Jump to content

Functie in plus la computerul de bord - Range


voinea
 Share

Postare recomandată

salut,

poti sa imi trimitzi si mie pasii pentru activarea functiei range

multumesc

nu se activeaza, cu vag-ul.

Trimite-mi dump-ul clusterului tau, pe mail - florinkrs@gmail.com , eu ti-l modific, dupa care il urci pe masina.

Ca functie, eu o consider utila. Nu ma agit cand ma anunta sa alimentez, ca stiu macar cu aproximatie cat mai pot merge. De altfel, mie imi place sa am activate toate functiile posibile, la masina mea.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut! A gasit cineva pana la urma "leacul" pt. activarea functiei range la cei cu bordurile BOO V00. Cu stima

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am ic VDO v13 si cred ca merge activata functia range,Am o interfata vag 106 prin usb si vreau sa stiu daca pot sa activez cu ea range si care sunt pasi pentru a o activa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

Daca ai fi avut rabdare sa citesti topicul, ai fi aflat ca nu se poate activa Range cu vagcom -VCDS. Ti-ar trebui vag tacho sau k+can commander

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sergiu-iulian09

Salut!

Sunt nou pe forum si as vrea sa-mi actives si eu functia Range.Eu sunt din Tarnaveni(jud.Mures).La cine as putea sa apelez pt activarea acestei functii si cam cat m-ar costa operatiunea?Multumesc Anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca bordul tau suporta range si ajungi prin Reghin te pot rezolva eu . Scrie-mi pe PM sa nu poluam aici topicul .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E cineva din Galati care ma poate ajuta sa activez si eu functia range?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am reusit si eu sa-mi activez functia range si iluminarea acelor de bord la contact in Brasov, multumita lui EsTeTicu. Ii multumesc pe aceasta cale. Pentru cei din Brasov, apelati cu incredere la el. :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Ma ajuta si pe mine cineva in Suceava ?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca nu are cine sa te ajute in Suceva, gaseste pe cineva sa iti citeasca dump-ul clusterului, trimite-l la mine pe mail si ti-l fac eu. Dupa aia il scrii pe masina si gata treaba.

Numai bine !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Buna seara sie cineva daca la mine se poate activa functia range?

Address 17: Instruments Labels: 1K0-920-xxx-17.lbl

Part No: 1K0 920 850 P

Component: KOMBIINSTRUMENT VDD 3550

Coding: 0001101

Shop #: WSC 00000 785 00200

Am o interfata vag com 1006 si una vagtacho 2.5 care nu se conecteaza la golf5 :blink: Am compiuterul ala nenorocit care nu arata nici consum ,daca as putea sa activez macar sa vad cat consuma Am golf 5 1400 benzina 75 cai 2004 :( :( Noapte buna :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate tu nu ai computer de bord, la masina ta.....si nu se poate activa nimic, in acest sens.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc Florin pt raspuns,stii daca se poate activa ceva cu vag comul pe nenorocitul asta de compiuter ,sa vad si eu ceva acolo ca tot am platit 11300euro prin 2007 pe masina asta :( ?Sau chiar sa il schimb?Salutare la toata lumea vw :Driver: Apropo asta e bordul meu

post-91962-0-63960000-1308068907_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!as vrea si eu sa imi activez functia ranger la masina din semnatura,se poate?imi puteti spune pasii care trebuie urmati?mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce tip de bord ai pe masina? VDO?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

....sau RB8 - Bosch/Motometer - pe unele merg - oricum, masina e immo3 si s-ar putea sa mearga.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu prea stiu care e diferenta intre ele..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Primul pas: spune-ne ce bord ai. ( faci o diagnoza si o postezi aici - ne intereseaza ca ai pe Instruments)

Dupa aceea o sa te putem ajuta fara retineri.

Succes !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este cineva in timisoara care poate face?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca nu este, sigur gasesti pe cineva care sa-ti citeasca dump-ul clusterului. Dupa aia mi-l trimiti pe mail, ti-l modific si doat il scrii pe masina.

...asta daca al tau cluster suporta functia - in functie de producator si tip.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

oky.ms mult.revin dupa ce gasesc pe cineva sa mi-l citeasca

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

gata s-a rezolvat!Am activat functia range datorita lui Cniky si a lui Turbocip.Mii de multumiri!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

gasesc aici o listaa optiunilor ce se pot activa cu Vag com-ul:inchidere usi la 15 km/h,roll up-roll down,inchidere usi cu sonor,etc?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma ajuta si pe mine in Suceava cineva cu eventualele optiuni ale BC

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

gasesc aici o listaa optiunilor ce se pot activa cu Vag com-ul:inchidere usi la 15 km/h,roll up-roll down,inchidere usi cu sonor,etc?

Gasesti pe forum, sau la proceduri la ross tech. La modelul tau de masina, cu Vag Com-ul poti activa in plus - incuierea usilor la 15 km/h, descuierea lor cand scoti cheia din contact si sa claxoneze (daca ai alarma si claxonul suplimentar) cand incui-descui masina. Te duci pe 46 Convenience - 10 Adaptation si de acolo intrii pe campuri - o sa iti scrie ce si cum. Inlocuiesti 0 cu 1, pt activare.

Range si roll up, se fac cu seriala si-sau alta interfata pt editarea dumpului din cluster (pt range) - sunt operatiuni mai complexe fata de ce am vb mai sus. Oricum, exista topic-uri si pe aceste teme.

ma ajuta si pe mine in Suceava cineva cu eventualele optiuni ale BC

Doctore, ce an e masina...si ce cluster ai pe ea. O scanare pe 17 Instruments, ne-ar ajuta. Daca ai pe cineva sa iti citeasca dump-ul, mi-l pui pe mail si ti-l trimit rezolvat...asta daca suporta functii suplimentare.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan pinned şi locked this topic
  • Aerofan unlocked şi locked this topic
  • Aerofan unpinned this topic
  • Aerofan pinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!