Jump to content

Functie in plus la computerul de bord - Range


voinea
 Share

Postare recomandată

deci daca ai bord mic nu merge functia range? chiar daca vag comul indica cata motorina e in rezervor? multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci daca ai bord mic nu merge functia range? chiar daca vag comul indica cata motorina e in rezervor? multumesc

eu cred ca merge si la tine...(citeste post#3)

si eu am un vw G4 din 2004 cu BC mic si a mers programata functia range

Modificat de cuiuda
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator
domnu voinea daca e sa dau bordul jos si sa il trimit prin curier rapid ??? ce zici? merge?

Aia chiar nu ma bag.. nu am treba cu lucrari cu bord jos etc. Doar ajut pe OBD la care se poate. Care nu pot renunt direct. Nu e un business ci o placere sa ajut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pfff pacat ca imi doream functia range :D( acuma sa vad cum am drum prin bucuresti te anunt ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am rezolvat-o cu functia range aseara datorita lui ManiacuV6 un tip super de treaba si priceput pe deasupra si tin sa va spun ca imi indica bine nu am avut probleme cu functia mai am o [cenzurat] la motorina si imi arata vreo 80 km .altceva vreau sa intreb eu acest martor iti arata din 10 in 10 km sau si mai putin ??????

post-22671-1207224426_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator
...iti arata din 10 in 10 km

Asa iti arata. :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am rezolvat-o cu functia range aseara datorita lui ManiacuV6 un tip super de treaba si priceput pe deasupra si tin sa va spun ca imi indica bine nu am avut probleme cu functia mai am o [cenzurat] la motorina si imi arata vreo 80 km .altceva vreau sa intreb eu acest martor iti arata din 10 in 10 km sau si mai putin ??????

Am si eu o intrebare in legatura cu poza ta: martorul pt usa deschisa l`ai avut de cand ai luat masina sau l`ai activat in vreun fel, ca la mine nu apare si as vrea sa imi apara si mie. Se poate activa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa e din fabrica cam la toate !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai si la mine de ce nu e? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu :lol: :lol: ! Cauta ca e posibil sa existe un topic dedicat problemei !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu o intrebare in legatura cu poza ta: martorul pt usa deschisa l`ai avut de cand ai luat masina sau l`ai activat in vreun fel, ca la mine nu apare si as vrea sa imi apara si mie. Se poate activa?

Eu cred ca ti sa ars vreun led in bord...ca toate bordurile au activati martori din fabrica,am spus cred.

:) intreb si eu aici ca sa nu mai deschid alt topic,daca stie cineva si poate sa-mi explice ce este butonul din stinga jos pe prag?

post-23830-1207317130_thumb.jpg post-23830-1207317169_thumb.jpg

:P ma chinui de mai bine de un an sa inteleg ce functie are si nu inteleg.

Imi cer scuze daca am intrat gresit in acest topic cu intrebarea asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E de la alarma. Ai alarma de fabrica si butonul ala e de la dezactivare senzor de soc parca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi doresc si eu asta pe Golfu-ul meu 4 , 2003 BCB .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@DZI'S butonul ala e pentru dezactivarea senzorilor de miscare din masina, atunci cand lasi in masina un caine sau un copil si incui masina sa nu se declanseze alarma si sa inceapa sa urle. (pt masinile cu alarma din fabrica)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va multumesc :rolleyes: acum sunt fericit ca am reusit sa aflu ce rol are...si a trebuit sa treaca totusi un an sa descopar...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si mie mi`au trebuit vreo 9 luni :rolleyes: Asa ca nu esti singurul ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,

alte functii interesante care se pot activa la computerul de bord nu mai stie nimeni ?? :rolleyes:

Modificat de cuiuda
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai este o functie, care in momentul cand pui contactul iti apare mare si frumos WELCOME. :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si stii sa o activezi beshcule? :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca am cu ce o activez....imi tre Vag-comander. Nu stiu daca merge si cu vag-com. Poate stie domnul Voinea. Uitati aici in postul cu numarul 18 cum arata si in 26 cum se face. Dar nu scrie cu ce....

Modificat de Be
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, ma intereseaza si pe mine daca se poate activa la masina din semnatura, Golf IV, 1.9 TDI 101 CP AXR 2001 - a iesit in acte 2002

Cum aflu ce tip de bord am?

Multumesc

P.S.

am introdus VIN pe un site pt a-mi da detalii despre masina...daca va ajuta sa-mi spuneti daca merge ar fi super.

9Q1 onboard computer

MARCA VOLKSWAGEN

CAROSERIE GOLF

MODEL GOLF TDI BASIS 74 5-G (1J1034)

AN MODEL 2002

DATA FABRICATIEI 14/06/2001

LOCUL FABRICATIEI WOLFSBURG (GERMANY)

COD MOTOR AXR

COMBUSTIBIL DIESEL

LITRI / CILINDREE / DESCRIERE 1.9 / 1896 CM3 / Pumpe-Duese

PUTERE / KW / CP / RPM 74 KW / 100 CP at 4000 RPM

CUPLU / RPM 240 Nm at 1800 RPM

CILINDIRI / VALVE 4 CILINDRI / 8 VALVE

COD TRANSMISIE EUH

CULOARE EXTERIOARA REFLEX SILVER METALLIC (8E / A7W)

CULOARE INTERIOARA OFF-BLACK (32)

Modificat de G30
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...Sa inteleg ca prin zona Ardealului nu stie nimeni activa respectiva functie? :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Welcome merge activat doar la bc mare si doar la bordurile immo3.

@BN23RZV se poate si in Ardeal.Daca nu gasesti da-mi un PM si te indrum unde sa mergi. :rolleyes:

Modificat de terrabyt
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan pinned şi locked this topic
  • Aerofan unlocked şi locked this topic
  • Aerofan unpinned this topic
  • Aerofan pinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!