecanicul lui peste prajit ti-a inversat futunele de aer....cauta un coleg cu motorizare ca a ta si vezi cum are el furtunasele montate si corecteaza-le la tine pe masina!
Sau...la reprezentanta.

• Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• xxnelu

6

• Al Bundy

5

• alexanderdj

4

• LiviuMihai

3

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Se poate sa imi fi aprarut erorile astea de la furtunul ce iasa din canistra (1J0 201 160 D) si care trece prin spatele vasului de expansiune? A fost crapat fiindca "s-a copt" de caldura. Sa fi tras "

El are unul din codurile astea 4 de motor ;ATN, AUS, AZD, BCB . Toate au ca echipare canistra postata de mine.La mine cand am adus masina din De ..supapa era roasa de un soricel..se vedeau urmele de

Mecanicul lui peste prajit ti-a inversat futunele de aer....cauta un coleg cu motorizare ca a ta si vezi cum are el furtunasele montate si corecteaza-le la tine pe masina! Sau...la reprezentanta.

Posted Images

deaia trage aer pe acolo non-stop?! si eu ma gandeam la asta dar nha ...le pot schimba eu ?necesita scule ceva?dar au aceiasi dimensiune a putut sa faca asta ?

teoretic in clapeta intra 2 furtune nu ? unul din canistra iar celalalt at fi ala de aer nu ? *eventual ma poti ajuta cu o schema ceva?

Edited by LiviuMihai

ma poate ajuta cineva cu  o schema sa vad si eu exact unde intra furtunul de la canistra? 

• 3 weeks later...

nu e nimic complicat. 

furtunul care vine din supapa de pe canistra, se cupleaza sub clapeta de acceleratie.

Capture.PNG

• 1 year later...

Salutare,

Care ar fi cauza pentru care la desfacerea busonului de la rezervor se aude un suierat ( "vid" in rezervor) ? Nu lucreaza canistra de carbon cum trebuie ?

Multumesc

Legat de intrebarea de mai sus, cumva busonul de la rezervor are o supapa care regleaza presiunea din rezervor ? E posibil sa se fi infundat acea supapa si astfel sa nu mai traga aer din afara?

• 1 year later...
Nuro.lnt

Salutare, aveti idee unde trebuie montat suportul canistrei de carbon la un golf 5 gti 2.0 tfsi? 

IMG-20200721-WA0004.jpg

Edited by Nuro.lnt
Al Bundy

CAm pe unde se monteaza filtrul de motorina la diesel.

Aici:

3DA8F1DB-57A3-47DA-90D0-15F63802071D.jpeg

• 2 months later...
AlexHector

Aveti ideie de cati mm e furtunul care iese din canistra si se duce pana in clapeta ? E putin pocnit la mine si ma gandesc ca si asta e o cauza de imi face figuri relatiul. 

Edited by Rave
Fără Bold...