Jump to content

Functie in plus la computerul de bord - Range


voinea
 Share

Postare recomandată

Pentru masina din semnatura se poate activa functia"RANGE"?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In Constanta este cineva care poate activa aceasta functie"RANGE" sau macar o recomandare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru masina din semnatura se poate activa functia"RANGE"?

Da.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma intereseaza si pe mine aceasta functie.Daca cineva din craiova a facut il rog sa ma contacteze sau sa-mi lase un mesaj.Am un Golf IV 1,6 din 2001,nu stiu cum este bordul(mic sau mare),adica nu ma pricep.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se poate activa functia RANGE pentru masina din semnatura?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In TM este cineva care stie sa activeze chestia asta is curios daca la mine merge? Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru cei din buzau si nu numai pot face activarea functiei (la bordurile VDO).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pronet, merge cauta-l pe diagnozaauto si ti-o face el dar te costa putin mai mult decat era inainte pe 2 sticle de nectar :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok...tot am citit despre functia asta...Eu sunt de curand posesor VW G4 si nu prea stiu...Ce inseamna,ce face,cu ce se ocupa....etc ????

Ms anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai e simplu: iti arata cati km mai poti face cu motorina din rezervor. :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

printre colegi care vin la intalnirea de vara de la OCNA SB este cumva vreo unul care poate sa activeze aceasta functie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vin si eu cu un mic ajutor pentru voi. Am atasat o lista cu unii din membrii vwforum care au VAG Com si va pot ajuta cu orice problema. Fiserul e luat tot de pe vwforum.ro. Cu Search cred ca il gaseati si voi. O zi buna...

Oferte_pt_diagnoza.pdf

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da didus, lista este buna dar nu toti care detin VAG Com stiu/pot sa faca aceasta operatie de activare a optiunii de Range.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu sunt sigur daca merge activata functia "range" cu VagCom-ul (citit/scris epromul din IC) :lol: . Oricum, daca aveti masina mai veche de 2002 nu mai incercati, ca nu merge activata aceasta functie. :angry:

Sper sa nu gresesc.

Modificat de cuiuda
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din cate stiu cu vag-com nu merge activata aceasta functie.este nevoie de o alta scula.voinea stie despre ce este vorba

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din cate stiu cu vag-com nu merge activata aceasta functie.este nevoie de o alta scula.voinea stie despre ce este vorba

Vag k+can, Vag can commander (nu sunt sigur), Vag Tacho :D...etc.

Modificat de cuiuda
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cel putin la mine in oras sunt 2 baieti de treaba: istef si maniacuV6 care sunt pe acea lista si pot activa aceasta functie. Macar puteti da un telefon celui care este in zona voastra si faceti o intrebare. Decat deloc..... Tot este un mic "help" :D

Modificat de didus
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din partea Clujului sau a Craiovei....nu este nimeni care ma poate ajuta??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mario zaccaria

Nu prea mai inteleg , unii au masini din 2001 (posibil ca unele sa fie produse in 2000) si si-au activat RANGE-ul iar altii spun ca numai din 2002 in sus.Care e adevarul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din partea Clujului sau a Craiovei....nu este nimeni care ma poate ajuta??

la partea cu clujul sau prin apropiere, asi dori si eu, daca cineva poate/vrea sa faca activarea functiei range va rog sa ne spunei

Nu prea mai inteleg , unii au masini din 2001 (posibil ca unele sa fie produse in 2000) si si-au activat RANGE-ul iar altii spun ca numai din 2002 in sus.Care e adevarul?

este in functie de producatorul bordului. pt unele borduri se poate face activarea functiei iar pt altele nu, anul productiei masinii ne fiind singura departajare.

Modificat de cipsius
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la partea cu clujul sau prin apropiere, asi dori si eu, daca cineva poate/vrea sa faca activarea functiei range va rog sa ne spunei

este in functie de producatorul bordului. pt unele borduri se poate face activarea functiei iar pt altele nu, anul productiei masinii ne fiind singura departajare.

cum pot sa aflu ce bord am si daca s-ar putea activa acesta functie importanta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bogdan Ungureanu

Citesti mai sus pe forum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru cei din buzau si nu numai pot face activarea functiei (la bordurile VDO).

Am un vw bora din 2001(nu stiu ce fel de bord am), puteti sa-mi spuneti daca se poate activa functia RANGE?

Eu sunt din Buzau, cum putem lua legatura? - pentru laszo sau ori care alt membru care are drum prin Buzau.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred ca se poate la masina ta. Dupa cum spuneam mai devreme, functia merge activata la auto fabricate dupa 2002 (inclusiv 2002). Dar...

Modificat de cuiuda
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Acest topic este dedicat DOAR solicitarilor pentru activarea functiei "RANGE".

Asta nu inseamna ca la fiecare al doilea post cineva sa intrebe "eu sunt din .... exista cineva care poate sa imi activeze functia?" in conditiile in care cu un post doua inaintea lui, un alt coleg din ACELASI oras a intrebat asta.

Va rog sa cititi intreg topicul si pentru a lua legatura cu cei care va pot rezolva problema, folositi PM, altfel acest topic va deveni un talmes-balmes de cateva zeci de pagini, si nimeni nu va avea nimic de castigat de aici.

Va multumesc pentru intelegere.

Pentru discutii de genul "eu am bord ..., se poate activa sau nu?" exista acest topic.

PS:

Acum am facut curatenie in topic, asa ca va rog sa respectati munca altora. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan pinned şi locked this topic
  • Aerofan unlocked şi locked this topic
  • Aerofan unpinned this topic
  • Aerofan pinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!